Velká šestka

• slovenský

Veľká Šestka

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 108 min

Mnohem slabší odvar toho co nám dodává Marvel zhruba 2x ročně, takže je mě opět záhadou, stejně jako už několikrát v poslední době, zdejší vysoké hodnocení. Úžasňákovi skvěle bavili, byli dospělí, tohle často nebaví a je to natočené pro malé děcka. Baymax taky není zase takový frajer jak v traileru sliboval. Velká šestka je prostě pokus o superhrdinský animák se vším co k tomu patří, bohužel nepřidává vůbec nic navíc. Společně s druhým Drakem další letošní zklamání. Možná jsem už opravdu trošku starej. 60%(12.2.2015)

Ve světě kde Japonsko vyhrálo druhou světovou válku (vážně mi to připomnělo Dickova Muže z vysokého zámku) se daří robotice, svět prosperuje a vůbec je všechno tak nějak fajn. Disneyovci děckám připravili parádní podívanou, ve stylu Úžasňákových střihlých Starkovou technologií a získali si i mě. Komiksovost je z toho cítit dost, ale tvůrci pracují spíše v mantinelech inteligentní dětské podívané. Baymax je samozřejmě boží a i když jsou ostatní postavy v podstatě zbytečné přívěsky, v průběhu si toho nestihne nikdo všimnout. Emocionální ždímák, který baví. Balalala.(13.1.2015)

Jeden z nejlepších animáků poslední doby. Už když byl v kinech, chtěl jsem vyrazit, ale nějak jsem se nevykopal. A to je škoda. Animace je totiž skvělá. Baymax je perfektně vymyšlená postava a nemá prostě nejen ve své léčitelské roli chybu ("Nechápu, jak ze mne schopnost létat udělá lepšího léčitele"). Je to vtipné, není to dětinské a takovou akcí a takovým záporákem se nemůže pochlubit leckterý akční / superhrdinský film... 100%(16.4.2016)

Velká animovaná paráda a zároveň jedna z těch nejlepších komedií roku 2014. Bohužel scénář malinko pochroumal závěrečnou z těží uvěřitelnou akční smršť.(19.2.2015)

And the Oscar goes to .... BAYMAX! No ale vážně, kdyby nic jiného, tak ten robot byl prostě skvělý! Nejen že má úžasnou postavu, ale navíc se i ladně pohybuje a skvěle intonuje! A dal mi jedno poučení do života - až budou děti zase řvát, že mají bebí, zeptám se jich: "Kam bys zařadil svou bolest, na stupnici od jedné do deseti?"(28.3.2015)