Hněv bojovníka

Akční / Fantasy / Thriller

Čína, 2013, 115 min

Wing-cheong Law

Zhenjian Yang

Ááááno, souboje mít techniku a styl. Ale já mít problémy u takových filmů s tím ostatním. Na rok 2013 a Asii být fajn pochčin a asi i jeden z těch nejelpšeach, ale co z toho, když vy nemít ani čistapdesát na šušivé tličko. 2 hodiny mi utekly jako ranní stolice a možná bych si dal i nějaký podobný kousek. Takže pokud vy vědět o něčem dalším takovém, tak vy mi poslat. Já vám doporučit tohoto hotentoto malého ťamana, jak on bít velkého Goliáše a další své spolupracovníky z karvinské Pandy.(5.3.2014)

Standardní arénovka s slušnou kamerou, mírně nadprůměrnou choreografií (kterou ovšem prasí místy přehnané fantasy drátování) a dementním dějem sloužící jen k napárování bojovníků do pár soubojů (tři větší, několik menších, a jedna všeobecně hromadná rubanice). Ničím to moc nenadchne, ani příliš neznechutí. Snad jen to je zajímavé, že hlavní postava vypadá úplně jako Bruce Lee ze kterého někdo vysál veškeré charisma a živelnost. 6/10(13.5.2014)

Zas tak dobrý to nebylo. Sice fakt, že některý fighty jsou parádně nasnímaný a choreograficky vypiplaný (tady vede hlavně souboj s "opičákem"), ale například první hodina se docela táhne a na můj (jak jinak) vytříbenej vkus je tu až moc asijskýho patosu, obecnýho přehrávání a dětský hysterie.(22.1.2014)

Fantasticka akcia a choreografia, vyborne tekava kamera a aj ten pribeh s jemnymi fantasy prvkami (ku ktorym mam vo vacsine velku rezervovanost) sa dal zniest a prezit bez ujmy. Xing Yu - skutocny to ziak shaolinskeho klastora a az doteraz iba herec vo vedlajsich ulohach ma rozhodne MA talent stat sa hviezdou daneho zanru. Osobne mi v nom zatial chyba taka "celkova" charizma, t.j. vediet byt presvedcivy aj mimo akcne sekvencie, ale verim, ze to casom pride. Spolu s Adkinsovym Ninja 2 bojovka roku 2013.(2.1.2014)

Tak tohle byla vážně pecka. Příběh sice nebyl nijak zvlášť originální, nebo složitý, ale co se týče soubojů, tak to nemá absolutně konkurenci. Během finálního souboje jsem prakticky neodtrhl oči od obrazovky. Jasně ve finále to byla celé takové jednoduché, ale hlavně mě dostala myšlenka a atmosféra, ve které byl celý natočený. A co přičítám tvůrcům k dobru, je to, že se tam nesnažili narvat žádnou milostnou zápletku. Za to jsem jim celkem vděčný.(17.3.2014)

• - Navzdory alternativnímu pojetí významu slovního výrazu 'Vajra', filmovými tvůrci označujícího absolutního bojovníka tajného klanu bojovníků, jeho původní význam je poněkud odlišný. Staroindický spisovný jazyk Sanskrt, který se stále ještě i dnes, po době přesahující několik tisíc let, řadí mezi třiadvacet oficiálně používaných jazyků Indie, jím označuje libovolný objekt, vlastnící schopnosti absolutní nedostižnosti, nepolapitelnosti a nezničitelnosti. (Conspi)