Film o jednom z nejtragičtějších přehmatů 2. světové války popisuje ambiciózní plán, který měl v důsledku více ztrát než během celého normandského vylodění. Scénář : William Goldman. Hudba : John Addison.(25.4.2011)

Jako velký příznivec kvalitních válečných filmů, řadím tento titul do těch nejpovedenějších. O operaci Garden Market jsem doposud neslyšel a přitom se jednalo o dost důležitou akci. Měla překonat i vylodění v Normandii co se týče zůčastněných jednotek. Nakonec z toho byla největší výsadková akce v dějinách 2. světové války. Nutno ale říci, že celá plánovaná operace obsazení důležitých mostů na řece Rýn, byla neúspěšná. Film až takřka didakticky přesně popisuje jednotlivé přípravy, taktické plány a samotné bojové akce. Hvězdné herecké obsazení (Connery, Hopkins, Redford, Hackman, Caine) bylo určitě skvělým tahem. Prostě famózní válečný velkofilm s vynikajicí filmařinou, adekvátní stopáží a bez jediné minuty nudy. Víc netřeba dodávat.(9.5.2007)

Na nepovedenou spojeneckou akci : Operaci Market Garden ve 2. světové válce navázal bohužel siilně nepovedený dabing na MGM channel, který dokonce může ovlivnit moje hodnocení. Nevím totiž, zda to bylo dabingmem nebo filmem, ale nemohl jsem se vůbec dostat do děje. Jednou jsem byl v německém štábu, pak na bojišti, pak ve spojeneckém štábu, pak jsem sledoval přesun. Kdybych zůstal jen na jedom místě mělo by to větší smysl. Nevylučuji však, že je to vina dabingu, protože sledovat výbuch tanku a současně slyšet ticho a následně se koukat na řeč generála a slyšet výbuch tanku a řeč generála si poslechnout v době kdy jednotka už dávno bojuje skutečně na orienatci nepřidá. Z hereckých hvězd , kterých je filmu tolik, že by zaplnili Titanic se mě nejlépe líbil Sean Connery a Robert Redford. Slibuji, že až film uvidím ve správné podobě k hodnocení se vrátím .(2.2.2007)

Ak by som mal vyjadriť celkový dojem z tohto výpravného vojnového filmu o jednej operácii spojencov počas druhej svetovej vojny, stačili by mi na to štyri slová: "menej by bolo viac". Menší rozpočet, menej hereckých hviezd i komparzu, menej epizód trieštiacich dej a nakoniec aj menej minút celkovej stopáže. To všetko by filmu prospelo. Bohužiaľ scenárista s režisérom opití množstvom prostriedkov, ktoré dostali k dispozícii, zabudli na striedmosť i súdnosť. Výsledkom je film, v ktorom sa množstvo výborných epizód, výborných hereckých výkonov i dobrých dialógov neposkladalo do rovnako dobrého celku. Štyri hviezdičky teda vyjadrujú ľútosť nad tým, že ich mohlo byť päť a nie pocit, že Vzdialený most je iba o čosi viac, než priemerným filmom.(26.5.2011)

Tento film je natolik megalomanskej, že je to až na škodu. Ono je to sice hezký, že se podařilo do filmu dostat tolik hvězd, jenže celkově to na mě působilo dojmem, že si tam každej odehrál nějakou svou epizodku a pak se z toho slepil 3-hodinovej válečnej film. V jednu chvíli si tam střihne roli James Caan a už o něm po zbytek filmu nikdy neuslyšíte, pak se tam zase na pár minut objeví Robert Redford a stejně tak rychle zase zmizí. Občas se do toho střílí, občas se někde plánuje další postup. Jinak jsem měl z toho teda dojem, že jim ty rozkazy dává snad admirál Takidžiró Óniši, protože všechno byly v podstatě sebevražedný pokusy. V ději jsem se hodně ztrácel. Ale teď to dávaj na MGM, tak se možná zkusim podívat ještě jednou. Jinak si neodpustim poznámku o tom, že v jedný docela dlouhý scéně figuruje německej tank Leopard, kterej se začal vyrábět až dlouho po 2. světový válce. Jo a když natáčim film o nějakym městě, tak by možná bylo vhodný zjistit, jak se název toho města vyslovuje. Opravdu jsem tam za celej film neslyšel nikoho, kdo by dokázal správně vyslovit Nijmegen.(10.2.2009)