Popelka

Popoluška

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Romantický / Fantasy

USA / Velká Británie, 2015, 114 min

• Kamca_

Popelku jako pohádku mám ráda už od dětství, ale tady v tom případě mě to moc neoslovilo. Od začátku jsem se dost nudila a výběr herců taky nebyl zrovna nejlepší. 45%.(27.9.2015)

Ach jaj, ale ten záber na posledný spoločný moment kráľa a princa. A tá hudba. A tie kostýmy. A tá neskutočne milá a zlatá Lily James. (Cinema City Eurovea - 29.3.2015 - predpremiéra)(2.4.2015)

Jen mírně Disneye, hlavně však do světa Hanse Christiana a Freuda.(18.4.2015)

Toto moderné a nápadité spracovanie Popolušky sa mi veľmi páčilo, vrátane pár nových prvkov. Chválim aj veľmi dobrý casting hlavnej postavy, veď do Lily James by sa musel zamilovať snáď každý chlap, táto postava jej zapasovala ako uliata. Potešilo aj krátke cameo s H.B. Carter a samozrejme moja obľúbená Cate Blanchett, aj keď tu hrala zlú mrchu. Jednoducho ženy to tu celé tiahli. Naproti tomu niektoré vedľajšie postavy, hlavne tie mužské, sa mi sem nehodili. Ani hudba nebola zlá, a čo je hlavné, do tohto spracovania Popolušky sa zamilovali moje deti, takže do dokonalosti naozaj chýbalo len málo. 80/100(12.9.2015)

Kenneth Branagh zmodernizoval Popelku tak, aby byla o něco realističtější a modernější. Charaktery jsou o drobet propracovanější a především jsou zalátovány různé logické díry. Přesto se film překvapivě hodně drží tradiční disneyovské Popelky a její příběh nijak zvlášť neupravuje a nerozšiřuje. Vidíme všechny známé motivy jako trýznivý život Popelky, krásný bál a finální nasazování střevíčků. Většinou je to velmi příjemná podívaná, ale vytknul bych to, že možná je film místy příliš temný. Útrapy Popelky vidíme velmi důvěrně a i když očekáváme šťastný konec s princem, myslím, že mnoho diváků v tu chvíli zatouží, aby se film obrátil spíš v klasický revenge-movie. Nebylo by špatné, kdyby Popelka zkopala svou ďábelskou matku, poslala své nevlastní sestry do hajzlu a s mečem se zkrvavená probila přes stráže až ke svému princi. Zde si ale musíme vystačit s myšlenkou, že se prostě vyplatí ježíšovsky trpět a být ke všem hodný. Což není až tak špatné poselství, ale řekněme i na pohádku velmi nemoderní. Tato Popelka je rozhodně velmi slušnou hranou pohádkou, ale to, jak je uzavřená do svého tradičního krunýře, je jí dost ke škodě. (7/10)(11.7.2015)