poster

Jízda švárů

 • USA

  Ride Along

Akční / Komedie

USA, 2014, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • corpsy
  ***

  Typická americká buddy movie, tentokrát ale menej vtipná a akčná ako jej súkmeňovci. Kevin Hart je zvláštny hlavne tým, že sa vôbec stal v Amerike hviezdou, čo aj svedčí o vkuse miestneho publika. Je až účelovo trápny a zasmejete sa ( resp. pousmejete ) nad zhruba 2-3 vecičkami, ktoré vypáli. No nič moc teda. Na takú superstar. Takže hurá na dvojku, ktorú vďaka vysokým tržbám môžme za nedlhú dobu očakávať.(20.7.2014)

 • kingik
  ***

  Černý a černější. Dalo by se napsat i vtipný a vtipnější, a to i přesto, že jsem jaksi nedokázal ve filmu objevit nějaké super gagy. Humoru je zde pořádná porce. Policejní detektiv a dobrácký bručoun s tvrdou slupkou James Payton (Ice Cube) nikdy žádného parťáka nepotřeboval, o to méně postrádá při výkonu své náročné práce po svém boku potrhlého Bena (Kevin Hart), jehož nemá v lásce, ale jemuž bude možná jednou budoucím švagrem. Ben totiž chodí s jeho sestrou Angelou (Tika Sumpter). A aby to nebylo málo, byl přijat na policejní akademii. Zapálený fanoušek akčních počítačových her dostane jedinečnou možnost konfrontovat se se skutečným zločinem, který se od toho virtuálního podstatně liší. James ho vezme k sobě do služby, udělí mu lekci, ale sám pozná, že se bez spolehlivého parťáka přece jen neobejde. Nesourodá dvojka bude na honu na extrémně nebezpečného zločince Omara, jehož skutečnou identitu nikdo nezná. Ice Cube se v rolích úsporně mluvících detektivů usádlil, kdežto Kevin Hart po celý film nezavře klapačku. Film v podstatě staví na jejich slovních přestřelkách. Mutace Eddieho Murphyho a Martina Lawrence, kterou Kevin Hart připomíná, se do našich kin s touhle komedií nepodívala, i když už se film dočkal pokračování "Poldův švagr", kterého postihl stejný osud. Je tedy fakt, že tahle komedie s přívlastkem akční, akcí zrovna nepřetéká a s přístupným ratingem je okleštěna od brutality i vulgarismů. A tak se vlastně v největší míře spoléhá na ukecaného Harta, který si mluvidla promazal opravdu kvalitním slovním olejem. Ale přibližně jen jedna pětina se dá označit za skutečně vtipnou. Množství scén má komický potenciál, ten se ale převážně nepodařilo naplnit. Je záhadou, proč se na film, který semlel už mnohokrát viděný obsah, angažoval kvartet scenáristů. Filmu vlastně chybí mnohé. Není zde nějaký zásadní vrchol, komika je trapnějšího rázu, akčních scén je jen hrstka, obskurní zločinec nedostál své zabijácké pověsti, děj nepřináší příliš objevných a originálních pasáží. Ale právě ta spolehlivá ohranost, která žánr buddy movies poslední dobou provází, je vlastně to hlavní, nad čím může divák plesat. Kevin Hart, Ice Cube a černá kočka Tika Sumpter si s režisérem černé pleti Timem Story natočili negerský biják, který nabízí vděčnou a nenáročnou odpočinkovou zábavu, která si neklade sebemenší ambice. Její jedinou možnou ambicí je (černým stylem humoru) pobavit (bělochy). 50%(7.3.2016)

 • rollman1
  ****

  Pro mě oddychová, akční komedie, kde Kevin Hart hláškuje jak o život. Dialogy s ním mě slušně rozesmáli a tak jsem se u filmu ani minutku nenudil. Nechybí dobrá akce, skvělé situace a Hart. On je fakt nehorázná držka.(29.3.2014)

 • Lacike
  ***

  Po dlhej dobe negerska komedia na ktoru som sa tesil, lebo trailery mi pripadali vtipne a Kevina Harta povazujem za novu vtipnu negersku hviezdu. Nakoniec som ale zo samotneho filmu sklamany, pretoze najlepsie vtipy boli v trailery (niektore vyzneli dokonca vtipnejsie ako vo filme vdaka tomu, ze vo filme boli alternativne zabery). Pripada mi, ze za slabsi vysledok môze hlavne reziser, ktory nevie odrezirovat potencionalne vtipne sceny s adekvatnym timingom. Tym padom sa moze Kevin Hart snazit jak divy, ale vela jeho infantilnych etud vyjde na zmar. Napriek tomu prave vdaka hercom je to stale slusna komedia. Chemia medzi otravnym Hartom a dobre obsadenym nesympatickym drsnym negrom Icom Cubeom funguje bezchybne. Len vdaka nim davam filmu tesne aj tu tretiu hviezdicku.(22.8.2014)

 • stuntmanMIKE
  ***

  No popravde som čakal nejakú trápnu negerskú "wosap" komédiu, ale v skutočnosti je to celkom sranda. Ľadovú kocku rád nemám a podľa mňa má charizmu hodnú svojho mena, takže toto to trošku brzdí, ale inak som celkom spokojný. Tešil som sa, že tomu napálim odpad!, ale fakt ma to milo prekvapilo.(3.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace