Velká šestka

• slovenský

Veľká Šestka

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 108 min

Nie je ten film úplne na jednotku, pretože nedostal zo mňa úplne maximum. Niektoré momenty pôsobia zdĺhavo a slabšie a tým narúšajú úplné ponorenie sa do príbehu a zdalo sa mi tých hrdinov nejak veľa. Stačili by dvaja či traja, pretože tak sa kúskujú sympatie, navyše postavička Hira Hamadu bola vykreslená dosť vlažne (hazardne hry s robotmi, túžbou po pomste a podobne). Samozrejme najväčším emočným trhákom sa stal robot Baymax, ktorý keď sa obetoval na záchranu mi takmer vošli slzy do očí. 70%(21.1.2015)

Velká animovaná paráda a zároveň jedna z těch nejlepších komedií roku 2014. Bohužel scénář malinko pochroumal závěrečnou z těží uvěřitelnou akční smršť.(19.2.2015)

Oscar 1 : Animovaný film(16.1.2015)

„NECHTĚLI JSME BÝT SUPERHRDINY, ALE NĚKDY NEJDE VŠECHNO TAK, JAK BYSTE CHTĚLI…“ /// Animovaná komiksová týmovka, u který Pikachu a vostatní šikmovoký příšery zblednou závistí. Na Asii orientovaní dětští robotí géniové, Marvelácky děsivej padouch a Disneyho umělá inteligence, nahrazující domácí mazlíčky. Tak jste se parchanti konečně dočkali! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Svrbí mě Pikačú. 2.) Sere mě pes. 3.) Thx za titule ,,Bac“ a „Miki226“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE **** NAPĚTÍ ne(7.2.2015)

Pubertální vědátor a nafukovací robotická lékárnička nikterak originálně surfují na vlně superhrdinství. Jediná přidaná hodnota je propojení architektonických kultur ve fiktivním městě, jinak se jedná o další animák, co se utápí v hi-tech námětech či sci-fi zápletkách a přitom zapomíná na sílu obyčejnosti. Všiml jsem si v poslední době paradoxu, že čím víckrát padne ve filmu slovo „hustý“, tím řidší výjev je mi nabídnut..(28.7.2015)