poster

Popelka

 • anglický

  Cinderella

 • slovenský

  Popoluška

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Romantický / Fantasy

USA / Velká Británie, 2015, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  *****

  // Distribútor: Buena Vista // Počet premietajúcich kín v USA: 3,845 // Otvárací Víkend v USA: $67,877,361 //(16.3.2015)

 • Sarkastic
  ***

  S odporem vůči US verzím pohádkových klasik jsem čekal průser, ten se však kupodivu nekonal. Člověk sice nesmí srovnávat s naší „oříškovou“, to by tato nová propadla, ale v mezích pohádkového žánru obstála vcelku se ctí. Modernost jí totiž ani moc neublížila, i když všechna ta digitální fauna jistě leckomu nebude po chuti (třeba mně, k těm křepčícím hlodavcům jsem sympatie věru nechoval). Zajímavější však bylo sledovat postavy. Hlavně ty záporné (Cate!), kladné v čele s párečkem moc charismatu nepobraly, tedy s výjimkou chvilkového hereckého koncertu Heleny, která jediná byla zároveň opravdu vtipná (ostatní pokusy o humor neklaply). I když nechtěně úsměvně působila i „exhibionistická proměna“ Elky, libující si v pozornosti ostatních, jak vidno hlavně na plese (žádný závoj, skloněná hlava…inu, jiná doba). Příběh žádná sláva, ale ani pohroma (nuda též ne), a tak mi zbývá už jen pochválit solidní vizuál a hlavně kostýmy (ač žádný modeman, slovíčko „úchvatné“ bych asi i použil). Celkově dávám lepší průměr.(13.7.2016)

 • gogo76
  ****

  Branagh išiel klasickou cestou a urobil dobre. Zatiaľ ma stále baví sledovať ako s jedným a tým istým príbehom skúšajú zabodovať ďalší a ďalší režiséri. Prvý trailer, ktorý som videl sa mi zdal byť dosť pompézny a farebný a mal som pocit, že tam bude zopár spevavých čísel, čosi na hrane muzikálu. Našťastie nie. Príjemne to zbehlo aj keď viete, čo bude nasledovať. Vytkol by som nedostatok humoru, na úkor dvoch nevlastných sestier sa dalo vymyslieť vtipov dosť. Verzia Popolušky s D. Barrymore vo filme Večný príbeh mi však bola a je bližšia. 70%.(1.11.2015)

 • Nin
  ****

  Kenneth Branagh zmodernizoval Popelku tak, aby byla o něco realističtější a modernější. Charaktery jsou o drobet propracovanější a především jsou zalátovány různé logické díry. Přesto se film překvapivě hodně drží tradiční disneyovské Popelky a její příběh nijak zvlášť neupravuje a nerozšiřuje. Vidíme všechny známé motivy jako trýznivý život Popelky, krásný bál a finální nasazování střevíčků. Většinou je to velmi příjemná podívaná, ale vytknul bych to, že možná je film místy příliš temný. Útrapy Popelky vidíme velmi důvěrně a i když očekáváme šťastný konec s princem, myslím, že mnoho diváků v tu chvíli zatouží, aby se film obrátil spíš v klasický revenge-movie. Nebylo by špatné, kdyby Popelka zkopala svou ďábelskou matku, poslala své nevlastní sestry do hajzlu a s mečem se zkrvavená probila přes stráže až ke svému princi. Zde si ale musíme vystačit s myšlenkou, že se prostě vyplatí ježíšovsky trpět a být ke všem hodný. Což není až tak špatné poselství, ale řekněme i na pohádku velmi nemoderní. Tato Popelka je rozhodně velmi slušnou hranou pohádkou, ale to, jak je uzavřená do svého tradičního krunýře, je jí dost ke škodě. (7/10)(11.7.2015)

 • raroh
  ****

  Jen mírně Disneye, hlavně však do světa Hanse Christiana a Freuda.(18.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace