poster

Popelka

 • anglický

  Cinderella

 • slovenský

  Popoluška

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Romantický / Fantasy

USA / Velká Británie, 2015, 114 min

 • Fr
  ***

  „A ELKA NADÁLE SVĚT VIDĚLA NE TAKOVÝ, JAKÝ JE, ALE JAKÝ BY MOHL BÝT…“ /// Čekat nějakou novinku je naivní – a jak tak sleduju, ani to většina nechce. Elce se taťka postará o zábavu, když ji nechá dělat služku naplavený maceše s dceruškama a hodný (u nás by dostala přezdívku „starej vůl“) holčině (i dětem) se o rozptýlení staraj zvířátka (hlavně hlodavci). Jen, když ji nemá kdo donýst vořechy, přisere si to sem víla kmotřička a začne mávat kouzelným klackem a všechno to rozzáří a rozčaruje a všichni kolem (mě) maj ve vočích takovej ten náramnej úžas a údiv a nadšení… A to všechno jim v ksichtě zůstává až dokonce. Přitom je tady mrtvejch jak ve Hře vo trůny. Nikomu ani nepřipadá divný, že se nevobjeví hraběnka z Outlova s dcerou Droběnou. Nejvyšší forma dobra zvítězila. Všude v království bylo najednou tolik laskavosti, až macecha s těma dvěma krůtama musela zdrhnout… A láska … ale co vám budu vypravovat! Hezká pohádka, ale starýho psa novým kouskům… (ne vole, mluvím vo sobě!). P.S.: Je li vám (aspoň) vo 30 míň, klidně si tam 1-2* přidejte. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Neznám. 2.) Vidím svět takovej, jakej chci, a ne takovej, jakej je. 3.) Thx za titule „honzavohralik“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(28.6.2015)

 • Ellesime
  *****

  To bylo tak krásné! Ta kouzla, ty šaty... Chtěla bych napsat, co všechno se mi líbilo, ale bylo toho tolik, že radši nebudu psát nic. Prostě celý film byl kouzelný! Ach...(21.9.2015)

 • Flego
  ****

  Každý pozná príbeh o Popoluške, a hoci to može znieť podivne, Branaghova verzia má v sebe rozprávkovú hravosť a správnu poetiku. Výpočet pozitív pokračuje ďalej, exteriéry sú prekrásne, zvieracie triky kvalitné ( vďaka za mlčiace zvieratá ) a kostýmy sú ako čerešnička na torte. Pre malých divákov je nápomocný komentár a nám starším nevadí. Príjemný pestrofarebná rozprávka. 4+(7.8.2015)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Bylo vyrobeno osm různých verzí šatů pro Popelku. Některé jsou např. kratší pro scény, v nichž musí Lily James běžet. Vyrobit všech osm verzí zabralo 4 000 hodin. Na každé šaty bylo použito téměř 5 kilometrů nití a 250 metrů látky. Vrstvy na povrchu sukně jsou vyrobené z tak lehkého materiálu, že se doslova vznáší, když je vyhodí do vzduchu. (willy1)

 • - Známý rokokový obraz "Houpačka" od francouzského malíře Jean-Honoré Fragonarda, kterého si lze všimnou ve filmu Frozen (2013), když Anna tancuje po zámku, zobrazuje ženu ztrácející střevíc zatímco se houpe v zahradě. Tuto scénu najdeme v Popelce. (Alatiel)

 • - V křídlech vchodových dveří Popelčina (Lily James) domu můžete vidět ve vysklené části skryté obrázky legendárního Mickeyho Mouse. (Alatiel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace