Velká šestka

• slovenský

Veľká Šestka

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 108 min

Skvělé, neotřelé, originální. Disney Animation se povedlo odpíchnout od všech Donaldů a Mickey mousů a po Raubířovi Ralphovi nám servíruje další povedené dobrodružství a co více, podle, leč méně známého ale stejně, Marvel komiksu! Překvapilo mě, že hlasy nepropůjčili žádní slavní herci, ale je to vcelku jedno, v animaci je to špička a bude vás to zkrátka bavit. Což se rozhodně o většině novodobých animáčů říci nedá. PS : počkejte si na potitulkovku ;) ... 85%(5.2.2015)

Pubertální vědátor a nafukovací robotická lékárnička nikterak originálně surfují na vlně superhrdinství. Jediná přidaná hodnota je propojení architektonických kultur ve fiktivním městě, jinak se jedná o další animák, co se utápí v hi-tech námětech či sci-fi zápletkách a přitom zapomíná na sílu obyčejnosti. Všiml jsem si v poslední době paradoxu, že čím víckrát padne ve filmu slovo „hustý“, tím řidší výjev je mi nabídnut..(28.7.2015)

Baymax byl velice roztomilý, ale líbil se mi více ze začátku, než když měl pak to brnění. Co mě ale fakt dostalo bylo San Fransokyo. Opravdu nádherný design a fakt jsem čuměl jak živě to město působilo. Jinak celkově mi ten film přišel jako takový mix Železného Obra a Jak vycvičit draka (ty časté létací scény byly prostě fakt podobné). Oba zmíněné filmy se mi líbily ještě o chloupek více, ale tohle bylo také parádní.(15.2.2015)

Definice slova předvídatelnost. Humor i akční skopičinky dávkované přesně podle tabulek strýčka Walta, ze střetu západu a východu nebo geekovské/nerdovské kultury nevytěžené nic. Neexistuje důvod, proč dětem raději nepustit Strážce Galaxie, popřípadě reklamu na pneumatiky Michelin. 40%(23.1.2015)

Povedený, krásně vypadající a zábavný animák, který možná bude bavit spíše odrostlejší publikum, než ty nejmenší. I přes pár hlušších míst zábavná kombinace japonského (prostředí a příběh) a amerického animáku (animace a hrdinové).(14.7.2015)

• - S nápadom na vytvorenie nového mýtického mesta špeciálne pre film prišiel legendárny pixarovský režisér John Lasseter. Výsledkom je práve kombinácia San Francisca a Tokia, San Fransokyo. (r3plicator)

• - Titulnú pieseň "Top of the World" naspievala málo známa kapela Greek Fire, ktorá je skôr iba bočný projekt muzikantov. Jej lídrom a spevákom je Philip Sneed, gitarista americkej rockovej kapely Story of the Year. (KN1Fe)

• - V animovaných filmoch od Disneyho prepožičal herec Alan Tudyk svoj hlas zápornej postave už po tretíkrát. Predtým to bolo vo filmoch Ralph Rozbi-to (2012) a Ľadové kráľovstvo (2013). (MikaelSVK)