I přes lehce přepálenou stopáž je to vynikající válečný film, který (aspoň mě) nenudil ani v první půlhodině, kdy se "nic nedělo". Divím se, že se Attenboroughovi podařilo dát tak skvěle dohromady kupu slavných herců. Nejlepší výkon podle mě podali Caan, Caine a Hackman. Ten jako by se Polákem narodil:)(1.1.2008)

Ten film není dokonalý, napasovat do scénáře celou operaci Market Garden ve vší komplexnosti prostě nejde. I když ta je tu vlastně "hlavním hrdinou", herecké hvězdy slouží spíše jen pro snadnější orientaci mezi jejími jednotlivými úseky, díky tomu ta větší dokumentárnost (i když je film dělán podle knížky je více pro válečné nadšence, než milovníky příběhu). Jenže, v kombinaci se scénami jako čistka artilerie, sebevražedné přelodění řeky, seskok parašutistů točený 19. kamerami aj. z něj Attenborough dělá jedinečnou a neopakovatelnou válečnou epiku.(2.1.2008)

Na nepovedenou spojeneckou akci : Operaci Market Garden ve 2. světové válce navázal bohužel siilně nepovedený dabing na MGM channel, který dokonce může ovlivnit moje hodnocení. Nevím totiž, zda to bylo dabingmem nebo filmem, ale nemohl jsem se vůbec dostat do děje. Jednou jsem byl v německém štábu, pak na bojišti, pak ve spojeneckém štábu, pak jsem sledoval přesun. Kdybych zůstal jen na jedom místě mělo by to větší smysl. Nevylučuji však, že je to vina dabingu, protože sledovat výbuch tanku a současně slyšet ticho a následně se koukat na řeč generála a slyšet výbuch tanku a řeč generála si poslechnout v době kdy jednotka už dávno bojuje skutečně na orienatci nepřidá. Z hereckých hvězd , kterých je filmu tolik, že by zaplnili Titanic se mě nejlépe líbil Sean Connery a Robert Redford. Slibuji, že až film uvidím ve správné podobě k hodnocení se vrátím .(2.2.2007)

Takový nepříliš tradiční válečný film. Není to jako většinou o akci, která se povede...... Já osobně jsem se o akci "Market Garden" dověděl až z tohohle filmu a myslím, že se dalo na tohle téma natočit působivější drama. Zvlášť s takovým obsazením - ale to je také možná jeden z důvodů "roztříštěnosti" tohohle filmu. Každá herecká hvězda musela dostat svůj prostor..... Na mě v přidělené roli působil nejvíc R.Redford, J.Caan a G.Hackman. Je to určitě dobrý film, ale u mě asi tak 70%.(23.8.2004)

Snímek ozdobený plejádou hereckých es, držící se historických faktů a navíc s nezapomenutelnou hudbou - pro mne jeden z nejlepších filmů o 2. světové válce.(4.7.2007)

• - S tímto filmem je spojeno 14 oscarových vítězů. Sedm z nich jsou herci (žádný z nich ale nevyhrál Oscara za tento film). (Poker_Face)

• - Generál R.E. Urquhart neměl podle DVD verze ponětí, kdo je Sean Connery a proč jsou jeho dcery tak nadšené, že roli dostal právě on. Richard Attenborough Conneryho vybral kvůli podobě R.E. Urquharta v mládí. (D3VIL)

• - Přestože byl film natočen až 30 let po bitvě, o které pojednává, několik majorů a generálů, kteří v bitvě bojovali, pomáhalo a radilo při natáčení. Byli to mjr. Brian Horrocks (James Fox), brig. gen. James M. Gavin (Ryan O'Neal), pplk. J.O.E. Vandeleur (Michael Caine), pplk. John Frost (Anthony Hopkins) a genmjr. R.E. Urquhart (Sean Connery). (D3VIL)