poster

Velký klid

 • Česko

  Velké ticho

 • Itálie

  Il grande silenzio

 • Francie

  Le grand silence

 • Slovensko

  Veľké ticho

 • Velká Británie

  The Great Silence

Western / Drama

Itálie / Francie, 1968, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • liquido26
  *****

  Takhle pochmurnou a svíravou atmosféru jsem už hodně dlouho u žádnýho westernu nezažil. Sníh společně s Morriconeho hudbou (která mi v určitých náznacích lehce evokovala asijské filmy) a tím totálně neromantickým, syrovým pojetím vytvořili něco fantastického, co nemá na westernovém poli obdoby.(8.11.2009)

 • Rakosnicek77
  *****

  Trintignant a Kinski jsou prostě jedineční! Tu jedinečnost zde násobí, už jen jako doplněk, přesto nezapomenutelně, excelentní hudba od mistra Morriconeho! Není co dodat!(7.1.2016)

 • YURAyura
  ***

  6/10 Mno porad mi to unikalo, ale nakonec velke zklamani. Vyprava - dobra. Preneseni do zimy se v pripade italske produkce dalo z financnich duvodu cekat a neni to na skodu - ale MrMcCabe to neni. Pribeh jalovy - chytani valecnych uprchliku, dosazeni noveho serifa, najemny zabijak. Postavy promenlive - Klaus je vyborny vzdy a vsude, tomu frantikovi uz leta nemuzu prijit na jmeno - neco jako Triangltanglt ;]] me opet presvedcil, ze je schopen svou pritomnosti podelat sebelepsi film. Konec podareneny vcetne vsech umrti to trochu zveda. A pravda atmosferu by to melo. Durazne varuju pred anglickym dabingem - berte original vsema deseti!!!!(21.5.2011)

 • sud
  *****

  "Kladivo na čarodějnice" we westernovém kabátě. "Velké ticho" je samozřejmě úplně o něčem jiném, jenomže mi svojí děsivou atmosférou a krutým závěrem jej připomíná. Z tohodle filmu mrazí. Kam se podíváte, všude sníh, nikde ani jedna kladná postava, brutální scény atd. I hudba Ennia Morriconneho je hodně mrazivá. Herci jsou všichni charismatičtí a typově přesní. Jean-Louis Trintignant v úloze němého mstitele kouzlí pohledem, stejně tak plavovlasý ďábel Klaus Kinski. Jeho děsivý vzhled, jeho oči, brr. Od Sergia Corbucciho je sice nejspíš nejslavnějším westernem "Django", ovšem v mých očích jej toto dílo překonává. Pistole Mauser, němý pistolník s jizvou na krku, asi stovka mrtvých a děsivý pohled Klause Kinského před závěrem - na to nikdy nezapomenu.(18.9.2007)

 • bassator
  ****

  Western a staré filmy to je pro mne vražedná kombinace... Neměl jsem je nikdy rád, ale tohle mě opravdu dostalo... Nádherná, nádherná hudba která dala filmu tu správnou atmosféru, charismatický Klaus Kinski a málomluvný Jean-Louis Trintignant. A ten nečekaný konec... WAUUU - 5. 12. 2010 - 75%(28.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace