Operace Market Garden, největší výsadková operace v dějinách 2. SV a poslední, opravdu silný vzdor německých vojsk na západní frontě, kterému se povedlo odrazit spojenecká vojska od zajmutí mostů na Rýnu a následovnému dobytí Arnhemu. Film popisuje tuto událost velice vzorně, na konci mi ale trochu chyběl onen dovětek události a její patřičné statistiky. Bojů je opravdu celá řada a jsou udělány, tak aby věrně zobrazovali atmosféru války, úspěšně. Mohu s poklidem říct, že tento film vypravující o Operaci, která se stala krachem, její minulosti opakovat nebude a nejen v 70tých letech, ale i v dnešní době dokáže zamrazit onou syrovostí a nepříčetností spojeneckých důstojníků, ačkoliv se nad operací zachovali jakkoliv. --- Kde je kapitán? - Mrtvý - Neptal jsem se jak mu je, ale kde se nachází.(2.2.2007)

Film o jednom z nejtragičtějších přehmatů 2. světové války popisuje ambiciózní plán, který měl v důsledku více ztrát než během celého normandského vylodění. Scénář : William Goldman. Hudba : John Addison.(25.4.2011)

Další z vydařených válečných velkofilmů, byť tento podle mě mohl být ještě o něco vydařenější, kdyby se více válčilo a méně taktizovalo. Ovšem bez správné strategie se válka nevyhraje, takže musím skousnost i méně záživné plánování útoků, abych se vzápětí dočkal nějaké úžasné bitvy.(23.7.2002)

Excelentná filmárčina. Zase raz prípad, keď sa aj kurevsky dlhá stopáž zdá byť až neskutočne krátkou. Brilantné herecké výkony s precíznou réžiou a silne vybudovanou atmosférou. Doslova som sa reálne cítil schovaný za troskami domu, týždeň bez hygieny a s prázdnym zásobníkom. Klenot medzi vojnovými drámami! 100%(6.9.2008)

Tak ten most bol nakoniec vzdialený až príliš. Operácia Market Garden bola odsúdená na neúspech už v samotných začiatkoch, spojenci mali až príliš veľké oči. Aj zomierajúci pes ešte dokáže pohryznúť, a ten nemecký ich pohryzol priamo do gulí. Film nehral na bombastické bojové scény, vynikol skôr mimo akciu. Páčilo sa mi hlavne vykreslenie jednotlivých postáv a ich epizódne osobné minipríbehy. Ale tomu sa vlastne ani nemôžem čudovať, film nabitý hereckými hviezdami od podlahy až po strop v tomto smere jednoducho nemohol sklamať. 80/100(30.7.2015)