• Pegas1632

Zatím odkoukány první 3 díly a nevím jestli tomu dám šanci dál. Je to nevýrazné, nic moc se neděje, prostě tomu chybí šťáva.(15.2.2014)

Proklatě rád bych neměl této sexy verzi pirátů co vytknout. Potenciálem mají totiž Black Sails dost střelného prachu na rozmetání jakékoli současné konkurence a kupodivu to samé v bledě stříbrném platí i o samotném sprostředkovateli děje, Johnu Silverovi, tom kujícím kuchtovi, co na první pohled působí jako hošík, jehož obsazení se zdá být flusem do obličeje skvělého Kapitána Flinta i celé jeho posádce mořských vlků. Nakonec to je ale právě on, kdo se svým rošťáckým úsměvem perfektně víří prach na zatuchlém Nassau. Bohužel ani on nestačí na to, aby dal vítr do plachet Flintovu Mrožovi. Přešlapování na místě hlavní zápletky totiž bije do očí tak, že celá první série i přes tu špetku vynikajících námořních bitev působí jako synopse před samotným dějem. Nabízí se tak otázka, jestli může seriálový scénář krom nedocenitelného prostoru pro hostis humani generis utáhnout i samotný, vcelku prostý příběh. Minimálně kvůli té neodbytné vizi pirátského království fakt doufám, že jo. Očekávání od druhé série tedy byla vysoká, nicméně Black Sails je naplnil beze zbytku a přidal ještě hromadu pirátského zlata navíc. Na prostoru desíti dílů sice několikrát ztratí tempo, když se děj ve tří předělových a spíše konverzačních dílech připravuje na další nálož akce a zvratů, jenže právě díky tomu prvotřídnímu zbytku se na seriál nedá vydržet zlobit. Nejen, že hvězdný tým proti sobě spolupracujících pirátských legend skrz jejich propletené osudy konečně beze zbytku přirostl k srdci, bude nesmírně obtížné nesrovnávat kreace, které tomuto seriálu dovoluje štědrý rozpočet, s jakoukoli konkurencí. Ta se totiž tomuto oslnivému a proklatě zábavnému kousku hledá jen velmi stěží.(29.1.2015)

Pilot: Hou, hou, ho..ly shit! Neil Marshall a Michael Bay se s tím v úvodu očekávaného kousku rozhodně nepářou a přicházejí s hutnou pirátskou atmosférou, v níž krev a rum potečou proudem a ještě se nám přitom ukážou nějaké ty kozy. Zápletka zatím navíc vypadá zajímavě, charaktery jsou řádně drsné a charismatický Toby Stephens si to zatím krade bez problémů pro sebe. Menší problém mám jen s ženskými postavami, jejichž rádoby drsnost působí místy až nechtěně směšně. Jinak ale hodně velká spokojenost. Update: Po čtyřech dílech jde ale kvalita rapidně dolů každým dílem a atmosféra pilotu Neila Marshalla je pryč. Čím dál debilnější postavy zde vlastně jen kují pikle tim nejnudnějším způsobem a v každé druhé scéně mnohdy popírají své předchozí jednání. Dál už pro své vlastní dobro a pro zachování dobrého pocitu z pilotu raději sledovat nebudu.(27.1.2014)

• MoiJe

Pilot. Na pirátov trestuhodne nezáživné. A Bayovka so slabými efektami už v pilote? Tsss.(23.6.2014)

• Dale

Lesbický sex nesmie chýbať v žiadnom pirátskom filme/seriáli. :-) Žiaľ, to bolo asi to jediné, na čo sa v tejto nudnej konverzačke dalo pozerať. Obsadenie nezaujímavé, po dobrodružstve je treba vyhlásiť verejné pátranie a celé to pôsobí ako päsť na oko. Piráti boli najväčšia verbež, no tu ten ich slovník pôsobí, akoby boli neviemako študovaní, prednášajú tu také kvetnaté frázy, že som nevedel, či sa smiať alebo plakať. Hovorí sa tu naozaj veľa, aj keď sa riešia úplné blbosti, kadejaké vzťahy a pod. Seriál si nezaslúži mať slávne postavy Flinta a Silvera, lebo s Ostrovom pokladov to nemá zbla nič.(21.1.2016)