„Kto je Samuel L. Jackson?“ – „Videla si v živote nejaký film? On v ňom hral toho černocha.“ O čo menej ma bavila jednotka, o to viac som si užíval prvú hodinu dvojky. Ted s Johnom mi až teraz pripadali ako zohraní a sympatickí priatelia, ktorí riešia komplikované životné situácie (absenciu penisu). Súdny spor bol zaujímavý a originálny a tešil som sa, čo bude ďalej. Bohužiaľ, tretia polhodinka bola zbytočná road movie (Morgan Freeman ich prehnal cez pol Ameriky kvôli niečomu, čo im mohol povedať do telefónu) a posledná polhodina (dojazd na fesťáku) ma až ubila (Giovanni Ribisi bol extra otravný už v jednotke). Našťastie, Seth MacFarlane po Všetky cesty vedú do hrobu (pri ktorých som sa skoro povracal, určite si na TÚ scénu pamätáte) chytil druhý dych a prichádza s viacerými humornými WTF scénkami, ktoré mu vždy išli najlepšie (hádzanie jabĺk, Jurský park, stand-up).(19.11.2016)

Ve dvojce se dočkáváme míň rom, víc com. Bavil jsem se o poznání líp. 70%(20.7.2015)

Před třemi lety byl obživlý méďa terno. Přestože jsme znali Griffinovi, zírali jsme se, co to ten Seth MacFarlane zase vymyslel. A byl to trhák, takže zákonitě byl sequel v plánu již po úvodním víkendu. A protože to byla děsná prdel, báli jsme se, jestli nebylo vyčerpáno to nejlepší pro první díl a dvojka nebude splácanina. Ovšem vyvést mě v omyl bylo těžké už v preprodukci. Tentokrát totiž bez Mily Kunis. Je jedno, co předcházelo tomu, proč Universal rozvázal s Milou pracovní poměr (vážně scénář počítal s těhotenstvím tak dlouho dopředu?), ovšem co mi vadí je fakt, že dvojka naprosto popírá děj prvního filmu a Johnovu snahu o znovuzískání Lori tady odbývá jednou větou. Druhý problém spočívá v nekonzistenci občasně scén na sebe nenavazujících. Je zjevně běžná praxe velkého stříhání, ovšem naštěstí to většinou není tolik poznat jako na letošních Avengers 2 a právě druhém Tedovi. Ačkoliv jsou jednotlivé gagy vtipné a je jasné, že do filmu byly vložené skutečně ty nejpovedenější, několikrát jsem zaznamenal, že jsou pouze slepou větví a ani scéna před ani po danou scénu nijak nedoplňují a ani dále nepoukazují. Zejména se jedná o výbornou scénu s Liamem Neesonem a Wahlbergovo náhlým záchvatem úzkosti, blíže nespecifikovaným. Nyní se ale dostáváme k jádru zrna. Méďa je minimálně stejně vtipný jako napoprvé, ne-li víc. Ačkoliv výše zmíněné Griffinovi nemám tolik nakoukané, jeho humor mi sedl i v loňském Million ways to die in the West. Něco je vyhnáno ad absurdum, ale valná většina scének je vtipná. Mark Wahlberg hraje ňoumu z Bostonu (možná dokonce sám sebe než prorazil), který trousí jedno Holy Shit za druhým, ale trousí to i podruhé způsobem tak přirozeným a vtipným, že jsem se bavil při každé, pouze na oko nahodilé, hlášce a je to zkrátka sympaťák. Pro naši kulturu nejspíš bude problém některé narážky a camea pochopit, ale Seth se zkrátka do angloamerické komunity vždycky trefoval nejraději, takže mu to vyčítat ani není záhodno. My, filmoví fanatici, samozřejmě víme, kdo je Jay Leno nebo Jimmy Kimmel, ale ví to i naše přátelé, které dění kolem filmu blíže nesledují? Pochopíte odkazy na Judge Judy a Mary Backer? Pokud ne, nevadí, jelikož krom gagů přímo cílených na americké publikum toho film nabízí mnohem více a musím přiznat, že takhle jsem se nezasmál už delší dobu. Google ale v kině nevytahujte, nebyli byste asi rádi, co vám najde. Nejlepší Twisty : 1) AND NEW SUPERMAN WILL BE : JONAH HILL!! 2) Tajemný kufřík? 3) Políčko!...90%...[5.7.2015_Kino Šumava_Klatovy](5.7.2015)

O hvězdičku měňé za originalitu oproti jedničce. Kadence vtipů a vtipných scén je zase smrtelná. Vulgární a drsné hlášky, to je alfa a omega. Potěší narážky na Rockyho, Star Wars, Star Trek a další. Nejvíc mě potěšila narážka na Jurský Park (1), znalci budou vědět. Celková spokojenost.(21.7.2015)

Honit quaterbacka New England Patriots a nebýt přitom na hřišti? Oplzlého Paddingtona stahuje v téže řece srst nasáklá ukřičenou vulgaritou, soudními proslovy a fruktózovým patosem (Morgan Freeman jakožto lidumilný právník operující se slovem láska byl zralý na úder světelným mečem). Ty opravdu krutopřísné momenty, a že jich je jak prstů na ruce problémového člena Yakuzy, naopak bodují svojí hravostí a rezervovaností (pole Johna Williamse, postavičky na Comic-Conu). MacFarlane by měl přestat trpět utkvělou představou, že jsou jeho scénáře natolik nahuštěné vtipem, že si zaslouží dvouhodinové stopáže.. hashtag# Vyndejte mu baterky(22.9.2015)

• - O plánech na pokračování se Seth MacFarlane poprvé zmínil na Comic-conu 2012 se spolučleny obsazení seriálu American Dad! (od r. 2005). 13. srpna 2013 stanovil přes Twitter datum premiéry. (GreatestFan)

• - V Méďovi zazní 67x slovo fuck včetně jeho variací jako motherfucker a podobných, 41x bylo použito slovo shit. (Stoka)

• - Postava Patricka Meighana, kterou hraje Morgan Freeman je pojmenována po scenáristovi sériálu Griffinovi  (od r. 1999) Patricku Meighanovi. (JORDY)