Popelka

• slovenský

Popoluška

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Romantický / Fantasy

USA / Velká Británie, 2015, 114 min

Amíci si libujou ve velkoloeposti a přehrávání; naší Popelce stačí krásná hudba a přirozené vystupování. I přes to je tohle jedna z těch lepších amerických pohádek. A byť se ukázala jen na chvíli, nejspontánnější a nejlepší byla jednoznačně Helena Bonham Carter.(27.9.2015)

• Rembrant

Jak to, že Popelka nebyla černá?! Zrada!!(4.8.2015)

Staromódní, uctivá a přitom svoje a svěží. Kenneth válí a za kostýmy a hudbu kotel cen. Dík.(19.3.2015)

Disney = továrna na pohádky. Ke cti toho studia je třeba zmínit, že najmulo Kennnetha Branagha aby pro něj natočil jeden z nejznámějších pohádkových příběhů Popelku. Volba Lily James je bravůrní, škoda že to samé se nedá napsat o Richardu Maddenovi. Prakticky všechny ostatní vedlejší role jsou obsazeny více než slušně, takže zbývá triková stránka, která nezklame. Například úprk z plesu bych označil za nejvíce nervydrásající scénu. Když se budou tímhle stylem (živí herci, smysluplný příběh a dialogy, kvalitní triky) točit i jiné pohádky rozhodně se zlobit nebudu. 70%(20.7.2015)

// Distribútor: Buena Vista // Počet premietajúcich kín v USA: 3,845 // Otvárací Víkend v USA: $67,877,361 //(16.3.2015)