Vraždy v kruhu (TV seriál)

The Zodiac Murders

(festivalový název)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Česko, 2015, 15 h 16 min (Minutáž: 12x85 min)

Ivan Pokorný

Iva Procházková

Lukáš Hyksa

Jiří Hájek

Ivan Trojan, Richard Krajčo, Marek Němec, Hana Vagnerová, Jiří Štrébl, Adéla Petřeková, Pavel Oubram, Martina Eliášová, Petr Panzenberger, Simona Stašová, Petra Bučková, Jiří Racek, Dita Zábranská, Daniela Kolářová, Zbyněk Fric, Monika A. Fingerová, Verena Gros, Martin Finger, Vladimíra Erbová, Adam Kraus, Jaromír Dulava, Kristýna Maděričová - Beranová, Jan Šťastný, Alžběta Pažoutová, Iveta Jiřičková, Iva Pazderková, David Prachař, Marie Durnová, Ihor Krotovych, Jenovéfa Boková, Tomáš Pavelka, Jiří Konvalinka, Václav Neužil ml., Jiří Hána, Václav Vašák, Týna Průchová, Jaroslav Plesl, Petra Bartošová, Pavel Liška, Jiří Dvořák, Martin Hofmann, Jan Vondráček, Radek Holub, Barbora Hrzánová, Martin Myšička, Radka Fidlerová, Magdalena Zimová, Vojtěch Vondráček, Jan Dulava, David Suchařípa, Oldřich Vízner, Barbora Šedivá, Jan Vlas, Radek Žák, Ladislav Hampl, Zdena Hadrbolcová, Tomáš Trapl, Dana Batulková, Adéla Gondíková, Klára Sedláčková-Oltová, Josef Mádle, Martha Olšrová, David Kraus, Hana Doulová - Krobotová, Ladislav Dušek, Marek Dobeš, Ivan Lupták, Michal Čapka, Jaromíra Mílová, Zdeněk Žák, Jan Bidlas, Anežka Rusevová, Marek Libert, Jan Konečný, Alexander Hemala, Martin Sládek, Zdeněk John, Kristina Beranová, Ondřej Černý, Tereza Blažková, Lucie Bártová-Zedníčková, Aneta Brlíková, Rudolf Kubík, Hana Seidlová, Martin Matejka, Tomáš Bambušek, Pavlína Štorková, Vladimír Čapka, Klára Cibulková, Přemysl Bureš, Apolena Veldová, Barbora Valentová, Jaroslav Vlach, Eva Novotná, Dana Pešková, Martin Dohnal, Jiří Schwarz, Tomáš Karger, Jitka Nerudová, Vasil Fridrich, Alžběta Volhejnová, Tomáš Turek, Orest Tkachyk, Sergyi Gorash, Petr Bucháček, Milena Šajdková, Anita Krausová, Lenka Svadbíková-Veliká, Michaela Doležalová, Nataša Gáčová, Robert Hájek, Jaroslava Pokorná, Zdeněk Maryška, Alena Štréblová, Jiří Wohanka, Huyen Vi Tranová, Svatopluk Schuller, Jaroslav Vízner, Zita Morávková, Eva Leimbergerová, Tereza Richtrová, Marian Roden, Ondřej Brousek, Vladimír Škultéty, Jan Holík, Martin Pechlát, Jan Novotný, Jan Plouhar, Jan Vápeník, Jan Hájek, Ondřej Havel, Dennis Kinski, Vanda Hybnerová, Petra Štíbrová, Karel Zima, Kateřina Holánová, František Hnilička, Jáchym Málek, Petr Vágner, Ondřej Kavan, Petra Konvičková, Bibiana Šimonová, Hana Středová, Václav Helšus, Pavla Beretová, Václav Knop, David Bowles, Eliška Křenková, Martin Polách, Veronika Freimanová, Josef Vaverka, Jiří Bartoň, Roman Nevěčný, Tomáš Bělohlávek, Lola Hrabovská, David Steigerwald, Martin Dolenský, Miroslav Babuský, Klára Klepáčková, Petr Semerád, Eva Hacurová, Jan Krafka, Petra Domžalová, Zdeněk Hruška, Miroslav Středa, Lída Vlášková, Taťána Schottnerová, Petr Vaněk, František Derfler, Josef Kadeřábek, Roman Havelka, David Bowles, Jiří Oberfalzer, Miroslav Hruška, Hynek Chmelař
  • Master19

Zase jeden lehce zapomenutelný krimiseriál...(20.1.2015)

První epizoda ve mně zanechala značně rozporuplné pocity. Abych začal pozitivně, musím pochválit hlavní postavy. Jsou totiž vcelku dobře napsané a hlavně, podle očekávání, skvěle zahrané. Dialogy obecně sice občas trochu zaskřípou, ale zase nebudí vyloženě špatný dojem (což se u české televizní produkce musí zvláště ocenit). Hlavním problémem byl však v mých očích případ samotný, který nepřinesl v podstatě nic zajímavého, o absenci alespoň náznaku napětí ani nemluvě. Negativní zmínku také jistě zaslouží vyloženě trapná automobilová honička na konci, která během pouhých několika minut stihla značně pokazit můj dojem z celého dílu. Co se celkového děje týče, jsem zvědav jak do něj nakonec zapadne postava Hany Vagnerové. Její ''astrologické žvásty'' totiž zatím působily (při nejlepším) velmi otravně a hlavně naprosto zbytečně...Nakonec si říkám, že další části třeba přinesou zapeklitější vyšetřování s vícero zajímavými momenty, dám proto seriálu ještě jednu šanci. //Úprava 15.1.15// Tak druhý díl opravdu přinesl značně zajímavější případ, ovšem na lepší, než průměrné hodnocení to ve výsledku nestačí. Kromě již zmíněných neduhů (zase pár ''trapných'' scén, chybějící napětí) totiž druhá epizoda přinesla i více prostoru pro Adélu Petřekovou, která vedle svých hereckých kolegů (co se hlavních postav týče) nepůsobí zrovna jistým dojmem. Její postava je navíc krajně nesympatická. I když věřím, že do budoucna může přijít zlepšení, v dnešní záplavě kvalitních seriálů mi nezbývá nic jiného, než seriál odložit k ledu již po dvou průměrných dílech. (6.1.2015)

• Hennes

Poměrně zajímavé kriminální příběhy. Tím asi končí můj kladný názor. Kriminalista co jezdí v obleku na kole a bydlí jako poslední socka, kriminalista na invalidním vozíku je úplná zhovadilost a když už to vypadá zajímavě, pak je řešení případu závislé na to jak se kdo cítí v Jupiteru, na koho působí Uran a který debil je býk a tudíž má sklon k násilí nebo yl v dětství zneužit matkou. Alespoň ty herci mají úroveň.(4.2.2015)

• MáŠa

# 1/1 - první díl mi připadal o něco lepší než druhý, ale ty znamení mi tam do toho taky neseděly. Podle mě špatná idea. Úplně by se to bez toho obešlo a působilo by to hned chytřejc # 1/2: některé herecké výkony nebyly moc dobré. Hned první scéna byla kvůli tomu nechtěně vtipná. Plus to pletení znamení do toho - ha ha, sráželo to výsledek # 1/3.... - .. ve stejných kolejích jako předešlé díly :)(13.1.2015)

Docela se bavím, jak tu všichni vynáší ortel po 1. shlédnutém díle. Možná hodnocení změním, každopádně finální komentář si nechám až po posledním díle.(7.1.2015)