Docela dlouho jsem hledal seriál právě z pirátského prostředí a najednou z ničeho nic jsme objevil BlackSails a nic lepšího jsem si nemohl přát! Splnilo to úplně vše, co jsem od pirátského seriálu očekával. Řekl bych, že je to takový mix mezi Spartakusem a Římem, což je vlastně dokonalá vizitka! Scénáristé a lidé z castingu měli vskutku zlatou ruku při výběru hlavních postav! Toby Stephens jako Kapitán Flint, je naprosto dokonalý! Rovněž tak Luke Arnold a Zach McGowan hrají své role perfektně! Občas má člověk pocit, že některý díl, není tak nabitý jako jiné, ale vždy si tento díl připravuje půdu pro to, co bude následovat a my víme, že se na to můžeme těšit! Toto je první seriál, kdy se vlastně i v každém díle stane něco závažného pro další vyprávění příběhu a je to jednotný příběh, neodbíhá a je výborně odvyprávěný a zato to scénáristům tleskám a těch poměrně dost nečekaných zvratů, mé srdce jásá! Po třech skvělých sezónách se těším na tu další!!!!!!!!!(30.3.2016)

Flint! Flint! Flint! Právě Toby Stephens, který si slavného kapitána střihl, by mohl být hereckým tahounem tohohle slušně vypadajícího pirátského dobrodružství z produkce Michaela Baye. Ostatní obsazení je vesměs neznámé a trošku těžkopádnější úvodní díl nás do dění vtahuje jen lehkým seznámením s postavami, pár akčními scénami a samozřejmě trochou toho "odvážného" sexu, který nesmí na stanici Starz chybět. Doufám, že další díly už budou trochu svižnější. Pilot - 70% Pořádné pirátské dobrodružství v televizi chybělo a byť mají tihle piráti ještě co zlepšovat (v druhé sérii na to bude prostoru dost), jedná se o povedenou záležitost. Jde tu víc o atmosféru, než módní twisty a akční děj za každou cenu, což samozřejmě nemusí sednout každému, ale pokud nečekáte námořní bitvu v každém dílu, budete spokojeni. 1. série - 80% Kdo vzdal sledování tohohle pirátského dobrodružství po pár prvních rozjezdových dílech, velmi prohloupil. První série byla zkrátka víceméně seznamovací, ale co tvůrci předvádějí ve druhé řadě, to je neskutečně pekelná jízda. Spousta událostí a zvratů prakticky v každé epizodě a přitom tvůrci zůstávají věrni svému stylu a vědí, že nejen námořními bitvami živ je divák. Tahle řada mě natolik strhla, že seriálu musím přidat i tu pátou hvězdičku. Tak zase příští rok, kapitáne Flinte. 2. série - 100% Třetí série pokračuje v nastoleném tempu a jako bonus dostáváme dvě velice silné nové postavy, Woodese Rogerse a Černovouse. Vývoj postav je opět famózní a zde si pro sebe sérii do značné míry krade Silver, který prošel opravdu největší přeměnou. A v epickém finále se konečně zrodí legenda, Long John Silver. Už aby tu byla další řada. 3. série - 100%(23.1.2014)

• salahadin

Hodnocení 1. dílu: Po prvním dílu obrovské zklamání! Od "herců" se již neočekává, že budou dobře hrát, ale dobře vypadat. Achjo, takhle prznit pirátská dobrodružství, kam se poděli ti praví bukanýři??? Prostě naženeme do kostýmů pár šampónků z fitness, pár lehkých holek, co rády roztáhnou nohy a ukážou vemínka, k tomu tunu totálně nic neříkajících keců o volbách nového kapitána a přidáme nějakou libovou řežbu (vše, co chce dnešní publikum vidět - sex, krev a na seriál tyto ingredience většinou bohatě stačí). A hotovka. Atmosféra žádná. Dobrodružství nulové. Scénář stupidní. Jak přes kopírák s Hrou o trůny. Vždycky jsem si Silvera představoval jako jednonohého námořníka, nebezpečnějšího než syfilis a ne jako nějakýho cucáka se sixpackem, který není herecké poleno, on je herecké megakopyto. Jestli jsou tělesné proporce a pro holky líbivá tvářička atributy pro získání role (a ne herecký um), pak se vůbec nebudu divit, když tenhle seriál bude mít nulovou úroveň a kvalitu.(26.1.2014)

Pilot: Hou, hou, ho..ly shit! Neil Marshall a Michael Bay se s tím v úvodu očekávaného kousku rozhodně nepářou a přicházejí s hutnou pirátskou atmosférou, v níž krev a rum potečou proudem a ještě se nám přitom ukážou nějaké ty kozy. Zápletka zatím navíc vypadá zajímavě, charaktery jsou řádně drsné a charismatický Toby Stephens si to zatím krade bez problémů pro sebe. Menší problém mám jen s ženskými postavami, jejichž rádoby drsnost působí místy až nechtěně směšně. Jinak ale hodně velká spokojenost. Update: Po čtyřech dílech jde ale kvalita rapidně dolů každým dílem a atmosféra pilotu Neila Marshalla je pryč. Čím dál debilnější postavy zde vlastně jen kují pikle tim nejnudnějším způsobem a v každé druhé scéně mnohdy popírají své předchozí jednání. Dál už pro své vlastní dobro a pro zachování dobrého pocitu z pilotu raději sledovat nebudu.(27.1.2014)

Proklatě rád bych neměl této sexy verzi pirátů co vytknout. Potenciálem mají totiž Black Sails dost střelného prachu na rozmetání jakékoli současné konkurence a kupodivu to samé v bledě stříbrném platí i o samotném sprostředkovateli děje, Johnu Silverovi, tom kujícím kuchtovi, co na první pohled působí jako hošík, jehož obsazení se zdá být flusem do obličeje skvělého Kapitána Flinta i celé jeho posádce mořských vlků. Nakonec to je ale právě on, kdo se svým rošťáckým úsměvem perfektně víří prach na zatuchlém Nassau. Bohužel ani on nestačí na to, aby dal vítr do plachet Flintovu Mrožovi. Přešlapování na místě hlavní zápletky totiž bije do očí tak, že celá první série i přes tu špetku vynikajících námořních bitev působí jako synopse před samotným dějem. Nabízí se tak otázka, jestli může seriálový scénář krom nedocenitelného prostoru pro hostis humani generis utáhnout i samotný, vcelku prostý příběh. Minimálně kvůli té neodbytné vizi pirátského království fakt doufám, že jo. Očekávání od druhé série tedy byla vysoká, nicméně Black Sails je naplnil beze zbytku a přidal ještě hromadu pirátského zlata navíc. Na prostoru desíti dílů sice několikrát ztratí tempo, když se děj ve tří předělových a spíše konverzačních dílech připravuje na další nálož akce a zvratů, jenže právě díky tomu prvotřídnímu zbytku se na seriál nedá vydržet zlobit. Nejen, že hvězdný tým proti sobě spolupracujících pirátských legend skrz jejich propletené osudy konečně beze zbytku přirostl k srdci, bude nesmírně obtížné nesrovnávat kreace, které tomuto seriálu dovoluje štědrý rozpočet, s jakoukoli konkurencí. Ta se totiž tomuto oslnivému a proklatě zábavnému kousku hledá jen velmi stěží.(29.1.2015)