Popelka

• slovenský

Popoluška

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Romantický / Fantasy

USA / Velká Británie, 2015, 114 min

Nespočítám, kolikrát mě tahle kouzelná pohádka dojala. Radost se dívat, radost poslouchat. Nevzpomenu si na jiný film, který by dokázal podobným způsobem šířit dobrou náladu v každém druhém záběru.(1.7.2015)

Inu, 5* nedám pravděpodobně jen proto, abych odlišil kouzlo Třech oříšků pro Popelku a staré černobílé Popelky od tohoto nového zpracování, které přece jenom o něco zaostává za výše zmíněnými klasikami. Přesto se však jedná o velmi zdařilou podívanou, kterou jsem sledoval se zájmem a velice rád jsem se nechal vtáhnout do děje a prostředí se všemi kouzly a triky, které si pro nás Kenneth Branagh nachystal. Richard Madden jakožto princ sice nemá šmrnc Pavla Trávníčka a Lily James mladičkou nevinnost Libuše Šafránkové, avšak konkrétně ona se mi na roli Popelky hodila, podobně jako Cate Blanchett potěšila svým podáním macechy. Tato verze známé pohádky příjemně kombinuje krásnou vizuální stránku s audiální a dobrými hereckými výkony.(19.8.2015)

Kenneth Branagh je jednoduše génius. Natočil úžasnou a hlavně opravdu kouzelnou pohádku. Nemůžu se z toho vzpamatovat, něco tak krásného tu nebylo už hodně dlouho. Samozřejmě velký podíl na tom má Branaghův dvorní skladatel Patrick Doyle, bez jeho hudby by Popelka byla jen polovičním zážitkem. Herci absolutně dokonalí, hlavně Cate Blanchett coby macecha je naprosto přesná. 10/10, to jinak ani nejde.(13.5.2016)

73% Inteligenčně je to tak pro děti do 8 let (na to je tam ale trochu moc smrti, tři postavy tam pateticky umřou), humoru tam mohlo být víc, ale jinak tomu v rámci žánru nejde mnoho vytknout. Položka pohádková atmosféra je splněna na 110 %. Kostýmy a výprava jsou úchvatné. Cate a Helena si své role užívají. Jediným výraznějším záporem je ústřední herecký pár, kterému zoufale chybí charizma i talent a místy nepříjemně přehrávají.(19.3.2015)

Chcete-li dívčino lůno výtažkem svým potřísnit, vezměte ji do biografu na komerční sračku! Tak tímto bájným rodinným moudrem starých Evženovičů jsem se řídil zrovna nedávno a vzal svoji potenciální oběť nekvalitního šuku do kina na vskutku překrásný a dojemný příběh o Popelce a jejím princi Popelníkovi, který byl zvariován již tolikrát, že Popoluška, ako by povedali bratia Slováci, stihla mít za dobu své existence všechny barvy kůže, všechny přízvuky, oči zkosený do všech úhlů, byla v knížkách, ve filmech, v muzikálech, na dětských besídkách a dokonce si zahrála i ve dvouhodinovém celovečerním pornu! Proč si to teda nedat po tisící znovu, že ano. Výprava to byla vskutku velkolepá, poněvadž můj nový úlovek okouzlen a především nesportovně obalamucen vznešeností mého literárního slohu - "půjdeme spolu za třeskotu kastanět ruku v ruce vstříc večerním červánkům, s lehkostí a malicherností papírové lodičky, houpavě se kymácejíce v louži všedních zítřků" - nebyla žádná tradiční laciná štětka z baru, které táhne z držky jak ze spermabanky a která má IQ pěti průměrných fanoušků Rytmuse, ale toto byla děvčice na úrovni, kultivovaná, vzdělaná a naprosto přesně věděla, jaké i/y se píše ve slově piča, tedy jsem se musel dokonale připravit! Smyl jsem si zkrabatělý tvaroh zpod ráfku, nehty na nohou zakrátil cirkulárkou, vysrkal ze zubů poslední zbytky lasagní z minulého týdne, hodil na sebe nedělní tričko jen se třemi mastnými fleky od Big Macu a trochu se navoněl záchodovým osvěžovačem. No co si budeme povídat, byl ze mě hotový Popelník! Takto vybaven společenským šarmem jsem onu šťastnou dívku vyzvedl u ní před domem a jeli jsme do místa biografu plně vybavenou a klimatizovanou tramvají. Abych zapůsobil na plné čáře, dokonce jsem si u pokladny před ní ani neusral, ačkoliv mi to tlačilo na bránu fakt festovně! Zážitky z filmu vám však nepovím, neb jsem se místo na něj neúměrně dlouho soustředil na slečniny gigantické nalejváky, které se draly ven z neadekvátně velké krajkové bardotky a prosily strýčka Ištvána o pomoc. Takže tomu dávám průměrné dvě a jednu hvězdu navíc přidávám k dobru, anžto jsem jim o jeden film, tři panáky a sedm koktejlů později ven skutečně pomohl! ♥(26.3.2015)