poster

Romeo a Julie

 • Velká Británie

  Romeo and Juliet

 • slovenský

  Rómeo a Júlia

Drama / Romantický

Velká Británie / Itálie, 1968, 133 min

 • Sawy
  ****

  Asi budu tak trochu za rouhače,ale postmoderní variace na Romea a Julii v podání Baze Luhrmanna se mi líbila přeci jen trochu víc,než vznešená,divadelně pojatá verze Franca Zeffirelliho.Ta má vše,co si od podobného filmu lze přát,tedy nádherné prostředí,citlivou režijní ruku,nestárnoucí verše,Michaela Yorka v roli Tybalta a vskutku čarovnou Julii,která se svými nádherně černými vlasy strká do kapsy většinou současných přelíčených krásek.Na druhou stranu,ona divadelnost občas byla až nepříjemná,ne všechny scény odsýpaly takovým způsobem,jaký bych si představoval a představitel Romea mě svým vzhledem složeným ze Zacka Efrona a Orlanda Blooma občas trochu vytáčel.Nicméně třeba scéna od smrti Mercutia po Romeovo vyhoštění je vyloženě výtečná a závěr má prostě sílu pořád a navždy ji mít bude.Bezesporu krásný film,jen jsem možná čekal trochu víc.A vlastně ani nevím proč. 80 %(14.4.2011)

 • Madison
  ****

  Verzií tejto legendárnej tragédie sa nedá spočítať, ale žiadna shakespearovská dvojica okrem Oivie Hussey a Johna McEneryho ma tak nekatapultovala. Pozdáva sa mi aj básnický scenár s divadelnými patetickými hereckými prejavmi, úchvatná balkónová scéna s prílivom nadpozemskej hudby filmový zážitok iba podtrhovala a herci sú podmaniví či svojím zovňajškom alebo vnútrom. Veľmi krásna romantika.(3.4.2010)

 • Lynn
  *****

  Podle mě nejlepší verze Shakespeareova veledíla. Poprvé jsem ji viděla asi tak ve dvanácti a byla jsem naprosto unešená. Ani po druhém shlédnutí se nedá nic vytknout. Kdyby to Shakespeare mohl vidět, myslím, že by měl docela radost.(8.6.2004)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Při ukládání Julie do rodinné hrobky položí matka Julii na prsa tři červené růže. Julii přikryjí rubášem, na který hodí několik dalších růží. Když Romeo Julii objeví, neleží na rubáši žádné růže a nejsou ani pod ním. (Jirka_Šč)

 • - Thom Yorke, zpěvák a zakladatel skupiny Radiohead, uvedl, že text ke skladbě "Exit Music", která ve filmu zazní, byl inspirován právě tímto snímkem. (Terva)

 • - Původně byl osloven člen Beatles Paul McCartney, aby hrál Romea. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace