Když už Nick, Dale a Kurt mají až po krk toho, aby se věčně zodpovídali svým nadřízeným, rozhodnou se ve filmu Šéfové na zabití 2 začít podnikat na vlastní pěst a být vlastními šéfy. Ale prohnaný investor jim záhy podrazí nohy. Podvedení, zoufalí a bez šance na dosažení spravedlnosti právní cestou všichni tři rádoby podnikatelé zosnují pošetilý plán na únos investorova dospělého syna, za jehož výkupné chtějí znovu získat kontrolu nad svou společností. (Warner Bros. CZ)

EvilPhoEniX

I Laughed so hard! Za mě o třídu ještě výše než první díl. Vtipný a zajímavý scénař doplněn vynikajícími hláškami na úrovni + skvělý výběr mých oblíbených hvězd. Chris Pine zde opět záři( ten herec se čím dál zlepšuje už ve Stretchovi byl k popukání), skvělá sexuálně posedlá Jennifer Aniston a Matky chtivéj z téhle komedie dělají výborný koktejl. Potěší i zajímavé zvraty a hlavně můj oblíbenec Keegan-Michael Key. Příjemné překvápko po dlouhé době. 85% ()

kingik

Výtečníci Nick, Kurt a Dale jsou po třech letech zpět! Změnil se kolem nich tvůrčí štáb, ubyla nápaditost jedničky, kterou nahradily gagy jak z "Blbýho a blbějšího". Není to žádná náhoda, že tomu tak je. Vždyť scénář k druhým "šéfům" dodali Sean Anders & John Morris, tedy ta samá scenáristická dvojice, která před časem umožnila Jimmu Carreymu, aby si se svým parťákem Jeffem Danielsem zablbli ve svých slavných rolích ještě po dvaceti letech. Sofistikovanost jedničky vzala za své, vytratil se příjemný nadhled a na řadu přišlo množství groteskních vtipů, které překvapivě fungují jen, když dá paní Náhoda. Scénář totiž není žádný zázrak. Je hodně posazen na jednoduchosti, přičemž doufá, že na něm budou fungovat jednoduché gagy, které šikovně budou naroubovány na jednoduchou dějovou osu. Víc než gagů, se dočkáme příšerně přehnané ukecanosti ústředního tria. Dialogy mají kulometnou kadenci, tento fakt ještě zhoršuje to, že kámoši často mluví i přes sebe, takže stíhat číst titulky, pobírat repliky a vnímat obraz, byl téměř nadlidský výkon. Anders má oproti svému režijnímu předchůdci o dost přímočařejší režijní styl. Více tlačí film do groteskní polohy, ačkoliv ta funguje za předpokladu, že se také o to přičiní scénář. Ten si jede svou, nekomplikovanou cestou. Na začátku jsou tři výtečníci za vynálezce "převratného" koupelnového vynálezu, co ušetří spotřebu vody při mytí. Samozřejmě, že ten vynález je hrozná sračka, do kterého by nikdo nikdy neinvestoval jediný dolar. A přesto se najde milionář se svým rozmazleným synkem, kteří o inovativní novinku projeví zájem. Ale jelikož jejich obchodní praktiky jsou vychytrale podrazácké, tak jim naše trio skočí na lep a s vidinou budoucího nemalého výdělku, se v rámci rozšíření kapacity výroby, také nemálo u banky zadluží, čímž je zaděláno na pomstu. S tou jim pomůže milionářův syn, který se dá na jejich stranu s tím, že nafingují jeho únos, zkasírují výkupné a vše bude ok. Nápad to nebyl vůbec špatný, ale celé to není podáno dostatečně humorně a nápaditě. Na scénu se vrací všichni z jedničky. Ve dvou scénách uvězněný bývalý šéf Kevin Spacey si zhusta od plic zanadává našim výtečníkům a tohle setkání bylo fajn. Poněkud zbytečná se jevila účast Jennifer Aniston coby na sexu závislé dračice. Nejenže do děje nezapadala, ale horší bylo zjištění, že vzhledem připomínala nalíčenou transku, která silnou vrstvou make-upu maskuje značně pokročilý věk. Její postava chtěla být tak moc sexy, že už to bylo přehnané a chyběla už jen cedulka s jejím věkem, abych vůbec věděl, v jakém století se narodila. Ve filmu má scénu s pánským análem, ale ta je jen natočena na průmyslové kameře a z dálky. Film táhl Chris Pine v roli zákeřného miliardářského synátora. Jeho maniakálně zabarvená postava ukázala nejednou na plno svou sílu a přesně pochopil požadavky scénáře. Když byl na place, měl film šťávu a spád. Jeho filmový tatík Christoph Waltz byl příjemný záporácký standard. Vrátil se také nájemný vrah Jamieho Foxxe. I on má ve filmu pár scén, co nenechají na pokoji bránici. Dostávám se ke stěžejní trojici. Jason Bateman asi nejlepší se svým důstojným odstupem, Jason Sudeikis nic z humorného hlediska nepředvedl, byl téměř nevýrazný a nadějný Charlie Day už nebyl zdaleka tak vtipný, jako v jedničce. Dohromady tahle trojka zůstala za svým velkým očekáváním. To samé film. Nepřišel vůbec s ničím extra. Zpočátku chybělo tempo, to nasadil až od poloviny, dobrých gagů pomálu, nápaditost téměř na bodu nula. A ta ukecanost, to už nechci zažít, třeštila mě z té kulometné angličtiny hlava. Až se to nadabuje, tak prosím. Původní znění s titulky je za trest. Další pokračování zřejmě nehrozí. Výdělky nebyly nijak závratné. Navíc by reálně hrozilo, že se kdysi neotřelá černá komedie, dostane do teatrálních tenat pokračování komedií typu "Pařeb". 60% () (méně) (více)

Jara.Cimrman.jr

Je mi zcela cizí někoho urážet, buzerovat či natahovat na skřipec, takže vím, že nemohu být šéfem. Nickovi, Daleovi a Kurtovi to bude chvíli trvat než zjistí, že ani oni nemohou být řediteli zeměkoule, ale na druhou stranu je jejich střet s realitou byznysu hodně zábavný a já se musím přiznat, že bych paní zubařce hrozně rád sexuálně odolával tak dlouho, abych ji následným orgasmem vystřelil až ke stropu. ()

Slartibarkfast

Pokračování Šéfů na zabití dopadlo jako mnohá jiná. Naprostá tragédie. K smíchu tu nebylo naprosto nic. Spoustu scén tvoří jen jakési nesmyslné postávání tří pitomců a jejich neustálé blábolení, které spíš otravuje a cítíte se z toho nepříjemně, než aby vás to rozesmálo. Naprostá absence dobrého nápadu ve scénáři sráží film na hluboké dno. Netuším, jestli je Charlie Day takový uječený debil i v reálu, ale tady mne neskutečně iritoval. Marně hledám kladné stránky téhle břitké taškařice, která spadá do kategorie Blbý a blbější, kde nejde o to rozesmát diváka vtipem, ale co největším ztrapněním hlavních představitelů. Tomu bohužel neholduji. Štěstí, že tu byl alespoň Matkychtivej Jamie, který mi občas vykouzlil úsměv na rtech. Jinak je to bohapustá hovadina. 25% ()

RedAK

Ach, nedávno jsem zažil další z řady těch perfektních ranních vstávání. Z bujarého snu mě probudila domem se vanoucí vůně pečeného labradora, na stole v jídelně mě přivítala váza čerstvě nařezaných předkožek a ve schránce jsem kromě nejnovějšího Blesku našel také přítelčin úmrtní list. A když jsem si otevíral jogurt, tak mi půlka víčka nezůstala stále přichycená na kelímku, ale normálně se to odlepilo celý. No nebyl tohle ten BEST! DAY! EVER!? Ještě nebyl, poněvadž večer jsem byl na americké komedii, u které jsem se nachechtal víc, než když mi předevčírem čivava olizovala koule namazané nutelou. Byl jsem totiž na americké komedii, u které jsem vypnul mozek, což nedalo moc práce, protože mozek mám defaultně vypnutý už od jednadevadesátého, a výborně jsem se pobavil! Nejeden kinematografický znalec, za kterého se dnes považuje každý, kdo zhlédl minimálně jednu celou sezónu Počasíčka na Smíchově, se zajisté již při vyslovení fráze americká komedie otřepe jak Sasha Grey po dvouhodinové bukkake párty a není se vlastně ani čemu divit. V posledních letech nám byly jako americké komedie předhazovány nevtipné omgsračky, kde ústřední postavu hrála nějaká tupá bloncka s kozama, co by mohly nakrmit všechny hladové krky v Bombaji a co řešila strašně free a cool a teen a swag problémy, že by jeden blil. HB2 je naštěstí tou starou dobrou americkou komedií s výstředními wtf momenty, které právě tento žánr kdysi dávno definovaly. A herecké obsazení zase tak sexy, že jsem během projekce několikrát aktualizoval svoji sexuální orientaci. Bravo! ()

• V kanceláři Berta Hansona (Christoph Waltz) můžeme ve vitríně vidět fotbalový dres Franze Beckenbauera s číslem 5. (Koldyn)
  • The New York Times napísal, že film je „jedným z najnedbalejších a najzbytočnejších hollywoodskych pokračovaní, aké boli kedy natočené, nie je špinavší ani urážlivejší ako jeho predchodca z roku 2011, je však nekonečne hlúpejší a ani z polovice taký zábavný". (Arsenal83)

Náhrada za Benga v záloze

Náhrada za Benga v záloze