Kenneth Branagh je jednoduše génius. Natočil úžasnou a hlavně opravdu kouzelnou pohádku. Nemůžu se z toho vzpamatovat, něco tak krásného tu nebylo už hodně dlouho. Samozřejmě velký podíl na tom má Branaghův dvorní skladatel Patrick Doyle, bez jeho hudby by Popelka byla jen polovičním zážitkem. Herci absolutně dokonalí, hlavně Cate Blanchett coby macecha je naprosto přesná. 10/10, to jinak ani nejde.(13.5.2016)

Kenneth Branagh sa po nevýraznom Jack Ryanovi zas vrátil k tomu čo mu ide. Ani už nespočítam koľko bolo filmov na tento motív, každopádne som ten prvý, nefalšovaný, klasický, Disneyovský, animovaný originál videl, pamätám si ho a bavil ma. Keď som sa zapozeral do tohto, tak som bol milo prekvapený ako sa film verne drží originálu. Bolo to fajn vidiet v hranej verzii, ale miestami mi to neprišlo tak dobre. Je to milé, pekne, hravé, dojímavé, pôsobivé vizuálom, hercami a ešte viac hudbou Patricka Doylea, ale prišlo mi to až prišlo klasické a priamočiare. Obľúbený soundtrack: A Golden Childhood, The Great Secret, The Stag, Who Is She. 80% - 4*(21.9.2015)

Konečne veľkolepá rozprávka bez megalomanských fantasy prvkov (ZLOBA, SNEHULIENKA A LOVEC, KRÁSKA A ZVIERA). Film má dosť slabý príbeh (žiadne tri oriešky ani tri plesy sa nekonajú), napriek tomu od momentu, keď sa hlavní protagonisti stretnú, je film dostatočne zaujímavý. Výprava je samozrejme bombastická, až vyvoláva otázku, čo dá takýto mamonársky prístup ku komornému romantickému príbehu detskému divákovi, ale dospeláci určite ocenia tú vizuálno-hudobnú veľkoleposť (o odpustia mu hollywodske klišé typu černoch vo funkcii kapitána kráľovského vojska). Film určený pre kiná, ktorý na DVD určite stratí zo svojej pôsobivosti. Branagh ukázal (na rozdiel od THORA), že dokáže aj so slabého scenára vytesať solídny filmový zážitok...(8.5.2015)

Příjemná pohádka, která svým zpracováním a pojetím nezklame, naopak mile překvapí. Na naše tři ořechy těžko nějaká další Popelka bude mít, ale tohle pojetí baví. Velmi příjemná hudba, herci a efekty. Příběh ničím nepřekvapí, ale to se ani od Popelky nečeká .. 8/10 = 80%(15.8.2015)

Příjemné..(8.8.2015)

• - Na bále můžete zahlédnout dámy oblečené v šatech známých Disneyho princezen: Sněhurky, Krásky, Ariel, Tiany, Jitřenky a Mulan. (Alatiel)

• - Představitelka Popelky (Lily James) je od přírody bruneta, vlasy si už ale několik let (také kvůli rolím) přebarvuje na blond. (zajda404)

• - Víle kmotřičce, kterou ztvárnila Helena Bonham Carter, měla propůjčit v českém znění hlas Libuše Šafránková, která ztvárnila postavu Popelky ve filmu Tři oříšky pro Popelku (1973). Kvůli zdravotním komplikacím Šafránkové k tomu nakonec nedošlo a postavu nadabovala Radka Stupková. (Zdroj: Studio Virtual) (funhouse)