Black Sails (TV seriál)

Čierne vlajky

Dobrodružný / Drama

USA, 2014 - 2017, 35 h 12 min (Minutáž: 28x50 min)

Aby mě takhle chytla pirátská tematika , to jsem teda nečekal ! Zatím neskutečné nadšení !(10.4.2015)

První řada rozjezdová, ale po druhý řadě musím napálit bezkonkurenčních 5*! Parádní postavy, zvraty, napětí, epický jak sviň! A ten závěr druhý série? Měl jsem pocit, že koukám na historickej velkofilm se 150ti milionovým rozpočtem!(31.3.2015)

Nevím, jestli je náhoda, že tenhle seriál šel do televize těsně po vydání AC3, ale je jeho logickým doplňkem a dobře mi to spolu pasuje. Dozvědět se nějaká "fakta" o lidech, které člověk poznal ve hře a objevují se i v seriálu. Jinak bych si asi informace sám nedohledával. Samotný seriál považuji za poměrně zdařilý. Obsazení perfektní, hlavně v případě Flinta a Vanea. Nedostatek scén na moři pochopitelně zabolí, ale tak zase jsme přeci jenom v televizní produkci, kde se zatím stamiliony netočí. Ona i ta Hra o trůny bitvami z knihy zrovna neoplývá. Takže nebýt té sliny, kterou jsem chytil u PC byl by seriál průměrný. Takhle první řada za čtyři a čekám na další.(18.3.2014)

Lode, cecky, krv. Prvá sezóna chabá, ale ku koncu nabrala poriadne grády a druhá séria už bola vysoko pozerateľná. Má to svoje utárané pasáže, ale sú vyvážené krásnymi loďami, hnusnými pirátmi, hustou delostreľbou a pomerne brutálnymi zvratmi. Toby Stephens výborný antihrdina.(6.3.2016)

Po pilotu - přihlouplá nuda plná napomádovaných nýmandů - seriálově standardizované, tu pravou pirátskou poetiku to nevidělo ani z hodně velké dálky. Ale holky jsou tu výrazně hezčí než ve slavném "nejdražším pornu" Pirates XXX, takže se těším aspoň na posezonní sestřih akčních scén. 5/10(27.1.2014)

• - Zatímco kapitán Flint (Toby Stephens) a John Silver (Luke Arnold) jsou postavy zcela smyšlené, postavy Anne Bonny (Clara Paget), Charles Vane (Zach McGowan), Jack Rackham a Benjamin Hornigoldem (Patrick Lyster) byli skuteční piráti. (Nathanielmon)

• - Podle historických pramenů se Anne Bonny nejdříve vdala za Jacka Bonnyho a až poté za Jacka Rackhama. (kellne)