Na vojnový film sa mi to síce zdalo trošinku viac rozťahané, no na atraktivite to neuberalo. Dôveryhodné zobrazenie, skvelá práca zobrazenia vojnových udalostí, ako aj strih medzi frontami. Natočenie akcie bolo neomylné, hviezdy si rozdelili primeranú časť filmu a každý bol spokojný. A ja tiež celkom. Na 75%.(4.2.2007)

Zfilmování jedné z nejznámějších nevydařených operací spojenců za Druhé světové války. V zásadě jde o výborný a zajímavý snímek, který se snaží zabrat všechny úhly pohledu, takže se podíváme jak do štábních stanů kde se určuje taktika, tak do zásobovacích jednotek tak i přímo mezi obyčejné vojáky do první linie. Bohužel film nemá příliš dobrý scénář. Díky neskutečnému množství hvězd se tvůrci rozhodli dát každé tu "její" scénu, ve které bude mít dostatek prostoru se předvést. Výsledek je tedy slepencem výborných samostatných scén, které však moc nefungují jako kompaktní celek. Spousta postav se zjeví odnikud, odehrají si svých pár minut a pak se již pouze mihnou či se dokonce vůbec neobjeví. Chtělo to ze strany Attenborougha trošku pevnější ruku a lépe si ujasnit priority.(26.1.2007)

Tento film je natolik megalomanskej, že je to až na škodu. Ono je to sice hezký, že se podařilo do filmu dostat tolik hvězd, jenže celkově to na mě působilo dojmem, že si tam každej odehrál nějakou svou epizodku a pak se z toho slepil 3-hodinovej válečnej film. V jednu chvíli si tam střihne roli James Caan a už o něm po zbytek filmu nikdy neuslyšíte, pak se tam zase na pár minut objeví Robert Redford a stejně tak rychle zase zmizí. Občas se do toho střílí, občas se někde plánuje další postup. Jinak jsem měl z toho teda dojem, že jim ty rozkazy dává snad admirál Takidžiró Óniši, protože všechno byly v podstatě sebevražedný pokusy. V ději jsem se hodně ztrácel. Ale teď to dávaj na MGM, tak se možná zkusim podívat ještě jednou. Jinak si neodpustim poznámku o tom, že v jedný docela dlouhý scéně figuruje německej tank Leopard, kterej se začal vyrábět až dlouho po 2. světový válce. Jo a když natáčim film o nějakym městě, tak by možná bylo vhodný zjistit, jak se název toho města vyslovuje. Opravdu jsem tam za celej film neslyšel nikoho, kdo by dokázal správně vyslovit Nijmegen.(10.2.2009)

Na nepovedenou spojeneckou akci : Operaci Market Garden ve 2. světové válce navázal bohužel siilně nepovedený dabing na MGM channel, který dokonce může ovlivnit moje hodnocení. Nevím totiž, zda to bylo dabingmem nebo filmem, ale nemohl jsem se vůbec dostat do děje. Jednou jsem byl v německém štábu, pak na bojišti, pak ve spojeneckém štábu, pak jsem sledoval přesun. Kdybych zůstal jen na jedom místě mělo by to větší smysl. Nevylučuji však, že je to vina dabingu, protože sledovat výbuch tanku a současně slyšet ticho a následně se koukat na řeč generála a slyšet výbuch tanku a řeč generála si poslechnout v době kdy jednotka už dávno bojuje skutečně na orienatci nepřidá. Z hereckých hvězd , kterých je filmu tolik, že by zaplnili Titanic se mě nejlépe líbil Sean Connery a Robert Redford. Slibuji, že až film uvidím ve správné podobě k hodnocení se vrátím .(2.2.2007)

Jeden z mála válečných filmů, kde hutnost děje vítězí nad dechberoucí akcí. Co se týče obsahové stránky, jedná se dost možná i o nejpropracovnější válečný film co jsem kdy viděl. Attenborough přišel s trochu jiným přístupem než většina jeho kolegů. Nezaobírá se příliš boji na frotně, ustřelenými končetinami a válečnou vřavou. Soustřeďuje se na luxusní obydlí generálů, maršálů, jejich válečné taktiky a prožívání konfliktu. O napětí však ani tak nouze není, neboť herecké zastoupení je opravdu hvězdné a postavy jsou výtečně načrtnuté. Škoda slabší akce, přece jen v té době nebyla filmová technologie na takové špici jako za posledních 15 let. Být tento film natočen v moderní době, pravděpodobně by šlo o nejlepší válečný kousek vůbec.(31.5.2008)

• - Robert De Niro odmítl cameo roli, kterou později přijal James Caan. (D3VIL)

• - Parašutista, který hraje na flétnu během období klidu, hraje část ze skladby od Johanna Sebastiana Bacha. (Poker_Face)

• - Robert Redford za dvoutýdenní práci při natáčení své role údajně dostal dva miliony dolarů. (D3VIL)