Hazardní hráči (festivalový název)

Mississippi Grind

USA, 2015, 108 min

[50. MFF KV 2015](1.8.2015)

Dva závisláci na gamblerství, přičemž jeden se štve za vidinou balíku peněz, druhý si to prostě jen užívá a jak sám říká: baví mě ta cesta. Koníček je spojuje, cíl rozděluje. Ben Mendelsohn - Australan, jehož je dobré si všimnout, a Ryan Reynolds, který přes modelí vizáž umí občas i skvěle hrát, to jsou oni. Sladkobolná pohoda skoro za pět set.(7.12.2015)

Výborné. Místama jsem z filmu měl pocit, že sleduju dokument, až tak přesvědčivě a skvěle je to zahrané. A o hlavních postavách bych řekl, že jim ani tak nejde o vyhrávání jako spíš o ten adrenalin ze hry. Mendelsohn je božský loser a Reynolds největší pohodář. Docela bych si dal přídavek v podobě nějaké extended verze a navštívil více amerických prdelákovů, kde to není pro ránu daleko.(21.10.2015)

• Bachy

Neskutečně ploché. Reynoldse asi opravdu podávat jedině v rakvi pod zemí (Buried). Nebýt pána, co skládá mikrofon, byl to ten nejslabší varský večer. #kviff2015(8.7.2015)

K tomuhle filmu se těžko přistupuje, Jednak nevím, vzhledem ke konci, co přesně chtěli režiséři sdělit, a jednak mám problém se stotožnit s postavami, když jeden je nevysvětlitelné wtf a druhý je loser, v druhé půli hodný zavržení.(9.7.2015)