Velká šestka

• slovenský

Veľká Šestka

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 108 min

Tvůrci už zpočátku neudrželi touhu po spektáklu na uzdě a vývoj děje založili na lapsu, kdy Hiro u přijímaček stvoří věc dalece přesahující cokoliv vymyšleného kýmkoliv po zbytek filmu. Klišé se od akčního výjezdu na ostrov vrší a závěr se v něm topí (You must let go a takový ty věci). Dal bych tři, ale to prostě nejde. V určitých momentech je totiž snímek překvapivě nesmlouvavý a krutý a vtipný a vlastně celkově BalalalaLAlala.(25.3.2015)

Takhle odvařená jsem z animáku nebyla už hodně dlouho. Dokonalá animace, příběh obsahující přesně tolik klišé, aby vám to nelezlo krkem, pár dojemných scén, jež krásně vyváží všechnu tu akci... A k tomu velmi milé překvapení pro komiksové fanoušky v potitulkové scéně.(13.3.2015)

And the Oscar goes to .... BAYMAX! No ale vážně, kdyby nic jiného, tak ten robot byl prostě skvělý! Nejen že má úžasnou postavu, ale navíc se i ladně pohybuje a skvěle intonuje! A dal mi jedno poučení do života - až budou děti zase řvát, že mají bebí, zeptám se jich: "Kam bys zařadil svou bolest, na stupnici od jedné do deseti?"(28.3.2015)

Ve světě kde Japonsko vyhrálo druhou světovou válku (vážně mi to připomnělo Dickova Muže z vysokého zámku) se daří robotice, svět prosperuje a vůbec je všechno tak nějak fajn. Disneyovci děckám připravili parádní podívanou, ve stylu Úžasňákových střihlých Starkovou technologií a získali si i mě. Komiksovost je z toho cítit dost, ale tvůrci pracují spíše v mantinelech inteligentní dětské podívané. Baymax je samozřejmě boží a i když jsou ostatní postavy v podstatě zbytečné přívěsky, v průběhu si toho nestihne nikdo všimnout. Emocionální ždímák, který baví. Balalala.(13.1.2015)

Animák pro nerdy a jejich mláďata. Nafukovací medi-robot Baymax je největší tahák celé Velké šestky a pokaždé, když je na plátně, zábava strmě stoupá. Zbytek filmu je směsí hyperaktivních gagů a křečovitého dolování emocí, které občas doplácí na zbrklost (ztráta bratra), jindy na hrozivou předvídatelnost (osud padouchovy dcery, prokouknutelný okamžitě poté, co je zápletka s ní představena) a ve finále na poněkud trapný mix obého (Baymax a portál). Spíše než hlavní dějová linka zaujme překotné technologické žvatlání, které si užijou děcka i dospělí. Akční scény balancují na hraně, z níž občas spadnou na jednu stranu a od boku střelí několik podařených hlášek, načež přelezou na stranu druhou a předvádějí zaměnitelný uřvaný cirkus - tady se hodně podepsal fakt, že s vyjímkou Hira, Baymaxe a snad ještě Go Go je zbytek týmu spíše otravný, než zábavný (či nedej bože čímkoliv zajímavý) a máte chuť je ukřižovat pokaždé, když se začnou přeřvávat. Příběh samotný funguje navzdory výše uvedeným výtkám a až násilně protlačovanému poselství relativně dobře - Hirovi není těžké fandit, jeho pohnutky i motivace jsou jasné a zkratkovitost děje se zběsilou akční akrobacií mu zásadněji neubližují. Hiro s Baymaxem ostatně tvoří perfektní filmové kombo; spolu umí vyrábět dostatek kvalitních vtipů, emocí, akce i vzájemné chemie a troufám si říct, že jeden bez druhého by byli to samé, co Murtaugh bez Riggse - až tak na mě zapůsobili. Jsem upřímně zvědavý, co přinese pokračování, protože ty dva rozhodně rád uvidím. Jen budu doufat, že se dočkají zajímavějšího dobrodružství.(8.1.2015)

• - Jedná sa o prvý animovaný film od Marvelu, ktorý bol distribuovaný Walt Disney Animation Studios. Film je síce založený na komiksoch Marvelu, nebol ale prepojený s existujúcim filmovým marveláckym univerzom a nebol ani označený ako vlastníctvo Marvel Studios. (r3plicator)

• - Pohyby a postoje Baymaxe byly modelovány podle pohybů dítěte s plnou plenou. (Zdroj: Bonusové materiály k filmu). (KidWithGun)

• - V 59. minutě, kdy Hiro s Baymaxem letí nad San Fransokyoem, si můžete povšimnout Tokyo Tower, jedné z nejznámějších dominant Tokya. (La_Valette)