Romeo a Julie

• slovenský

Rómeo a Júlia

Drama / Romantický

Velká Británie / Itálie, 1968, 133 min

Krásné a věrné filmové zpracování Shakespearovy klasiky. Ústřední herecká dvojice podává skvělý výkon a mladá Olivia Hussey je skutečně krásná. 4*(14.5.2013)

Oscar 2 : Kamera, Kostýmy + 2 nominace: Nejlepší film, Režie(11.3.2004)

Trochu jsem se bála, aby to nebylo líbezné až moc. :o)(29.4.2016)

Nemyslím si, že anglický jazyk je jeden z těch, kterému sluší slovní hrátky. Taková angličtina mi připadá směšná, natožpak ve filmu, kde vůbec nepůsobí přirozeně. Leonard Witting mi připadal jako Zach Efron, tudíž mě trochu odpuzoval, zato Olivia Hussey byla ve své roli na pravém místě.(21.9.2010)

Mimo mísu... - - - P.S. Velikáni světového filmu na >d(v)ojce< coby nočním artovém prostoru (sic!) totálně už po víbůhkolikáté zas a znovu dojebaní uvedením v malostí pošahané šašské sračkovizi - s debilním ixtým pražskočudláckým dablinkem bez reálných ruchů a impotentním mixem zvuku vůbec (božínku, tam hraje kapela a není prakticky slyšet ani zvuk nástrojů!!!) a podivně vertikálně deformovaným výřezem z ořezu obrazu (1,66->4:3->16:9), pro našince takto sledovatelné s maximálním utrpením! - - - P.P.S. A proč to vlastně ta naše >televize veřejné služby< pořád dělá? Že by to byla opravdu jen banda debilních pakulturních ignorantů? A korupce a skvělý byznys pro spřátelené blby z dabingových firem? Parazitizmus za peníze nucených poplatníků? - - - P.P.P.S. To by mě i docela zajímalo, kde jsou ti zdejší renomovaní odborníci a publicisti, že to pořád nikomu nevadí!?! Howgh.(3.2.2012)