poster

Romeo a Julie

 • Velká Británie

  Romeo and Juliet

 • slovenský

  Rómeo a Júlia

Drama / Romantický

Velká Británie / Itálie, 1968, 133 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nascendi
  *****

  Skvostný film. Je vlastne dobré, že sa objavuje tak zriedka v programoch televízií. Podčiarkuje to jeho výnimočnosť a z každého zhliadnutia urobí menší sviatok. Pri takýchto dokonalých výtvoroch sa snažím nájsť na nich aspoň maličkú chybičku pre pokoj v duši. Aj som našiel, a to dokonca dve. Prvou je dabing (nemám na mysli jeho kvalitu, ale som zvedavý, ako znie originál) a druhou to, že tento film nemám medzi desiatkou najobľúbenejších. Tú idem hneď odstrániť. A na Vianoce v roku 2013 sa mi splnilo aj druhé prianie, keď RTVS uviedla otitulkovanú verziu. Okrem iného ma presvedčila, že dabing je okrem poskytovania obživy inak nepoužiteľným hercom škodlivá záležitosť.(12.4.2011)

 • Webb
  ***

  Shakespearova divadelní díla jsem nečetl, ale mám z nich vždy pocit, že zfilmované vždy skřípou, a do filmu moc nesedí. Stejně jako třeba Kupec benátský to má být jako divadelní hra a nepokoušet se o převtělování do filmové podoby. Romeo a Julie ve filmové podobě mi přijde spíše jako nevtipná parodie u které jsem se nudil, lépe řečeno, první polovina. Druhá polovina byla už lepší s kousky dramatu při úmrtí, nicméně když si Julie zabodává dýku do těla, tak je vidět že jde mimo. Další jmenovce si raději ani hledat nebudu.(26.4.2009)

 • Falko
  ****

  Verzii Romea a Julie je zfilmovanych viac nez dost, avsak ja som videl zatial len dve verzie. Od Baza Luhrmana s DiCapriom z roku 1996 a tuto, o ktorej mnohi tvrdia, ze je zrejme najlepsia. Pokial s DiCapriom sa odohravala v sucasnosti, tato bola zobrazena presne tak, ako som ju uz dlho tuzil vidiet, teda s krasnou vypravou, kostymami, ale aj velmi peknou hudbou. Mozno bola v niektorich scenach minutaz na mna trosku pridlha, pretoze ked uz som presne vedel, ako sa to skonci, tak som chcel trosku plynulejsi dej, ale tak aj tato verzia je velmi krasna. Film ziskal sice dvoch Oscarov za kameru a kostymy, avsak bol nominovany aj za najlepsi film a reziu, pricom v oboch kategoriach mal väcsie stastie rodinny muzikal OLIVER! (1968) od rezisera Carola Reeda. ________ Leonard Whiting - (Romeo) +++ Olivia Hussey - (Julie) +++ John McEnery - (Mercutio) +++ Milo O'Shea - (Friar Laurence) +++ Pat Heywood - (Opatrovatelka) +++ Robert Stephens - (Princ z Verony) +++ Michael York - (Tybalt) +++ Bruce Robinson - (Benvolio) +++ Paul Hardwick - (Lord Capulet) +++ Natasha Parry - (Lady Capulet) +++(10.5.2011)

 • Šandík
  ****

  To je taáák romantické, až je to skoro moc. Síla Shakespearovy hry tkví ve slovu, Zefirelli k němu přidal nesmírně silný a podmanivý obraz. Po pravdě řečeno, nevím si s tím úplně rady. Romeovi s Julií jest vskutku nejlépe na prknech jež znamenají svět. Dokonalost sice není chyba a Zefirelliho opus dokonalý rozhodně je, ale stejně... méně je v tomhle případě vždycky více, jakkoli se to zdá být paradoxem... Celkový dojem: 85%(3.2.2012)

 • xxmartinxx
  ****

  Nejklasičtější a nejlépe hodnocená filmová adaptace slavného dramatu. Nevím. Luhrmannova moderní verze si mě získala spíš. Zeffirelli mě nijak nevtáhl ani neoslovil, ale klasické pojetí nesmrtelné lásky má jistě také své kouzlo. Takový adekvátní film... 70 %(7.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace