Velká šestka

• slovenský

Veľká Šestka

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 108 min

„NECHTĚLI JSME BÝT SUPERHRDINY, ALE NĚKDY NEJDE VŠECHNO TAK, JAK BYSTE CHTĚLI…“ /// Animovaná komiksová týmovka, u který Pikachu a vostatní šikmovoký příšery zblednou závistí. Na Asii orientovaní dětští robotí géniové, Marvelácky děsivej padouch a Disneyho umělá inteligence, nahrazující domácí mazlíčky. Tak jste se parchanti konečně dočkali! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Svrbí mě Pikačú. 2.) Sere mě pes. 3.) Thx za titule ,,Bac“ a „Miki226“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE **** NAPĚTÍ ne(7.2.2015)

Perfektní animák pro malé i velké. Pokud souhlasíte s tím, že Dreamworks poslední roky totálně válcuje konkurenci, tak už to zas neplatí. Walt Disney vrací úder !!!(9.6.2015)

Ve světě kde Japonsko vyhrálo druhou světovou válku (vážně mi to připomnělo Dickova Muže z vysokého zámku) se daří robotice, svět prosperuje a vůbec je všechno tak nějak fajn. Disneyovci děckám připravili parádní podívanou, ve stylu Úžasňákových střihlých Starkovou technologií a získali si i mě. Komiksovost je z toho cítit dost, ale tvůrci pracují spíše v mantinelech inteligentní dětské podívané. Baymax je samozřejmě boží a i když jsou ostatní postavy v podstatě zbytečné přívěsky, v průběhu si toho nestihne nikdo všimnout. Emocionální ždímák, který baví. Balalala.(13.1.2015)

Tvůrci už zpočátku neudrželi touhu po spektáklu na uzdě a vývoj děje založili na lapsu, kdy Hiro u přijímaček stvoří věc dalece přesahující cokoliv vymyšleného kýmkoliv po zbytek filmu. Klišé se od akčního výjezdu na ostrov vrší a závěr se v něm topí (You must let go a takový ty věci). Dal bych tři, ale to prostě nejde. V určitých momentech je totiž snímek překvapivě nesmlouvavý a krutý a vtipný a vlastně celkově BalalalaLAlala.(25.3.2015)

Neskutečně schematický až primitivní film jdoucí proti trendu promyšlenějších a chytřejších animáků. Vyloženě krok zpět v evoluci. V Disney by se měli stydět. Samozřejmě to má řemeslnou úroveň a tempo, takže to docela uteče a neurazí, ale ocenit to nelze. 50 %(12.1.2015)