Ai wo utau yori ore ni oborero!

• Japonsko 愛を歌うより俺に溺れろ! (více)

Jako dítě Mizuki ráda chodila do parku, kde si hrávala s jedním chlapcem. Jenže kdykoliv se mu podívala do očí, zatajoval se jí dech, srdce jí začalo bušit jako o závod a zmocnila se jí horečka. Proto také začala žít v přesvědčení, že jsou muži zdraví nebezpeční a rozhodla se s nimi definitivně skončit. Nastoupila na dívčí školu, stala se členkou dívčí rockové kapely Blue Rose a začala hrát pouze pro dívčí publikum. Jenže na jednom z koncertů, kdy je klub otevřen pouze ženám, se z obecenstva vynoří mladý muž jménem Akira, který svými ženskými rysy zprvu všechny oklamal, a prohlásí, že Mizuki již dlouho miluje a chce se stát jejím přítelem. (EMIA)

Moiraine

Anglicky bych řekla, že to bylo "cheesy"- český ekvivalent neznám. Z celého filmu jsem mela pocit, že v Japonsku existují jen tři možnosti, jak se obléct: školní uniforma, lolita nebo visual kei - tyto skupiny se můžou libovolně překrývat a hlavně si člověk nesmí myslet, že lolita muže být jenom holka. I když uznávám, že Karam by jako holka prošel vcelku bez problémů. Děj byl, jaký jsem čekala, že bude, takový naivně roztomilý. S vědomím, že je to podle shojo mangy, se nedá vcelku s ničím jiným ani počítat, a i přes samotné téma se tu tentokrát střelený japonský humor zas až tak moc nekoná. Jediné, přes co jsem mela opravdu problém se dostat, bylo chování žáků na obou těch školách. Není to poprvé, co jsem se s něčím podobným setkala, ale i tak to moje hlava nepobírá. Ale nakonec i to k tomu trochu patří. 3* odráží fakt, že se na to sice koukalo dobře a zanechalo to i vcelku příjemný pocit, ale na druhou stranu se na to už znovu nepodívám a se vší pravděpodobností na to brzy i zapomenu. ()