Pre Toma to bol telefonát ako z najhoršieho sna, keď sa dozvedel, že jeho manželka Lovely v jednom z lacných texaských motelov zabila akéhosi cudzinca. A to je ešte len začiatok; pravé peklo nastáva potom, čo po príchode na miesto činu prehľadá auto zavraždeného. V kufri nájdu kameru a na nej natočenú najdesivejšiu vec, akú kedy videli. S hrôzou v očiach sledujú, ako skupina zvláštne odetých ľudí s hlavou zahalenou maskou v tvare lebky rituálne obetuje bezbranné dievča. Šokovaná dvojica nemá tušenia, čo je to za sektu, ani kto sa skrýva za maskami, uvedomujú si však, že sa ocitli vo veľmi vážnom ohrození života. Pomaly sa zmráka a vývoj udalostí začne potvrdzovať ich predpoklady. (beso74)

S.Quentin QUALE

Další story z motelu, které byť je natočené za pár šupů, tak si dokáže rychle vybudovat výbornou hutnou atmosféru, jež je co chvíli podtrhována nepříjemně znepokojujícím hudebním a zvukovým podkladem. Ten mně udělal opravdu radost, a troufnu si říct, že snad od Sinistru mě přes uši nic podobně nepraštilo. První polovina filmu je vynikající, závěr už je o poznání slabší, ale i tak to na slušné 4* stačí. Nadprůměr. 75% ()

Dellamorte

Už názov mi nahodil akné. Rátala som s voodoohoohoo tabletkou, no stretla som len upískaný motelový "radodaj" ktorý sa soundom poctivo snažil prekryť "Lynčovanú !!! " vykrádačku a priblížiť ajajaj "chrome.Sk:" Beriem do úvahy ,že v moteloch sa pár "vecí" už udialo, takže hodnotím, ako hodnotím .P.S. After Dark musí potiahnuť za uzdu. Tá 3ka je totiž spľasnutá. ()

George Stobbart

Chlapíkovi sa ozve jeho odlúčená žena, ktorá má prúser, keďže sa jej v postaršom moteli podarilo odpraviť jej nový objav. Takže jej príde na pomoc, no onedlho zisťujú, že muž, ktorého zabila bol členom podivného kultu... Škoda, že prvá polhodina filmu je nevyberavá nuda a každá sekunda v nej trvá aspoň 10x dlhšie než by musela / mala a tak ma to príliš nenalákalo. Navyše to miestami pripomína parádny „Motel smrti“ viac než by bolo vhodné, ale ináč +- ok. Stačí prežiť tú prvú polhodku a potom už nastupuje obstojná hororová prechádzka s chabým záverom, takže v konečnom dôsledku ide „len“ o uchádzajúci, pozerateľný nezávislák. ()

VenDulin85

Tak Ritual mě opravdu hodně vycukal.. bála jsem se totiž, že nikdy neskončí. Nemám nic proti pomalejšímu tempu a upřednostnění náznaků před přímým násilím, ale tady to prostě nefungovalo, byť jsem si snímek okořenila slovenskými titulky a jedním fíglem. S hlavními "hrdiny" jsem vůbec necítila, bylo mi úplně šumák, co se jim stane, což by asi nemělo, prostě nemastné neslané, rychle pryč od toho. ()

Litsarch

Po úvodních scénách, kdy jsem tři minuty koukal jak Tom jede autem, jsem si říkal, na jakou kravinu to zase koukám. Za pár minut mne ale začala situace zajímat a za dalších deset, dvacet minut ještě více. Dlouhé záběry, netradiční postupy a naprosto skvělá hudba po celý film, udělaly s temnou a až nepřátelskou atmosférou své. Je ale škoda, že celý film je dějově skoro o ničem. O skvěle vypadajících, děsivých zabijácích se nic, ale vůbec nic nedozvíme. Natož o motivu jejich počínání apod. Nejzajímavější dějová linka je tedy do poloviny filmu, kdy divák s až zatajeným dechem sleduje, jak si dvojice poradí. Druhá půlka je ale již stará škola, kde i mému kocourovi bylo jasné, že, a jak, se to posere. Vyjímkou je pár scén, které začlenil Keating až experimentálně a fungují. Zajímavě, netradičně, ale do skládačky pasují. Ještě když se veme potaz nepříjemná hudba některé až psychedelické střihy. Celkově ale kdyby Tom zachoval chladnou hlavu a policajtům případně řekl, že věc ztratil v tom baru a tamten jí asi našel, tak je v klidu. Ale to by zas byl film o polovinu kratší. Ritual je jistě velice zajímavým debutem, jehož režiséra Keatinga bude dobré sledovat, nabízí mnoho super atmosféry, parádní hudby, zajímavých postupů a děsuplných záporáků. Nicméně habruje na nedokonalém ději, jelikož když se nad tím tak člověk zamyslí, tak se tam neděje vlastně skoro nic. A idylické záběry z pláže to nezachrání. Na druhou stranu, zabalit to víceméně nic do takové temné a nepříjemné atmosféry, že divák to nic vlastně ani nevnímá a dojde mu to, možná, až po filmu, je vlastně také známka talentu. ()

• Natáčení probíhalo v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)