Jak říkám - jeden ze tří nejlepších "nečeských" válečných filmů, které jsem kdy viděl. Operace Market Garden naplánovaná generálem Montgomerym měla zkrátit válku v Evropě tařka o rok. Ale mistr rozvědčík se někdy utne a pak... Z plejády hvězd, které si v tomto válečném velkofilmu zahrály, bych vyzvedl Gena Hackmana v poměrně malé roli generála Sosabowskiho, otce polských jednotek zvláštního určení. Jeho shrnutí celé operace je dostatečnou výpovědí, nicméně Robert Redford a výsadek pěchoty přes Rýn mě zaujal možná i o něco víc než obdobný výkon Toma Hankse na pláži Omaha v Ryanovi, který jsem viděl podstatně později.(7.6.2003)

Musím říct, že je pořádná odvaha natočit velkolepý válečný film, kde ti "zlí" nakonec zvítězí nad těmi "hodnými". Vše vystihuje poslední scéna Anthony Hopkinse - z výrazu jeho tváře poznáte zbytečnost a krutost celé války.(2.9.2011)

Jeden z mála válečných filmů, kde hutnost děje vítězí nad dechberoucí akcí. Co se týče obsahové stránky, jedná se dost možná i o nejpropracovnější válečný film co jsem kdy viděl. Attenborough přišel s trochu jiným přístupem než většina jeho kolegů. Nezaobírá se příliš boji na frotně, ustřelenými končetinami a válečnou vřavou. Soustřeďuje se na luxusní obydlí generálů, maršálů, jejich válečné taktiky a prožívání konfliktu. O napětí však ani tak nouze není, neboť herecké zastoupení je opravdu hvězdné a postavy jsou výtečně načrtnuté. Škoda slabší akce, přece jen v té době nebyla filmová technologie na takové špici jako za posledních 15 let. Být tento film natočen v moderní době, pravděpodobně by šlo o nejlepší válečný kousek vůbec.(31.5.2008)

Celkovo veľmi vydarený vojnový snímok. Celý film pôsobí vcelku realisticky snáď až trochu dosť čistotným štýlom, tým myslím takmer dokonale čisté a skoro neponičené uniformy, stroje i prostredie. Sú tu vidieť určité náznaky chátrania, ale osobne sa mi zdali trošku nedostatočné. Herecké obsadenie je mierne prehviezdnené. Škoda že sa to koncom strašne zmení až obráti a začne to byť dosť nuda, človeka prestane zaujímať, ako to všetko skončí a kto prežije. Pre mňa sa to pokazilo a skončilo v ríši priemerov.(5.2.2015)

Nejlepší válečný film, jaký jsem kdy viděl. Dokonalost v každém záběru. Jedna z nejlepších Conneryho rolí. Mimochodem, v dějáku jsme právě dobrali druhou světovou a o Market Garden nepadlo ani slovo...(17.6.2005)