Nastala chyba při přehrávání videa.
 • WANDRWALL

  Válečné filmy jsou často výrazně slabší, než dokumenty na proběhlou událost. Pět minut z dokumentu se často v hraném filmu vleče i dvě hodiny. I tenhle film patří ke stovkám zbytečných filmů o válce.(15.5.2011)

 • T2
  ****

  Rozpočet $27miliónovTržby USA $50,750,000Tržby Celosvetovo $51,500,000║ Nechutný masaker, režisér Richard Attenborough tento kolos teda zvládol takmer dokonale, akcia je bez chyby, herecké obsadenie deluxe, príbeh má čo ponúknuť aj keď niekedy je toho až príliš a aj preto by som radšej bral o niečo kratšiu minutáž, lebo tie skoro 3hodinky sú dosť slušný záber, ináč spokojnosť. /80%/(20.12.2008)

 • Fiftis
  ***

  Celkovo veľmi vydarený vojnový snímok. Celý film pôsobí vcelku realisticky snáď až trochu dosť čistotným štýlom, tým myslím takmer dokonale čisté a skoro neponičené uniformy, stroje i prostredie. Sú tu vidieť určité náznaky chátrania, ale osobne sa mi zdali trošku nedostatočné. Herecké obsadenie je mierne prehviezdnené. Škoda že sa to koncom strašne zmení až obráti a začne to byť dosť nuda, človeka prestane zaujímať, ako to všetko skončí a kto prežije. Pre mňa sa to pokazilo a skončilo v ríši priemerov.(5.2.2015)

 • Ruut
  ****

  Film mnoha protikladů. Uznale mručím nad odvahou "spojenců" natočit tak extrémně výpravný snímek o operaci, která patří mezi deset nejvíce zpackaných situací druhé světové války. Další pochvala za zaměření se primárně na lidské osudy a kladení otázek o nesmyslnosti válčení a šablonovitém držení se štábních rozkazů za každou cenu. Příliš vzdálený most by byl dokonalým pomníkem lidské pýchy a vzpupnosti, kdyby ... kdyby nebyl tak hodně rozklížený a i při stopáži dvou a třičtvrtě hodiny zoufale krátký. Příliš mnoho postav má příliš málo prostoru a i přes to, že jsem těsně před shlédnutím tohoto snímku viděl dvacetiminutový dokument o skutečné operaci, měl jsem problémy se zorientovat v ději.(3.2.2015)

 • troufalka
  ****

  "Proveďte evakuaci velitelství! ... A nezapomeňte mé cigarety!"                                                                                   Hned je patrno, co je ve válce nejdůležitější. Minimálně pro velitele... Většinu z mých dojmů již napsala Snorlax, nebudu to tudíš opakovat. I když několik zapamatovatelných momentů jsem našla. Druhá půlka jednozněčně silnější. I když Krajina stínů v režii Richarda Attenborougha se mi líbila mnohem víc.(15.12.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace