Mi-na pracuje jako výběrčí daní. Jednoho dne se dozvídá, že její otec, který vede malé papírnictví, je hospitalizován. Vzhledem k tomu, že její otec je zadlužený, se Mi-na rozhodne obchod prodat. Jelikož nemá na dětství ve svém rodném městě Muju dobré vzpomínky, hodlá prodej zprostředkovat přes realitního agenta. Ten však trvá na tom, aby tam Mi-na přijela, dlouhou dobu zavřený obchod otevřela a následně prodala. Díky tomu, že je na dva měsíce suspendována ze zaměstnání, nakonec do městečka přijede. Ve stejnou dobu dorazí do Muju Kang-Ho, který zde nastupuje na místo učitele na základní škole. On zde vyrostl a měl zde jednoho jediného kamaráda. (Bernhardiner)

Bernhardiner

Typický korejský film. A to doslova - citového vydírání si tu zase užijeme dosytosti. A zpomalených záběrů také, když už píšu o věcech, které mi trochu vadily. Ale jinak - skvělý pozititvní film. Kolik se takových snímků točí? Moc ne.. Ve zkratce je to o tom, jak se Mi-na (vynikající Kang-hee Choi) vrací do rodného městečka, aby prodala krámek patřící nemocnému otci a sloužící hlavně dětem vracejím se ze školy. Nakonec si ale i díky vzpomínkám na své dětství najde k dětem i obchůdku najde vztah. Snímek si diváka získá i velmi příjemnou hudbou a přesvědčivými výkony mimo jiné i dětských herců. Celkem vzato výborná podívaná s několika úsměvnými situacemi. A nakonec i to citové vydírání šlo skousnout. 90% ()

Lacike

Priemerná komédia so strašne nesympatickou hlavnou hrdinkou, ktorej som nič dobré neprial a na jej polepšenie som sa rozhodne netešil. Typ humoru je taky ten ukričaný a nasilu. Proste tam všetci prehrávajú až je to otravné. Najviac ma sklamal Tae-gyu Bong, ktorý už nebol taký roztomilý smoliar ako v Two Faces of My Girlfriend alebo v See You After School, ale tentoraz bol nevýrazný a ani on film od nudy nezachránil. Nebavili ma tentoraz ani detskí herci. Výsledkom je nevtipná komédia. 5/10. ()

sniper18

Je to celkom dobrá komédia. Má dosť dobrý príbeh o výberkyni daní, ktorej sa v poslednej dobe vôbec nedarí, rožišla sa s priateľom. klienti jej robia problémy, otec, s ktorým má odmerané vzťahy skončil v nemocnici, pričom ešte k tomu narobil dlhy a navyše dostane aj nútené dvojmesačné voľno v práci. Práve kvôli dlhom chce predať malý otcov obchod a aby zvýšila jeho cenu, predsa len sa rozhodne vrátiť do svojho rodného mesta, aby ho na nejaký čas otvorila a tu si zvyká na nový spôsob života, zoznamuje sa s novými detskými zákazníkmi a navyše stretáva aj svojho starého známeho, ktorý tu tiež práve prišiel pracovať ako učiteľ. Spracovanie je na tom dobre, dej je síce dosť odlišný, ako to na prvý pohľad vyzerá, očakával som veľký priestor pre zmierovanie s otcom, zvykanie si na život v novom prostredí a samozrejme romantická línia s mladým učiteľom, čo tu nakoniec nemá či už žiadny, alebo len minimálny priestor, ale v konečnom dôsledku si aj tak nemôžem sťažovať. Hlavná hrdinka je veľmi dobrá, kvôli čomu si ma získala už v tradične dynamickom úvode, kedy sa kazí všetko, čo sa len dá, ale bavili ma prakticky všetky zásadné postavy, pričom najväčší priestor tu má nakoniec vzťah s deťmi, ktoré sú našťastie dostatočne zaujímavé a majú svoj priestor. Sadlo mi aj samotné prostredie obchodu, keďže väčšina filmu sa odohráva hlavne v ňom a jeho okolí, k tomu čiastočná premena hlavnej hrdinky, nejaké tie spomienky z detstva a ešte viacero slušných prvkov, napríklad súperenie s učiteľom na hracom automate. A tak sa tu je stále na čo pozerať. Čiastočným sklamaním je skôr to, že ako komédia to nie je dostatočne vtipné, tých skutočne dobrých momentov je tu len pár a ani po dramatickej stránke to nie je až tak kvalitné, ako by mohlo, ale keďže mi sadlo aj toto prevedenie, nemám s tým väčší problém. Herecké obsadenie je na tom dobre, dvojica hercov, ktorých vždy rád vidím, či už Choi Gang-Hee v hlavnej úlohe alebo Bong Tae-Gyu ako učiteľ sú tu úplne ideálni a k tomu viacero slušných vedľajších postáv, hlavne tie výraznejšie deti. S réžiou a technickou stránkou som spokojný, vizuálna stránka a atmosféra mi sadli, len ako som spomínal, ešte by to chcelo trochu výraznejšieho humoru a emócií. Takže stále sa to dalo ešte trochu doladiť, ale aj tak som spokojný, Happiness For Sale je presne ten typ filmu, ktorý vždy zdvihne náladu, nesklamú ani herci a vizuál a tak nemám dôvod hodnotiť horšie. 71% ()

Ceres

Ne, ne. Tohle zas tak dobrá komedie není, abych tu rozhazoval tak vysoké hodnocení jako někteří. Tohle je takový nevinný korejský standard, ale mě moc ani nenadchnul. Hlavní ženská role v pohodě, Bong už tak moc ne. I když to má takovou pohodovou atmosféru a v jádru hezkou myšlenku, prakticky je to ale stále podprůměr, alespoň pro mě. ()