poster

Romeo a Julie

 • Velká Británie

  Romeo and Juliet

 • SK název

  Rómeo a Júlia

Drama / Romantický

Velká Británie / Itálie, 1968, 133 min

 • nascendi
  *****

  Skvostný film. Je vlastne dobré, že sa objavuje tak zriedka v programoch televízií. Podčiarkuje to jeho výnimočnosť a z každého zhliadnutia urobí menší sviatok. Pri takýchto dokonalých výtvoroch sa snažím nájsť na nich aspoň maličkú chybičku pre pokoj v duši. Aj som našiel, a to dokonca dve. Prvou je dabing (nemám na mysli jeho kvalitu, ale som zvedavý, ako znie originál) a druhou to, že tento film nemám medzi desiatkou najobľúbenejších. Tú idem hneď odstrániť. A na Vianoce v roku 2013 sa mi splnilo aj druhé prianie, keď RTVS uviedla otitulkovanú verziu. Okrem iného ma presvedčila, že dabing je okrem poskytovania obživy inak nepoužiteľným hercom škodlivá záležitosť.(12.4.2011)

 • Ramirez85
  *****

  Toto klasické dílo starého dobrého Willa se dočkalo už několika zpracování, já doteď viděl jen to v moderním hávu s úžasnou Claire Danes a (jak jinak) přehrávajícím DiCapriem, což, buďme upřímní, je takové všelijaké. Naopak Romeo a Julie od Franca Zeffirelliho vypadá přesně tak, jak si to jeden při čtení knižní předlohy představoval. Úžasné exteriéry i interiéry, skvěle vytypovaní herci (kdo by se do této Julie dokázal nezamilovat), podmanivá hudba... Netřeba více dodávat, tomuto člověk musí podlehnout, i když se jinak romantickým filmům vyhýbá. A balkónová scéna s legendárním "Ach, Romeo, Romeo! Proč jsi Romeo? Své jméno zapři, odřekni se otce, anebo nechceš-li, zasvěť se mně, a přestanu být Kapuletová." nemůže samozřejmě chybět ;-) A ještě jedno ponaučení jsem si z tohoto filmu vzal- nevěřte chlapům v punčocháčích :-)(24.10.2013)

 • baribal
  ****

  S těma týnejdžrama ta puberta mlátila jedna báseň. Ale jinak to bylo skvěle zfilmované shakespearovské drama, u kterého nebyla cítit taková divadelní pachuť. I když takové to divadelní "přehrávání" přehlédnout prostě nešlo. Na čsfd trošku přeceňované, ale i tak lepší puberťácké drama než "háj skůl mjůzikl".(11.9.2014)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Přestože se tvrdilo, že Olivia Hussey je dcera Franca Zeffirelliho, není to pravda. (Kulmon)

 • - Thom Yorke, zpěvák a zakladatel skupiny Radiohead, uvedl, že text ke skladbě "Exit Music", která ve filmu zazní, byl inspirován právě tímto snímkem. (Terva)

 • - Při ukládání Julie do rodinné hrobky položí matka Julii na prsa tři červené růže. Julii přikryjí rubášem, na který hodí několik dalších růží. Když Romeo Julii objeví, neleží na rubáši žádné růže a nejsou ani pod ním. (Jirka_Šč)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace