Romeo a Julie

• SK název

Rómeo a Júlia

Drama / Romantický

Velká Británie / Itálie, 1968, 133 min

Do této Zeffirelliho dvojice jsem se navěky zamilovala. Viděla jsem několik zpracování, ale právě na tohle žádné nemá. Je tak podmanivé se všemi těmi skvělými herci, kostýmy, exteriéry a Olivia Hussey s černými sametovými vlasy..... a s dýkou v ruce .....a šňůrkami na rukávech........(14.8.2004)

Oscar 2 : Kamera, Kostýmy + 2 nominace: Nejlepší film, Režie(11.3.2004)

V mnohém přelomové zpracování mojí oblíbené Shakespearovy tragédie, není liž pravda? Mladičcí hlavní představitelé byli překvapivě dobří, nicméně nad ostatní vyčnívají správně nesympatický Tybalt Michaela Yorka a Johnem McEnerym ztvárněný Mercutio. Jakkoliv ten název nemám rád, balkónová scéna nikdy nebyla lepší než s Olivií Hussey. Díky za vše, Mistře Zeffirelli. Za vše s výjimkou zpěvu, ten byl poněkud zbytečný. 90%(29.8.2003)

Asi nejpřesvědčivější zpracování Shakespearova sramatu. Vynikající výkony hlavních představitelů, navíc Olivia Husseyová je i moc hezká. Franco Zeffirelli opět potvrdil, že jen on a Kenneth Branagh umí točit Shakespearovy předlohy opravdu mistrovsky.(26.4.2003)

Dostatečně kultivovaná náhrada divadla. 85%(30.5.2005)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $38,901,218Tržby Celosvetovo $-(17.2.2010)

• Rob Roy

Shakespeara mám rád, ale Romea a Julii ve filmu neskousnu. Takové ultratrapně romantické rozhovory jsem ještě nezažil. Vím, že to tak je v knize, a tam mi to nevadí, ale tohle ne. Ta linie příběhu, která se věnuje R. a J. je k uzoufání a ty postavy jsou tak jednoznačné, že jsou nezajímavé. Zbytek je dobrý. Zejména postava Mercuccia je skvěle nad věcí a srší vtipem, no a pak je tu osvědčený Michael York jako Tybalt.Tak a je to.(10.5.2003)

Nádherná věc, která mezi adaptacemi snad nejslavnější hry zlaté labutě avonské nemá konkurenci. A to i zásluhou mladičkých hlavních představitelů. Zeffirelliho magií před námi reneseanční příběh ožívá se vším svým mladickým rošťáctvím, romantismem a tragédií. A navíc obohacen o překrásnou hudbu.(4.8.2007)

Jo to je klasika! Nejpřesvědčivější a nepřekonatelná verze nejslavnějšího Shakespearova dramatu. Tak nějak bych si asi Romea a Julii představoval. Dobové kostýmy, exteriéry, proti nimž nemůže nikdo nic říct a skvělé herecké výkony. Zeffirelli zabodoval.(29.10.2008)

Mimo mísu... - - - P.S. Velikáni světového filmu na >d(v)ojce< coby nočním artovém prostoru (sic!) totálně už po víbůhkolikáté zas a znovu dojebaní uvedením v malostí pošahané šašské sračkovizi - s debilním ixtým pražskočudláckým dablinkem bez reálných ruchů a impotentním mixem zvuku vůbec (božínku, tam hraje kapela a není prakticky slyšet ani zvuk nástrojů!!!) a podivně vertikálně deformovaným výřezem z ořezu obrazu (1,66->4:3->16:9), pro našince takto sledovatelné s maximálním utrpením! - - - P.P.S. A proč to vlastně ta naše >televize veřejné služby< pořád dělá? Že by to byla opravdu jen banda debilních pakulturních ignorantů? A korupce a skvělý byznys pro spřátelené blby z dabingových firem? Parazitizmus za peníze nucených poplatníků? - - - P.P.P.S. To by mě i docela zajímalo, kde jsou ti zdejší renomovaní odborníci a publicisti, že to pořád nikomu nevadí!?! Howgh.(3.2.2012)

Podle mě nejlepší verze Shakespeareova veledíla. Poprvé jsem ji viděla asi tak ve dvanácti a byla jsem naprosto unešená. Ani po druhém shlédnutí se nedá nic vytknout. Kdyby to Shakespeare mohl vidět, myslím, že by měl docela radost.(8.6.2004)

To byla naaaaaaaaadhera, uz dlouho jsem fascinovane nezirala na tv :)) Kraaasny a nezny..(3.6.2004)

Romeo a Julie, nejznámější mladý pár na světě. Jejich velká láska vedoucí až za hrob se dočkala X zpracování a skoro každý držel v ruce knížku, nebo je obeznámen z dějem. A já říkám: Kam se na to hrabe kde jaký romantický příběh dnešní doby, protože není nad lásku přes Shakespearovi slova. Těžko říct, kde měl pan Shakespeare svou inspiraci. Příběh má patřičnou hloubku a lásky na rozdávání.....No a teď k filmu =D Dle mého soudu nejlepší a neprocítěnější zpracování. To, že oba hlavní představitelé byli ještě malé kuřátka, filmu velice prospělo. Mé Shakespearovské srdce tepe radostí nad prožíváním,znova a znova, tohoto nesmrtelného příběhu. Díky pane Zaffirelli! "What is a Youuth..." A největší dík, patří mistru Williamu Shakespearovi, nejen závěrečná slova, jeho nesmrtelného příběhu, se mi vryly do paměti. "Už s chmurným mírem vzchází chmurný den, a samo slunce těžkou hlavu skrývá. Jen zprostit toho, kdo je nevinen, a trestat provinilé ještě zbývá. Však věčně bude srdce jímat znova žal Juliin a bolest Romeova."(17.11.2011)

• RHK

Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(29.9.2012)

Verzií tejto legendárnej tragédie sa nedá spočítať, ale žiadna shakespearovská dvojica okrem Oivie Hussey a Johna McEneryho ma tak nekatapultovala. Pozdáva sa mi aj básnický scenár s divadelnými patetickými hereckými prejavmi, úchvatná balkónová scéna s prílivom nadpozemskej hudby filmový zážitok iba podtrhovala a herci sú podmaniví či svojím zovňajškom alebo vnútrom. Veľmi krásna romantika.(3.4.2010)

Před časy, kdy jsem byla v zápalu odhodlání jít studovat filmovou vědu, jsem započala krátkodobou četbu Romea a Julie. Prokousávala jsem se tímto dílem stránku po stránce a během několika dní jsem vrcholně dosáhla asi přes sto přečtených. Dále jsem již neměla sil. Během těchto dní jsem doma mluvila ve verších:) Tento filmový přepis je bravurním ztvárněním nejslavnějšího milostného příběhu, který zná snad každý, ale ne každý jej četl. Po dobu sledování jsem se nemohla ubránit pocitu, že hudba Nino Roty na mě působí podobně, jako ta Hornerova ve Statečném srdci. Všem scénám, v nichž je použita, dává svou podmanivou melodií ohromující magický nádech. Bez ní by snímek možná ztratil trošku ze svého kouzla. Scéna, kdy Romeo leze za Julií na balkon, za tónů rozehrávající se této hudby, mě neskutečně přemohla a obdařila mrazením a slzami. Olivia Hussey má neskonale půvabnou a nádhernou tvářičku, a ač je toto zatím první filmové zpracování této tragické lásky, které jsem zhlédla, pro mě zůstane tou nejkrásnější Julií právě ona. Leonard Whiting je nejspíš ztracený příbuzný Zaca Efrona. Ta podoba je až zarážející. Po většinu času jsem ho v něm zkrátka viděla, a v hlavě se mi tvořily myšlenky, že Romea vlastně hraje Zac:) Romeo a Julie dojme, pohladí a rozesměje svými poeticky veršovanými dialogy, okouzlí prosluněnou Itálií a zaujme mladými, kvalitně hrajícími protagonisty.(16.4.2011)

Verzii Romea a Julie je zfilmovanych viac nez dost, avsak ja som videl zatial len dve verzie. Od Baza Luhrmana s DiCapriom z roku 1996 a tuto, o ktorej mnohi tvrdia, ze je zrejme najlepsia. Pokial s DiCapriom sa odohravala v sucasnosti, tato bola zobrazena presne tak, ako som ju uz dlho tuzil vidiet, teda s krasnou vypravou, kostymami, ale aj velmi peknou hudbou. Mozno bola v niektorich scenach minutaz na mna trosku pridlha, pretoze ked uz som presne vedel, ako sa to skonci, tak som chcel trosku plynulejsi dej, ale tak aj tato verzia je velmi krasna. Film ziskal sice dvoch Oscarov za kameru a kostymy, avsak bol nominovany aj za najlepsi film a reziu, pricom v oboch kategoriach mal väcsie stastie rodinny muzikal OLIVER! (1968) od rezisera Carola Reeda. ________ Leonard Whiting - (Romeo) +++ Olivia Hussey - (Julie) +++ John McEnery - (Mercutio) +++ Milo O'Shea - (Friar Laurence) +++ Pat Heywood - (Opatrovatelka) +++ Robert Stephens - (Princ z Verony) +++ Michael York - (Tybalt) +++ Bruce Robinson - (Benvolio) +++ Paul Hardwick - (Lord Capulet) +++ Natasha Parry - (Lady Capulet) +++(10.5.2011)

Tak tito veronští milenci od geniálního dramatika z alžbětinské éry od Villiama Shakespeara jsou mému srdci asi nejblíže. Režisér Franco Zeffirelli přenesl nesmrtelné dílo lásky na filmové plátno v celé své tragičnosti přímo fantasticky. Herečka Olivia Hussey v roli se dokonale ztotožnila s postavou Julie, tak i představitel Romea (Leonard Whiting) předvedl skvělý výkon. Dobrá práce, rád podívám opět znovu.(23.3.2008)

Příběh dvou milenců z Verony je pro mě nejlepším Shakespearovým dílem. V Zeffirelliho odvážné verzi (vždyť krásné a mladičké Olivii Hussey bylo při natáčení sotva patnáct) jsem si připadal ve filmové roli Romea ještě více bláznivě zamilovaný do Julie než na stránkách knihy. Jasně, prožíval jsem to v té hlavní mužské postavě. Jen jsem si vždycky přál, abych se cestou na konci někde zdržel a přijel o něco později. Anebo ne, to by potom nebylo to správné drama.(24.5.2012)

Nejklasičtější filmové zpracování..(13.4.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13