96 hodin: Zúčtování

Taken 3

Tak3n

96 hodín: Zúčtovanie

Akční / Thriller

Francie, 2014, 109 min (SE: 115 min)

Neprůstřelný, neoblafnutelný a naštvaný taťka potřetí vstoupil do stejné řeky a já marně dumám, který z mých rodičů by se za mne nechal rozkrájet na kousíčky. Určitě žádný a to je dobře, protože já se o sebe umím postarat sám a kdyby pan Mills potřeboval pomoci, tak si beru tu CIA na levém křídle. Zatím však nevolal, protože se nepřátel nebojí, na jejich počet nehledí a kámoše má vlastní, takže mě nepotřebuje. Snad brnkne ve čtyřce, pokud tedy nějakého blázna napadne, že vstupovat do stejné řeky počtvrté je teprve ten pořádný odvaz.(26.8.2015)

• Enšpígl

Megaton je debil. Ono mu nestačilo, že zkurvil dvojku, on musel jít a ještě zkurvit trojku, doufám že je spokojenej. Když byl ještě malej Megatoneček, tak ho jednou tatínek vzbudil a řekl, Olivierku podívej na tu kameru tou se natáčí co vidíš a tady když tím takhle otáčíš, tak to je zoom a malej megatoneček od tý doby jak vidí kameru tak s ní otáčí a kurví jeden film za druhým. Příběh disponuje typickou a milionkrát provětranou zápletkou, což by nevadilo, protože v akčních filmech taková zápletka slouží jen k prezentaci bum -bum a prásk-prásk, ale to by někdo musel Megatonovi dát kameru bez zoomu a zakázat používání nůžek. Naštěstí film není jen o akci, ale je v něm pátrací prvek a ten je docela vydařenej, má poměrně slušný tah na bránu. Možná bych ještě uvítal větší prostor pro Foresta. Když pominu nějaké osmé divy světa, jako přežití pádu auta ze skály či totální nezranitelnost hlavního hrdiny, tady by nepochodili ani islamisti a režisérskou práci toho degena, tak to co zbylo nebylo zase až tak zlý.(14.1.2015)

Rozhodně svým přispěním do akčního žánru ostudu neudělal. Liam je natolik spolehlivý a charismatický hrdina, že mu stačí na plátně toliko pobývat a o kvalitě snímku není příliš pochyb. Až na škarohlídy všeho druhu, co vrtají ve všem a šťourají do všeho. Jejich problém.(8.5.2015)

• KarelR

Megatone, ty vrahu, vrať už konečně režisérskej průkaz. To se fakt nedá!(14.1.2015)

• Hunt

Vyvraždí desítky (i nevinných), policajty zneškodňuje, ....ale v pohodě, na konci ho pustí a ještě mu poděkuji za dobrou práci. Do toho má stovky životů a akce jsou sestrihane tak, že není skoro nic vidět,....no nevim, ale dobrej film si představuji jinak(19.1.2015)

• Liam Neeson

• - Liam Neeson (Bryan Mills) zvládol všetky bojové sekvencie vo filme bez zastúpenia dablérom. (m.a.t.o.)

• - Bojové umění, které se pro tuto roli Liam Neeson (Bryan Mills) naučil, se nazývá nagasu-do. Jedná se o hybridní bojový styl, který používá prvky z juda, aikida a džiu-džistu. (Stoka)

• - Policejní auto, kterým Bryan Mills (Liam Neeson) ujede polici po tom co byl zatčen, vypadá naprosto nepoškozené, i když v předchozí scéně do něho nabourá několik aut. (moznazitra)