Asi nejlépe obsazený válečný velkofilm, věnmž zaujmou především scény bitev a samozřejmě ti herci.(24.10.2005)

Jeden z mála válečných filmů, kde hutnost děje vítězí nad dechberoucí akcí. Co se týče obsahové stránky, jedná se dost možná i o nejpropracovnější válečný film co jsem kdy viděl. Attenborough přišel s trochu jiným přístupem než většina jeho kolegů. Nezaobírá se příliš boji na frotně, ustřelenými končetinami a válečnou vřavou. Soustřeďuje se na luxusní obydlí generálů, maršálů, jejich válečné taktiky a prožívání konfliktu. O napětí však ani tak nouze není, neboť herecké zastoupení je opravdu hvězdné a postavy jsou výtečně načrtnuté. Škoda slabší akce, přece jen v té době nebyla filmová technologie na takové špici jako za posledních 15 let. Být tento film natočen v moderní době, pravděpodobně by šlo o nejlepší válečný kousek vůbec.(31.5.2008)

Pro fandy válečných filmů a pro ty, kdo se chtějí dozvědět něco víc o druhé světové válce, je shlédnutí nutnost. Místy je film ale příliš roztahaný a konečný zpěv vojáků, který má nejspíš působit na city, fungoval víc v Stezce slávy od Kubricka.(15.5.2011)

Proč vlastně natáčet válečné filmy o porážce? Příliš Vzdálený Most nebyl natočen kvůli vítězství, ale kvůli lidem, kteří vyvinuli značné úsilí k dosažení svého cíle, v tomto případě o dobytí hodně vzdáleného mostu. Ve filmech Johna Waynea někdo dobrý umře a hlavní hrdina jde pomstít jeho smrt. Ve filmech Johna Ramba jsou nepřátelé pokoseni někdy až komickou rychlostí. Ale Příliš Vzdálený Most není takovým lehkým snímkem. Je to nádherný příběh o pravděpodobně nejneúspěšnější armádní operaci v dějinách. Tato operace byla největším vzdušným útokem na světě podporovaným obrněnou kavalerií, kterou překonala až Pouštní Bouře. Mohla ukončit válku o mnoho měsíců dříve a zachránit tisíce životů. Britský odpor proti posledním německým jednotkám je srdcervoucí, zvláště u scén zoufalého útoku na most, nebo zabití mnoha Poláků při nepodařeném nočním přesunu. Nevím jak se to tvůrcům podařilo, ale Němci tu nevypadají vůbec jako darebáci. A je cítit smutek ze situace, kdy britský důstojník střílí mladé Němce, schovává se v úkrytu kde je zanedlouho objeven a následně zajat v Holandském domě. A najednou přijede německý důstojník a britskému podává čokoládu se slovy "Je vynikající. Anglická. Vaše letadla nám je shazují." Jak deprimující. atím nejlepší válečný film, jaký jsem měl možnost vidět. A zároveň nejsmutnější.(29.9.2005)

Rozpočet $27miliónovTržby USA $50,750,000Tržby Celosvetovo $51,500,000║ Nechutný masaker, režisér Richard Attenborough tento kolos teda zvládol takmer dokonale, akcia je bez chyby, herecké obsadenie deluxe, príbeh má čo ponúknuť aj keď niekedy je toho až príliš a aj preto by som radšej bral o niečo kratšiu minutáž, lebo tie skoro 3hodinky sú dosť slušný záber, ináč spokojnosť. /80%/(20.12.2008)