Velká šestka

• slovenský

Veľká Šestka

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 108 min

Vizuálně překrásné, ale příběh předvídatelný a průměrný. Nikdo z hrdinů kromě roztomilého Baymaxe není zapamatovatelný, jsou to víceméně jen klišé figurky - dětský génius, drsňačka, excentrická sexy vědkyně atd. Chápa, že někomu to nevadí, tenhle film je fajn, dobře se na něj dívá a skvěle s ním uteče čas. Mně ale chybí jakákoli přidaná hodnota. Například How to train your dragon má úžasně podaný vztah hlavního hrdiny s Bezzubkou a o postavy se opravdu bojíte. Velká šestka bohužel klouže jen po povrchu a chybí jí cokoli, co by z ní udělalo srdcovku. 60 %(25.5.2015)

Skvěle vyvážený superhrdinský animák, kterému se daří hrát na emoce, být epický a akční a ještě polechtat Marvelovské universum. Šlape jako hodinky..(9.1.2015)

Velká animovaná paráda a zároveň jedna z těch nejlepších komedií roku 2014. Bohužel scénář malinko pochroumal závěrečnou z těží uvěřitelnou akční smršť.(19.2.2015)

Pixarovské postavičky myluju už od hravých Toy Story a úžasných Úžasňákových a ani zde nejsem zklamaná. Naopak technicky-vtipně-pestrou invencí a milou klíčovou postavičkou jsem maximálně překvapena a potěšena. Téma geniality a fantazie bez hranic mě pravidelně dostává, takže už zbývá jen povzdychnout si - Taky bych doma chtěla jednoho určo menšího Baymaxe.(30.3.2015)

Tvůrci už zpočátku neudrželi touhu po spektáklu na uzdě a vývoj děje založili na lapsu, kdy Hiro u přijímaček stvoří věc dalece přesahující cokoliv vymyšleného kýmkoliv po zbytek filmu. Klišé se od akčního výjezdu na ostrov vrší a závěr se v něm topí (You must let go a takový ty věci). Dal bych tři, ale to prostě nejde. V určitých momentech je totiž snímek překvapivě nesmlouvavý a krutý a vtipný a vlastně celkově BalalalaLAlala.(25.3.2015)