Velká šestka

• slovenský

Veľká šestka

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 108 min

Nie je ten film úplne na jednotku, pretože nedostal zo mňa úplne maximum. Niektoré momenty pôsobia zdĺhavo a slabšie a tým narúšajú úplné ponorenie sa do príbehu a zdalo sa mi tých hrdinov nejak veľa. Stačili by dvaja či traja, pretože tak sa kúskujú sympatie, navyše postavička Hira Hamadu bola vykreslená dosť vlažne (hazardne hry s robotmi, túžbou po pomste a podobne). Samozrejme najväčším emočným trhákom sa stal robot Baymax, ktorý keď sa obetoval na záchranu mi takmer vošli slzy do očí. 70%(21.1.2015)

Neskutečně schematický až primitivní film jdoucí proti trendu promyšlenějších a chytřejších animáků. Vyloženě krok zpět v evoluci. V Disney by se měli stydět. Samozřejmě to má řemeslnou úroveň a tempo, takže to docela uteče a neurazí, ale ocenit to nelze. 50 %(12.1.2015)

Bavilo mě tu úplně všechno, od animace, přes neohrabaného, hodného a mile vtipného Baymaxe, děj hodný Iron mana, geniální partu, zábavné závěrečné titulky až k potitulkové scéně, u které jsem se ze srdce zasmála.(31.3.2015)

Keby som bol 10-ročný chlapec, asi film roka. Nečakane akčná a nedetská disneyovka. Dejovo možno trochu zlátanina všetkého možného, ale inak je to veľká zábava.(13.10.2015)

2. komentář (damn you, Davies!) Disney se zase jednou rozhodl dát něco i divákům, kteří netouží po čtyřicáté páté kopii Na Vlásku... Počkat, cože? Říkáte, že to byla teprve první? No, tak to tedy je pak ještě horší film, než jsem si myslel. Ty tržby asi dokazují, že Disney použil své staré dobré podprahové hypnožáby a na krátkou dobu udělal z poloviny té méně zkušené divácké obce slintající zombie. Disney tedy sáhl do Marvel vod, vytáhl neokoukaný, východem trochu víc ovlivněný komiks, řádně zamíchal a podal Marvel divákům jako perfektně odvedený origin příběh s kupou správně vtipných momentů, dramatem a emocemi, které překonávají i Pixar klasiky a dostatečně temným a zajímavým záporákem. Do mixu přidat ještě roztomilého/badass robota, správně složenou partu nerdů (včetně jedné meta postavy) a výborně nasnímanou akci či i obrazově hudební koláže a máme tu nejlepší animovaný příběh za posledních pět let, kterému opravdu konkuruje jen Jak vycvičit draka. V tom městě kombinujícím Tokyo a San Francisco bych chtěl žít! Henry Jackman to zase ohudebnil na jedničku. Mám ho už fakt rád. PS: A na konci přijde i kouzelník.(8.1.2015)

• - V animovaných filmoch od Disneyho prepožičal herec Alan Tudyk svoj hlas zápornej postave už po tretíkrát. Predtým to bolo vo filmoch Ralph Rozbi-to (2012) a Ľadové kráľovstvo (2013). (MikaelSVK)

• - V původním komixu vytvořil Baymaxe Hirův otec a ne jeho bratr Tadashi. (Charpy)

• - Scéna, v ktorej Fred (T.J. Miller) skáče na krabiciach v gumovom obleku, je inšpirovaná jeho pôvodnou silou z komiksu - schopnosť transformovať sa do obrieho monštra, ktoré rozdupáva domy. (figliar)