Velká šestka

• slovenský

Veľká Šestka

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 108 min

Aj keď som vedela kto je zloun aj tak musím dať plný počet, pretože to bolo vtipné a Baymax je jednoducho ten najňuňu robot. Wall-e či ako sa to volá môže ísť do prdele.. Dokonca na konci som revala ako malá. Keď tento film získal Oscarov bola som sklamaná, že prečo nie Ako vycvičiť draka 2... ale teraz to už chňápem, že prečo si zvolili práve tento.(29.5.2015)

Pubertální vědátor a nafukovací robotická lékárnička nikterak originálně surfují na vlně superhrdinství. Jediná přidaná hodnota je propojení architektonických kultur ve fiktivním městě, jinak se jedná o další animák, co se utápí v hi-tech námětech či sci-fi zápletkách a přitom zapomíná na sílu obyčejnosti. Všiml jsem si v poslední době paradoxu, že čím víckrát padne ve filmu slovo „hustý“, tím řidší výjev je mi nabídnut..(28.7.2015)

Dobře jsem se bavil, ale nic víc.. :-) PS: Hlavní záporák má nádhernou zlou masku.(24.3.2015)

Rozpočet $165miliónovTržby USA $222,527,828 Tržby Celosvetovo $657,818,612Tržby za predaj Blu-ray v USA $52,022,703 //počet predaných kusov 2,591,377Tržby za predaj DVD v USA $38,946,843 //počet predaných kusov 2,190,060║ štúdio Disney stále naberá na obrátkach, akčný animák mu opäť nadmieru vyšiel, spokojnosť /80%/(19.3.2015)

"Udělá ze mne karate lepšího zdravotníka?" Tak to je tutovka, kterou by měl pochopit i robot. Jenže Baymax nechápe v podstatě nic a tak je o zdroj zábavy postaráno. To je dobře, protože astrofyzice moc nerozumím, roboty ovládat neumím a problémy japonských puberťáků mě nebaví, takže za mě je tohle "jenom" dobrý.(11.5.2016)

• - Baymaxova tvár je založená na dizajne japonského zvonu Suzu, ktorý sa podobá rolničkám. Režisér Don Hall povedal, že ho k tomu inšpirovala návšteva japonského chrámu. (r3plicator)

• - Pre účely filmu bola vytvorená nová technológia tzv. Hyperion. Tá umožnila animátorom pracovať s veľkým obsahom dát. (Lukido)

• - V původním komixu vytvořil Baymaxe Hirův otec a ne jeho bratr Tadashi. (Charpy)