Jsem tvá

Som tvoja

(festivalový název)

I Am Yours

Norsko, 2013, 98 min

Překrásný naprosto lidský film. Naprosto překrásná Amrita Acharia tady hraje Minu. Holku, co žije sama se synem a neví si rady, co se životem. Tak se zamiluje do jednoho režiséra, umělce a postupem času oba zjistí, že to zase tak jednoduché není. Ona se pak potácí životem, zkouší co se dá, někdy je úplně pitomá, jindy jenom naivní, ale to je život. Jako bychom nebyli jiní...a právě proto si mě tenhle film tak moc získal.(18.10.2014)

Příběh nezodpovědné a emocionálně nevyrovnané mladé matky, naturalizované Indky v Norsku, která marně hledá nového partnera a hereckou roli, a kašle na své dítě. Proto ji odvrhne původní rodina a ona se vzdává syna, doslova jej odkládá jako kufr přede dveřmi otce. No síla, co vám budu říkat. Viděno v rámci Challenge Tour 2015.(21.4.2015)

Jsem tvůj, Iram. Proč? Protože nám mužům dáváš co proto a rozhodně to není příjemné. Ale je to osobité, upřímné - tak jako debuty autobiografického rázu umí být. Slibovat se nemá a tak jen říkám, že budu myslet na to, až zas potkám nějakou Minu, že se jí budu dívat do očí a ne na nohy. Iram, dej mi/nám ještě šanci...(6.4.2014)

Neuvěřitelně věrohodné, vážně zarmucující a se závěrečnými titulky jsem byla schopna akorát ukápnuté slzy a dalších desítek minut ticha. Pro mě jedno z těch lepších dramat, kde se snoubí několik linií ze života hlavního hrdiny, a dávají tak výborný odraz jeho psychického rozpoložení. Rozhodnutí, která musí hrdinka udělat během celého snímku, ždímají srdce až do samotného finále, ve kterém už vzteky kopete do sedačky. A já teda vážně byla chvilku naštvaná, chvilku smutná a nakonec jsem ji litovala. Jestli tohle záměr, jednoznačně se vydařil.(28.10.2015)

Ona skrátka v danú chvíľu nebola pripravená byť matkou ... ak vôbec. To je život. Dobre natočené, sympatickí herci, skvelá hudba a dobre odtancované.(27.3.2016)