Je to velké, je to výpravné, je to dlouhé, je to plné hereckých es. Gigantická rekonstrukce útoku spojeneckých výsadkářů na Nizozemsko v září roku 1944. Nedozírný počet statistů, obdivný fetiš nad vojenskou technikou a ve vší té bitevní vřavě tak trochu zapomínání na obyčejné emoce, kvůli kterým do kina chodíme!!(29.4.2013)

Jako velký příznivec kvalitních válečných filmů, řadím tento titul do těch nejpovedenějších. O operaci Garden Market jsem doposud neslyšel a přitom se jednalo o dost důležitou akci. Měla překonat i vylodění v Normandii co se týče zůčastněných jednotek. Nakonec z toho byla největší výsadková akce v dějinách 2. světové války. Nutno ale říci, že celá plánovaná operace obsazení důležitých mostů na řece Rýn, byla neúspěšná. Film až takřka didakticky přesně popisuje jednotlivé přípravy, taktické plány a samotné bojové akce. Hvězdné herecké obsazení (Connery, Hopkins, Redford, Hackman, Caine) bylo určitě skvělým tahem. Prostě famózní válečný velkofilm s vynikajicí filmařinou, adekvátní stopáží a bez jediné minuty nudy. Víc netřeba dodávat.(9.5.2007)

Ak by som mal vyjadriť celkový dojem z tohto výpravného vojnového filmu o jednej operácii spojencov počas druhej svetovej vojny, stačili by mi na to štyri slová: "menej by bolo viac". Menší rozpočet, menej hereckých hviezd i komparzu, menej epizód trieštiacich dej a nakoniec aj menej minút celkovej stopáže. To všetko by filmu prospelo. Bohužiaľ scenárista s režisérom opití množstvom prostriedkov, ktoré dostali k dispozícii, zabudli na striedmosť i súdnosť. Výsledkom je film, v ktorom sa množstvo výborných epizód, výborných hereckých výkonov i dobrých dialógov neposkladalo do rovnako dobrého celku. Štyri hviezdičky teda vyjadrujú ľútosť nad tým, že ich mohlo byť päť a nie pocit, že Vzdialený most je iba o čosi viac, než priemerným filmom.(26.5.2011)

Naprosto neuvěřitelně natočená vojenská operace Market Garden. Těžko někdo někdy ještě natočí podobný velkofilm jako Attenborough. I když je snímek už z roku 1977, tak rozhodně překonává akcí a pocitem autentičnosti všechny moderní válečné filmy. Často film ale působí jako dokument bez komentáře. Mrzelo mě, že Attenborough nevytěžil z toho co měl k dispozici trochu víc. I když se ve filmu objeví Connery, Redford, Hopkins nebo Caan, tak mají jen limitované minuty na scéně a tím je film takový hodně neosobní. Téměř zde chybí emoce nebo hlubší rozhovory a jak se kamera neustále přesouvá z jednoho bojiště do druhého, nedokáže pořádně přiblížit jednotlivé příběhy. Těžko říct jestli by film dosáhl pořádných obrátek, kdyby se zaměřoval pouze na jedno město, potažmo jeden most, ale i takhle je to pěkná podívaná na nepříliš povedenou operaci.(14.12.2016)

Film se úspěšně snaží postihnout všechny aspekty mamutí operace Market Garden, od plánování, přes materiální zajištění až po průběh a zážitky vojáků. Někomu vadí tato dokumentárnost, já ji však oceňuji. Až do Ryana asi nejlépe technicky zvládnutý válečný film s plejádou hereckých hvězd. Není sice úplně bez chybičky (například v úvodním výkladu o vojenské situaci v Evropě je jaksi zamlčena Východní fronta, místo Tigerů poválečné Leopardy I), přesto si za pečlivou realizaci své čtyři švestky zaslouží. Za povšimnutí stojí účast Maxmiliana Schella, advokáta z Norimberského procesu, zde v roli německého generála Bittricha.(29.11.2005)

• - Mnoho vojenských úředníků a pracovníků ve filmu bylo pojmenováno po členech štábu. (D3VIL)

• - Počas septembra 1944 sa nedobrovoľnou pozorovateľkou operácie Market Garden stala mladá Audrey Hepburn, ktorá v Holandsku vyrastala. Tvorcovia ju preto chceli obsadiť, ale vzhľadom na zlé spomienky na túto udalosť to odmietla. (Jello Biafra)

• - Hudební tvůrce John Addison byl za druhé světové války členem XXX Corps. (D3VIL)