Jízda švárů

Ride Along

Akční / Komedie

USA, 2014, 99 min

• verbal

Někdo se nám evidentně pokoušel o nové Mizery, někde cestou mezi scenáristou a hajzlpapírem se to kapku zvrtlo, a vznikli z toho trapní Čuráci. Až dodnes jsem si myslel, že vrcholem nejtrapnějšího afrofekálu je Lórencovic Marťas, avšak očividně jsem mu velmi křivdil. Za toho ultradebilního, krpatého, kakaového pygmeje Hárta jsem se styděl snad víc, než kdybych se v pravé poledne uprostřed letní sezóny řídce a smradlavě vysral do bazénu nejrušnější městské plovárny. Ale mohu se mýlit a mít jen zvláštní sysel pro tumor. Kdo ví, čemu jsou schopni se chichotat harlemští zfetovaní negři a vypatlaní rapeři, že ano. Nicméně teď mě úděsně mrazí z toho, s jakými tupými hovady jsem zde spoluzaregistrován! Viděl jsem tu dokonce i nějaké čtyřky a pětky! Až příště dostanete chuť se zase tolik nasmát, neváhejte a mi napište do pošty. Za sto třicet korun českých na osobu (V pondělky mají děti a Mongolové slevu!) si klidně napatlám xicht krémem na boty a přijedu vám na zahradu vytlačit hutného, hnědého trpaslíka, pročež se vy a celé vaše rodiny skoro zadarmo dozajista umlátíte smíchy, dělám při tom totiž děsně lekrační obličeje a nesmírně žertovně u toho prdím. Prostě to bude dokonale hustá Lay Down kokomédie a ani se nebudete muset trmácet do kina.(4.6.2014)

Klasická, americká, ukecaná krimi komédia, ktorá síce nenadchne každého, ale nenáročnému divákovi na jedno poobedie úplne postačí. Ice Cube zrovna nie je môj obľúbenec, no spolu s černoškom Kevinom Hartom tvorili celkom zábavnú dvojku. Ak vznikne aj dvojka, myslím že sa nebudem brániť. Ovšem pokiaľ to nebude direct to DVD. 60%(20.9.2014)

Krimi komédia, akých tu sú tucty. Nič nové pod slnkom. Dej sa točí okolo dvoch chlapíkov, kde chce jeden presvedčiť toho druhého, že nie je looser. Do toho pár štandardných strieľačiek, trocha šedivého humoru a šťastný koniec. Ako jednohubka z núdze cnosť neurazí, ale určite ani nenadchne. 50/100(9.11.2014)

Ice Cube, je celkom solídny drsňák. Alebo tak iba vyzerá vedľa toho žaluďa Harta. Kevin sa úspešne stáva mojím najneobľúbenejším černošským hercom. Už v Grudge match bol jedinou slabinou filmu. Jeho otravnosť je unikátna. Plusom je, že tu mal celkom solídnu pipku, ktorá keď bola v nohavičkách vyzerala viac ako dobre. A pár krát som sa fakt zasmial. Nie často. Ale asi trikrát fakt schuti. A občasná akcia padne vhod. Slabé 3*. 50%(19.4.2014)

// Distributor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 2,867 // Otvárací Víkend v USA: $41,516,170 //(16.7.2016)