Kovbojové (festivalový název)

Komedie

Chorvatsko, 2013, 90 min

Tomislav Mrsic

Tomislav Mrsic

Chorvátska komédia o westernovom predstavení. Už vopred som tušila, že pôjde o skvelú komédiu postavenú na svojskom humore a sklamaná som rozhodne nebola. Je to síce jednoduché, skromné a predvídateľné, ale baviť sa určite budete. [9. MFF Cinematik, Piešťany 2014](12.9.2014)

Komedie z divadelního prostředí s příměsí melodramatu. Zábavné příběhy venkovských balíků, kteří nemají téměř žádné herecké předpoklady, ale na konkurz prostě nikdo kromě nich nedorazil. Nejvíce ovšem baví dialogy ve stylu: „Ty jsi Srb?“ „Ne.“ „Nemusíš se bát.“ „My Srbi se nebojíme.“ a podobné perly („Co si pamatuji, vždycky mě přitahovali spíš chlapi, ale buzna nejsem.“ ... „Penzisté jsou naše budoucnost.“) :-)(23.3.2015)

Váhala jsem mezi hvězdičkami, ale protože tam nebyl happy end, tak můžu s klidným svědomím dát 5. Díky, byl to můj první chorvatský film.(15.5.2015)

Nedá se říci, že by tento film přinesl něco nového, něco dosud neviděného a že by divák již od první chvíle nevěděl, kam to celé směřuje. Nicméně i přes to, že Kauboji nejsou nijak překvapivý, je to výborná komedie, u které se zasmějete, a kterou zdobí zejména skvělé herecké výkony. Film byl natočen podle divadelní hry a zajímavé je, že se v něm sešlo i původní divadelní obsazení.(18.11.2013)

[Cinematik 2014] Tragikomédia o tom, že aj banda malomestských idiotov môže vytvoriť dobre zohraný tím. Nič nové, zato herecké výkony sú na úrovni a koketovanie s divadelným pôdorysom znesiteľné. Na jedno pozretie nenútene príjemné. 75%(12.9.2014)