Reasonable Doubt

• Německo Auf falscher Fährte (více)

Úspešný chicagský advokát Mitch Brockden šoféruje pod vplyvom alkoholu a okolo polnoci zrazí mladého muža. Keď zistí, že obeť nehody niekto pred chvíľou ťažko dobodal a dorezal, pričom útočník môže byť nablízku, spanikári, privolá záchranku a utečie z miesta činu. Polícia vzápätí zadrží podozrivú dodávku, v ktorej leží zakrvavené mŕtve telo zrazeného Cecila Ackermana, 24-ročného muža, ktorého nedávno prepustili na podmienku. Šoféra dodávky, automechanika Clintona Davisa, obvinia z vraždy prvého stupňa a jeho obhajoby sa ujme sám Mitch. Má výčitky svedomia, a tak sa rozhodne, že mu na súde pomôže. Aj napriek tomu, že na Davisových pracovných nástrojoch sú stopy Ackermanovej krvi, súd Davisa oslobodí. No už onedlho začnú na povrch vychádzať ďalšie desivé skutočnosti, ktoré môžu advokátovi Brockdenovi zničiť celý život. Davisovi totiž pred rokmi niekto v jeho vlastnom dome vyvraždil celú rodinu, manželku aj dcéru, a on sa chce pomstiť za každú cenu... (TV JOJ)

kaposlav

ROZHODNE NEČÍTAJTE OBSAH FILMU!! Som prekvapený tunajším hodnotením. Pozerám nezáživne filmy bez riadného nápadu. Vo filmoch nepracuje logika a ani pravdepodobnosť a uživatelia tu dávaju superlatívne komentáre a hodnotenia. Pre mňa su tu sračkofilmy s prehnanou reklamou. Sem, tam sa vyskytne film, ktorý od úvodu až po koniec je ojedinelý, atraktívny, napínavý a bum 56%. Asi niektorí si už nevedia predstaviť film bez výbuchov, galónov krvi a nereálnych prestreliek. Pre mňa jeden z top filmov roku 2014! Osobne si mylím, že chybou je, že uživatelia si dopredu prečítali o čom film je a potom to už nie je napínave. U thrilleru a krimi je to obrovská chyba, ktorá môže pokaziť celkový dojem z filmu. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $600,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $270,787 //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $1,099,155 //počet predaných kusov ║ skôr taký video film ale po režisérskej stránke zvládnutý, dej má čosi do seba, nuda nehrozí, herci snaživý /60%/ ()

David.Darco

... Čo k tomu povedať. Začiatok ktorý sa tváril ako dôležitá puzzla alebo retrospektíva príbehu sa vykľul ako nezaujímavý fakt, ktorý sme si domysleli dávno predtým. Zloduch ktorý sa hrá na anti hrdinu pri konci otočí kartu a dostane chuť VRÁMCI SPRAVODLIVOSTI konať ako homovypatlany bazmek a s argumentom :( Teraz pochopiš to prázdno čo v sebe nosím ) zrazu celú svoju motiváciu otočí o 180° ??? WTF uveriteľné asi ako Kaliňákov výraz...... Proste celé zle. Celé zle a jediné čo je dobré je, že to netrvalo dlho. Prvých 20 minút mal tento film u mňa ešte celkom slušné ambície vyšplhať sa vyššie, ale potom to zahodil. Nečudujem sa ani miestnemu hidnoteniu, ktoré som dopredu (mohol som ušetriť 91 minút života) nepozeral. ()

Dont

Ten námět nebyl úplně zlý. Jenže tím pozitiva končí a nepovedlo se skoro všechno ostatní, režie hodně matná, scénář vyloženě špatný a neklaplo ani obsazení. Zamýšlená sázka na jistotu nevyšla, kouzlo Samuela L. Jacksona nezafungovalo a do hlavní role mi vůbec nesedl ani Dominic Cooper, který mi jinde nevadí, ale tady to byla bída. Podprůměrné i jako televizní thriller. ()

Xmilden

Vyšinutého Samuela by mě mohli servírovat skoro pořád. Ten chlap v sobě nosí TEN svůj nekompromisní pohled stále. Samozřejmě závěr zrovna moc logický není, přeci jen komu z nás by prošlo řízení pod vlivem alkoholu spojené se sražením člověka a následým neposkytnutím první pomoci? Přesto na jedno promítání koukatelná záležitost. 50% ()

• Natáčelo se v kanadském městě Winnipeg a v americkém Chicagu. (Terva)