Velká šestka

• slovenský

Veľká Šestka

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 108 min

Aj keď som vedela kto je zloun aj tak musím dať plný počet, pretože to bolo vtipné a Baymax je jednoducho ten najňuňu robot. Wall-e či ako sa to volá môže ísť do prdele.. Dokonca na konci som revala ako malá. Keď tento film získal Oscarov bola som sklamaná, že prečo nie Ako vycvičiť draka 2... ale teraz to už chňápem, že prečo si zvolili práve tento.(29.5.2015)

Po dlouhé době docela originální animák. Tenhle je podle komixu od Marvelu. Odehrává se to ve fiktivním městě jménem San Fransokya, které je kombinací Toyka a San Francisca. Mladý Hiro je génius a baví se robotími zápasy. Také vynazelzne malé mikroboty, aby se dostal na vysněnou vysokou. Po tragické smrti svého bratra Takashiho se ale uzavře sám do sebe. Poté začne rozvíjet jeho zdravotnického robota Baymaxe. Spojuje se s dalšími přáteli v boji proti zlému záporákovi s maskou, který mikroboty ukradl a terorizuje s nimi město. Místy mi to přišlo docela předvídatelné. Navíc je vidět, že se dost nechali inspirovat v jiných filmech. Například tam je hodně prvků z Jak vycvičit draka. Jinak se to celkem povedlo. Na konci nemůže chybět klasická Stan Lee. :) Ještě se mi tam líbila hudba od Fallout Boy. "Létání zlepšuje mé schopnosti zdravotnického robota." :D(27.5.2015)

Klasická japonská pohádka, která není vytvořená jako anime, ale snaží se působit jako klasický americký animák s hrdiny a to se mu daří. Vtipná, trochu i smutná podívaná nabízí nespočet držkopádů, chytré situace doplněné vždycky nějakým fórkem.(7.3.2016)

Že se jedná o příběh inspirovaný Marvelem, jsem si bohužel přečetla až PO jeho zhlédnutí. Trailer mi evokoval spíše klidnější, roztomile-dojemnou záležitost, tou však "Big Hero 6" rozhodně není. Tedy, minimálně jeho druhá polovina ne. Možná už jsem pře(super)hrdinovaná, ale jak jsem se kdysi dávno vyjádřila ve svém komentáři k "Úžasňákovým" (**), na zápletky podobného typu, tzn. na ty, které tvoří honičky a do líbivého hávu oděné násilí, mají děti času dost. Největším paradoxem "Velké šestky" ovšem zůstává fakt, že i přes hafo akčních scén dodávají šťávu de facto jen Fall Out Boy. Špičkovou animaci zmiňovat netřeba, je neskutečné, co všechno už dnes dokáží udělat, ale ten Oscar... Nope. Not for me. Ani za tokijské San Francisco a legračně se pohybující maršmelou (zdravotní) sestřičku.;-)(13.3.2015)

Velká animovaná paráda a zároveň jedna z těch nejlepších komedií roku 2014. Bohužel scénář malinko pochroumal závěrečnou z těží uvěřitelnou akční smršť.(19.2.2015)