Velká šestka

• slovenský

Veľká Šestka

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 108 min

Ve světě kde Japonsko vyhrálo druhou světovou válku (vážně mi to připomnělo Dickova Muže z vysokého zámku) se daří robotice, svět prosperuje a vůbec je všechno tak nějak fajn. Disneyovci děckám připravili parádní podívanou, ve stylu Úžasňákových střihlých Starkovou technologií a získali si i mě. Komiksovost je z toho cítit dost, ale tvůrci pracují spíše v mantinelech inteligentní dětské podívané. Baymax je samozřejmě boží a i když jsou ostatní postavy v podstatě zbytečné přívěsky, v průběhu si toho nestihne nikdo všimnout. Emocionální ždímák, který baví. Balalala.(13.1.2015)

Avengers meets StarGate v disneyovském animovaném provedení . Film místy vyloženě cituje určité scény (viz Iron Man na konci Avengers vs. Hiro na konci Velké šestky), přičemž je to tak očividné, že už to ani nelze považovat za vykrádání, ale spíš za popichování. Určitě se najdou lidé, kterým bude celková neoriginalita a neobjevnost vadit, už je i vidím, ale mně je to u animáku celkem jedno. Je to milé, zábavné, vtipné, a dokonce i mírně dojemné. U animované komiksové pohádky mi to stačí.(14.1.2015)

Animák pro nerdy a jejich mláďata. Nafukovací medi-robot Baymax je největší tahák celé Velké šestky a pokaždé, když je na plátně, zábava strmě stoupá. Zbytek filmu je směsí hyperaktivních gagů a křečovitého dolování emocí, které občas doplácí na zbrklost (ztráta bratra), jindy na hrozivou předvídatelnost (osud padouchovy dcery, prokouknutelný okamžitě poté, co je zápletka s ní představena) a ve finále na poněkud trapný mix obého (Baymax a portál). Spíše než hlavní dějová linka zaujme překotné technologické žvatlání, které si užijou děcka i dospělí. Akční scény balancují na hraně, z níž občas spadnou na jednu stranu a od boku střelí několik podařených hlášek, načež přelezou na stranu druhou a předvádějí zaměnitelný uřvaný cirkus - tady se hodně podepsal fakt, že s vyjímkou Hira, Baymaxe a snad ještě Go Go je zbytek týmu spíše otravný, než zábavný (či nedej bože čímkoliv zajímavý) a máte chuť je ukřižovat pokaždé, když se začnou přeřvávat. Příběh samotný funguje navzdory výše uvedeným výtkám a až násilně protlačovanému poselství relativně dobře - Hirovi není těžké fandit, jeho pohnutky i motivace jsou jasné a zkratkovitost děje se zběsilou akční akrobacií mu zásadněji neubližují. Hiro s Baymaxem ostatně tvoří perfektní filmové kombo; spolu umí vyrábět dostatek kvalitních vtipů, emocí, akce i vzájemné chemie a troufám si říct, že jeden bez druhého by byli to samé, co Murtaugh bez Riggse - až tak na mě zapůsobili. Jsem upřímně zvědavý, co přinese pokračování, protože ty dva rozhodně rád uvidím. Jen budu doufat, že se dočkají zajímavějšího dobrodružství.(8.1.2015)

Dlouho se mi nestalo, abych v jednom týdnu rozdal čtyři pětihvězdy, ale Big Hero 6 je Guilty pleasure jak sviň a mokrý sen každého chlapa!! Vizuál je neskutečně povedený místy jsem měl pocit, že nekoukám na Animovaný film. Všechny ty Hightech parádičky byla radost sledovat a vůbec by mi nevadilo kdyby se celý film nesl v duchu robotích zápasů, ale i Avengers volba byla na uvítanou se záporákem, za který by se nestyděl ani Marvel. Všechny kladné postavy jsou sympatické a Baymaxe chci mít doma! Plusem jsou i parádní hlášky od Freda. Perfektní zábava, která je jednak dojemná, tak i zvratovitá! 90%(23.2.2017)

Definice slova předvídatelnost. Humor i akční skopičinky dávkované přesně podle tabulek strýčka Walta, ze střetu západu a východu nebo geekovské/nerdovské kultury nevytěžené nic. Neexistuje důvod, proč dětem raději nepustit Strážce Galaxie, popřípadě reklamu na pneumatiky Michelin. 40%(23.1.2015)

• - V 59. minutě, kdy Hiro s Baymaxem letí nad San Fransokyoem, si můžete povšimnout Tokyo Tower, jedné z nejznámějších dominant Tokya. (La_Valette)

• - V Hirovej izbe je možné všimnúť si viacero animovaných postáv, napr. robota EVE zo snímky Wall-E (2008) či králika Oswalda, ktorý bol prvou kreslenou postavou od Disneyho, ešte pred Mickeym Mousom. (MikaelSVK)

• - S nápadom na vytvorenie nového mýtického mesta špeciálne pre film prišiel legendárny pixarovský režisér John Lasseter. Výsledkom je práve kombinácia San Francisca a Tokia, San Fransokyo. (r3plicator)