Mrňouskové: Údolí ztracených mravenců

Minuscule: Valley of the Lost Ants

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

Francie / Belgie, 2013, 88 min

Philippe Delarue

Pre fanúšikov série povinnosť a veľká radosť. Nečakane akčné a napínavé (miestami takmer strašidelné) dobrodružstvo plné vtipu, krásnych scenérií a epických bojových scén podkreslených bombastickou hudbou.(2.6.2014)

Milé, místy vtipné, kouzelné, ale přeci jen poněkud nuda. A příběh podezřele povědomý.(8.6.2014)

Asi to není tak dobré jako každý krátký díl seriálu, ale ostudu mu rovněž nedělá. Je to takové důstojné pokračování velkolepé blbosti. :-) Neznám napínavější, dramatičtější a celkově lepší animovaný film, kde se za celou dobu vůbec nepromluví. 70%(6.9.2014)

Jednoznačná sázka na roztomilost, která u mě vychází. Akce, dobrodružství, napětí a ani láska nechybí. Jednoduchost postav, čili červení mravenci coby zlo a černí zastupující dobro. Veškeré dialogy zastoupeny troubivýmy zvuky a tichou gestikulací očima a tykadly, tedy němý film pro ty nejmenší a nejen pro ně. Co více chtít ? :)(13.8.2014)

Prírodné scenérie úžasné, dobrodružstvá maličkej lienky tiež. K priemeru film skĺzol posilenením bojovej línie na úkor tej fascinujúco biodiverzitnej, prírodnej. Tej kde je vždy čo s nadšením objavovať a skúmať a nie sa donekonečna zamýšľať nad vojnovými stratégiami.(16.11.2015)