CITÁT - Tma je tu zcela záměrně......... Příjemný příběh plný krásných barev a skvělých hereckých výkonů. Hlavně dialogy jsou ostré jako břitva. Například ten okolo 18 minuty. Hudební doprovod je sice trochu "uječený" (housle), ale do příběhu se hodí a jako celek to funguje. CITÁT - Obraz, který vytvoříte není z barev, tak z čeho (Mluví se o foťáku)(25.5.2015)

Z čistě objektivního hlediska asi Mr Turner mnoho lidí bavit nebude. Mike Leigh vsadil na historickou přesnost, přičemž Turner rozhodně nebyl osobností, jejíž život by byl nějak ojedinělý nebo výjimečný. Narozdíl od lorda Byrona nebojoval v Řecku, narozdíl od Vincenta Van Gogha netrpěl psychologickými problémy a narozdíl od Salvadora Dalího nebyl excentrický. Jediná zajímavost, kterou tak divák o Turnerovi může zjistit, je, že často místo běžného jazyka odpovídal ostatním jakýmsi podivným vrčením a chrčením, což z něj upřímně řečeno nedělá postavu, kterou byste si snadno zamilovali. Subjektivně mě nicméně i tak Mr Turner bavil. Snad proto, že J. M. W. Turnera považuji za sympatický přechod mezi mým oblíbeným Claudem a impresionisty. Nebo proto, že v něm hlavní role hráli Timothy Spall a Paul Jesson, dva herci, kteří zatím před kamerou moc prostoru nedostali (Spall jakožto herec vedlejších rolí, Jesson proto, že se jeho kariéra doposud točila především kolem divadla). Nebo snad kvůli obrazové stránce, která místy připomíná Turnerovy malby. Anebo snad pro tu krásnou scénu, kdy mladý John Ruskin kritizuje Clauda pro jeho neschopnost zachytit okamžik, aby se o několik let později začal kritizovat Turnera přesně v momentu, kdy Turner této kvality dosáhl.(30.12.2014)

Nie je jednoduché natočiť taký biografický film, ktorý by ešte dokázal niečim zaujať, ak nepočítame herecké výkony. Videl som viacero sfilmovaných životných príbehov významných maliarov, no išlo o podstatne známejšie mená, o tomto chlapíkovi som predtým nepočul. Ako každý umelec, aj tento bol podivín, no žeby bol jeho život nejako extra zaujímavý sa povedať nedá. Timothy Spall je samozrejme skvelý, no inak ma ma na tomto filme nič nezaujalo.(28.9.2015)

The Sun is God. 90% a dokonalý Timothy Spall. Na výstavu Turnerových děl bych si s chutí zašel.(14.7.2015)

"Cynismus do hodnocení umění nepatří.." A to je právě ta mejlka..;) Dost slušný biografický kus filmařiny, u něhož jsem vzdor počáteční nedůvěře i dík tradičně jistému Timothymu ani omylem nezaSpall..(16.3.2016)

• - Timothy Spall obdržel na 67. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Cannes Zlatou palmu pro nejlepšího herce. (P. J. D.)

• - Natáčelo se ve Velké Británii v lokalitách Kingsand, Watford, Londýn a Suffolk. (Terva)