Black Sails (TV seriál)

Čierne vlajky

Dobrodružný / Drama

USA, 2014 - 2017, 35 h 12 min (Minutáž: 28x50 min)

• Morholt

Bez drajvu. Čekal jsem větší tempo a důraz na akci. Místo toho se tu veskrze řeší obchodní vztahy a intrikuje se. Trochu mi vadí i ta špína pirátského světa, která působí hodně strojeně, nehledě na to, že všichni piráti si čistí zuby vytuněnou Perličkou a jejich široký úsměv tak může v noci působit jako plnohodnotné xenonové osvětlení. Herecky je to celkem fajn, je tu i pár scén, které stojí za to, ale celkově to působí hodně unyle a nic nenasvědčuje tomu, že by se to zlepšilo. 55% Po šestém díle to odpískávám. Ve chvíli, kdy vás u seriálu přestane zajímat, jak dopadne, nemá smysl ho dál sledovat. Snižuji na 30%..(26.2.2014)

Proklatě vy mořští psi!!! Teda ne, že bych u seriálu s pirátskou tématikou potřeboval pirátský klišé na každým kroku, ale takhle čistý, vybraně mluvící a dobrácký piráty snad filmové plátno ještě nezažilo. Házet Black Sails přes palubu po první sérii by byla škoda, neboť potenciál tu díky skvělému castingu mužských rolí bezesporu je, nicméně chci vidět víc ingrediencí z kuchyně "true black sail" + ideálně pěkně nechutnou smrt co nejvíce ženských hlavních postav, které jsou prostě konstatně na facku. PS: druhá série naprosto skvělá, zvedám o hvězďák.(5.4.2014)

Season 1:65% Season 2:80% Lepší, než první série, ale stále by to mohlo být více akční ve stylu posledního dílu, který byl výborný. Pomalu se už i začínají rýsovat postavy Long John Silvera a Kapitána Flinta, tak jak jsou popsány v Ostrově pokladů. A v příští sérii už bude Blackbeard :-)(4.4.2015)

Hodnocení pilotu: Od kabelovky Starz jsem čekal víc než seriálovou verzi Pirátů z Karibiku, protože tohle není spolek drsnejch pirátů, ale spíš parta hezounů z posilovny. Není to úplně špatný, ale během hodinový stopáže jsem se místama nudil a těšil se, až se přestane kecat a něco začne dít. Vizuálně super, ale ten zbytek je odfláknutej. 60%.(6.3.2014)

První řada rozjezdová, ale po druhý řadě musím napálit bezkonkurenčních 5*! Parádní postavy, zvraty, napětí, epický jak sviň! A ten závěr druhý série? Měl jsem pocit, že koukám na historickej velkofilm se 150ti milionovým rozpočtem!(31.3.2015)

• - Podle historických pramenů se Anne Bonny nejdříve vdala za Jacka Bonnyho a až poté za Jacka Rackhama. (kellne)

• - Zatímco kapitán Flint (Toby Stephens) a John Silver (Luke Arnold) jsou postavy zcela smyšlené, postavy Anne Bonny (Clara Paget), Charles Vane (Zach McGowan), Jack Rackham a Benjamin Hornigoldem (Patrick Lyster) byli skuteční piráti. (Nathanielmon)