Žena v kleci

Žena v klietke

The Keeper of Lost Causes

Thriller / Mysteriózní / Krimi

Dánsko / Německo / Švédsko, 2013, 97 min

Žena v přetlakové komoře neměla celkem co hrát, ale všechno ostatní bylo velmi dobré. Třeba učebnicově zamračený komisař Mørck byl dokonalý a až jednou budu zavražděn, tak jedině on je mou šancí na přežití. Taky jeho podržtaška migrant Assad měl své světlé chvilky a střihové skoky do neznáma mne držely v napětí až do konce. Bylo to prostě drsně severské a přitom si to se mnou poměrně hezky hrálo. A já jsem hravý typ, takže jsem se nebránil.(30.10.2015)

Pekne natočené, nenudiace .. Keby nebol ten príbeh tak strašne jednoduchý, dám tam s radosťou 4*. Keby ..(11.3.2014)

Detektív Carl je potom, ako nezvládne jeden so zákrokov, preložený z kriminálky na oddelenie "Q". Jeho úlohou je definitívne "odklepnúť" už tak "jasné", uzavreté prípady. Jeho novým kolegom je neskúsený inšpektor Assad, ktorý doposiaľ pečiatkoval spisy. Carl spočiatku nie je nadšený týmto krokom nadriadeného, no potom ako sa pustí do vyšetrovania 5 rokov starého prípadu, údajnej "samovraždy" političky Merete Lynggardovej, dostáva sa opäť do pracovného "laufu". Podarí sa novým kolegom vyšetriť tento zdanlivo "zabudnutý" prípad? Vôbec nie špatná kriminálka s jednoduchým, "prostým" príbehom pre nenáročného diváka. Nič komplikované s pomerne jasným spôsobom rozuzlenia. "Kvinden i buret" je ideálna oddychovka pred spaním čo nijak neurazí.(17.2.2014)

Textbook žánrovka, které se ale díky skvělému obsazení a precizní formě na první zhlédnutí těžko odolává.(5.11.2013)

Z Dánska je to do severské říše už coby celuloidem dohodil a všichni jak tu jsme dobře víme, že jestli na severu něco umí, tak pořádnou zimu, pořádný holky a pořádný kriminálky. Šmitec.(15.11.2013)