Velká šestka

• slovenský

Veľká Šestka

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 108 min

Klasická japonská pohádka, která není vytvořená jako anime, ale snaží se působit jako klasický americký animák s hrdiny a to se mu daří. Vtipná, trochu i smutná podívaná nabízí nespočet držkopádů, chytré situace doplněné vždycky nějakým fórkem.(7.3.2016)

Bavilo mě tu úplně všechno, od animace, přes neohrabaného, hodného a mile vtipného Baymaxe, děj hodný Iron mana, geniální partu, zábavné závěrečné titulky až k potitulkové scéně, u které jsem se ze srdce zasmála.(31.3.2015)

Definice slova předvídatelnost. Humor i akční skopičinky dávkované přesně podle tabulek strýčka Walta, ze střetu západu a východu nebo geekovské/nerdovské kultury nevytěžené nic. Neexistuje důvod, proč dětem raději nepustit Strážce Galaxie, popřípadě reklamu na pneumatiky Michelin. 40%(23.1.2015)

2. komentář (damn you, Davies!) Disney se zase jednou rozhodl dát něco i divákům, kteří netouží po čtyřicáté páté kopii Na Vlásku... Počkat, cože? Říkáte, že to byla teprve první? No, tak to tedy je pak ještě horší film, než jsem si myslel. Ty tržby asi dokazují, že Disney použil své staré dobré podprahové hypnožáby a na krátkou dobu udělal z poloviny té méně zkušené divácké obce slintající zombie. Disney tedy sáhl do Marvel vod, vytáhl neokoukaný, východem trochu víc ovlivněný komiks, řádně zamíchal a podal Marvel divákům jako perfektně odvedený origin příběh s kupou správně vtipných momentů, dramatem a emocemi, které překonávají i Pixar klasiky a dostatečně temným a zajímavým záporákem. Do mixu přidat ještě roztomilého/badass robota, správně složenou partu nerdů (včetně jedné meta postavy) a výborně nasnímanou akci či i obrazově hudební koláže a máme tu nejlepší animovaný příběh za posledních pět let, kterému opravdu konkuruje jen Jak vycvičit draka. V tom městě kombinujícím Tokyo a San Francisco bych chtěl žít! Henry Jackman to zase ohudebnil na jedničku. Mám ho už fakt rád. PS: A na konci přijde i kouzelník.(8.1.2015)

Že se jedná o příběh inspirovaný Marvelem, jsem si bohužel přečetla až PO jeho zhlédnutí. Trailer mi evokoval spíše klidnější, roztomile-dojemnou záležitost, tou však "Big Hero 6" rozhodně není. Tedy, minimálně jeho druhá polovina ne. Možná už jsem pře(super)hrdinovaná, ale jak jsem se kdysi dávno vyjádřila ve svém komentáři k "Úžasňákovým" (**), na zápletky podobného typu, tzn. na ty, které tvoří honičky a do líbivého hávu oděné násilí, mají děti času dost. Největším paradoxem "Velké šestky" ovšem zůstává fakt, že i přes hafo akčních scén dodávají šťávu de facto jen Fall Out Boy. Špičkovou animaci zmiňovat netřeba, je neskutečné, co všechno už dnes dokáží udělat, ale ten Oscar... Nope. Not for me. Ani za tokijské San Francisco a legračně se pohybující maršmelou (zdravotní) sestřičku.;-)(13.3.2015)