Nejednoznačné postavy jsou fajn, neustálé intriky a podrazy také, zpracovávání nepůsobí tak lacině, jak jsem se obával a byť je příběh trošku zmatenější a některé vedlejší postavy nejsou využity tak, jak by si zasloužily, ve finále jde o působivou pirátskou podívanou. 8/10 Edit: Druhá řada je ještě o poznání působivější. Stále se pozornost soustředí na pletichaření a přetahování o moc, ale šláplo se na plyn i pokud jde o akci a zajímavé zvraty a odhalení, díky kterým získávají události z první řady druhý rozměr. 9/10(17.3.2014)

Doufal jsem že Black Sails se přihlásí k trendu realistických seriálů se zaměřením na emoce a psychologii. Ale ona je to pirátská variace dobrodružných příběhů. O historické věrnosti si zatím můžu nechat jenom zdát. A dojem se už podstatně nezmění, protože i kdyby scenáristé otevřeli chytré knížky, a načetli si něco o reáliích té doby, tak stěží přeobsadí všechny ty pohledné a vypracované pirátské supermany, a stejně tak pohledné, depilované a asertivní mladé slečny. Navíc to vypadá, že se bude hlavně mluvit, intrikovat a hrát dvojí hry. Čili koncept dobrý tak pro královské dvory té doby, případně pro obchodnickou vrstvu. K bukanýrům mi tohle nepasuje. Zatím dávám tři hvězdičky.(29.1.2014)

// Po pilotu spokojenost, ostré pirátské drama, které snad nebude úplně tak přímočaré, jak by se na první pohled mohlo zdát.. jenom ten Neil Marshall se při úvodní bitvě moc nevytáhl. Snad si ty lepší věci nechává do GoT, to je totiž stále o x levelů výš, než většina jiných serošů, které se na nás každý den vrhají.(26.1.2014)

• FFilipCZ

Velké zklamání. Dal jsem tomuto seriálu dostatečnou šanci mě zaujmout, ale neučinil tak.(19.10.2015)

Season 1:65% Season 2:80% Lepší, než první série, ale stále by to mohlo být více akční ve stylu posledního dílu, který byl výborný. Pomalu se už i začínají rýsovat postavy Long John Silvera a Kapitána Flinta, tak jak jsou popsány v Ostrově pokladů. A v příští sérii už bude Blackbeard :-)(4.4.2015)