Velká šestka

• slovenský

Veľká Šestka

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 108 min

Nápady v každém záběru, kterým vévodí postava bombového Baymaxe, kterého okamžitě chci! Ovšem oproti tomu je tu velký černý puntík v podobě jasně daných hranicí a velkého počtu použití klišé. Je jasné, že si tvůrci nemohli dovolit přešlápnout někam dle svého, ale bohužel díky tomu je tu z velké části to samé, co už jsme viděli, ať už u Jak vycvičit draka nebo Avengers. 70%(8.4.2015)

Takhle odvařená jsem z animáku nebyla už hodně dlouho. Dokonalá animace, příběh obsahující přesně tolik klišé, aby vám to nelezlo krkem, pár dojemných scén, jež krásně vyváží všechnu tu akci... A k tomu velmi milé překvapení pro komiksové fanoušky v potitulkové scéně.(13.3.2015)

Ve světě kde Japonsko vyhrálo druhou světovou válku (vážně mi to připomnělo Dickova Muže z vysokého zámku) se daří robotice, svět prosperuje a vůbec je všechno tak nějak fajn. Disneyovci děckám připravili parádní podívanou, ve stylu Úžasňákových střihlých Starkovou technologií a získali si i mě. Komiksovost je z toho cítit dost, ale tvůrci pracují spíše v mantinelech inteligentní dětské podívané. Baymax je samozřejmě boží a i když jsou ostatní postavy v podstatě zbytečné přívěsky, v průběhu si toho nestihne nikdo všimnout. Emocionální ždímák, který baví. Balalala.(13.1.2015)

"Udělá ze mne karate lepšího zdravotníka?" Tak to je tutovka, kterou by měl pochopit i robot. Jenže Baymax nechápe v podstatě nic a tak je o zdroj zábavy postaráno. To je dobře, protože astrofyzice moc nerozumím, roboty ovládat neumím a problémy japonských puberťáků mě nebaví, takže za mě je tohle "jenom" dobrý.(11.5.2016)

Zmůžu se jen na výkřik do prázdna, který je tak typický pro americké trailery: "Nejlepší animák od dob Raubíře Ralfa je tu!"(14.3.2015)

• - Při bližším detailu si můžeme v Hirově pokoji všimnout sbírky postaviček, kdy mezi nimi je i tzv. Cy-Bug. Což je robotická bytost odkazující na film Raubíř Ralf (2012). Při scéně v docích je na jednom z kontejnerů patrný obrys hlavy Mickey Mouse - nejznámější kreslené postavy studia Walt Disney. Když Baymaxova pěst při testu prorazí zeď, rozbije i sochu. Na ní je vyobrazený princ Hans, čímž tvůrci odkazují na jednu z předchozích ´´disneyovek´´ Ledové království (2013). (Charpy)

• - Záverečnými titulkami film nekončí. Nasleduje po nich krátka scéna, v ktorej sa na rodinnom portréte vo Fredovej vile ako jeho otec objaví Stan Lee. (Irktus)

• - Produkčný tím sa pri animovaní mikrobotov inšpiroval sledovaním videí červených mravcov. (r3plicator)