Malý princ

Malý princ

The Little Prince

Animovaný / Fantasy

Francie, 2015, 106 min

Možná to působí na pohádku trochu moc melancholicky až smutně, ale mně se to popravdě líbilo. Rozhodně mi to připomnělo knížku, kterou jsem kdysi četla a která mě tehdy hodně zujala. Tenhle příběh je sice pouze na motivy knihy a je dost jiný, ale myslím, že ty podstatné myšlenky o tom, co je a není v životě důležité, tam zachycené byly, a to velmi hezky. Jen je pravda, že si nedokážu představit, že by z tohoto filmu bylo nadšené dítě... rozhodně si z toho mnohem více vezme dospělý. ~(4,3)~(13.12.2015)

Moderní CGI animace odpovídá modernímu světu, kde se všichni za něčím honí. A pro svět fantazie je tu mnohem jednodušší tradiční animace. A hned je vidět, že ta má na rozdíl od počítačového produktu duši. A pak přijde to pravé kouzlo a tenhle pocit se začne přenášet i do rámcujícího příběhu z digitální současnosti. Docela jsem se obával, co s tím krátkým příběhem filmaři provedou, ale Francouzi to tentokrát vymysleli skvěle!(24.12.2015)

Knižní předlohou jsem netkutý a ani po shlédnutí traileru jsem film nijak zvlášť nevyhlížel a o to jsem víc šoku.Překrásná a emotivní fantasy hříčka plná té nejčistčí a upřímně dojemné lidskosti a laskavého humoru.Na konci filmu moje žena hodně brečela a já jsem měl co dělat.Jeden z nejnádhernějších příběhů vůbec.Ta satira, podtext a reflexe dnešního světa byla naprosto odzbrojující.Rozhodně doporučuju originální znění, jelikož Bridges je jako vždy nenahraditelný, navíc film stejně není vůbec pro děti takže s angličtinou neváhejte ani minutu.99%.(26.6.2016)

Film má smůlu - bez znalosti knižní předlohy nemůže fungovat (divák nepochopí souvislosti) a se znalostí knižní předlohy se nevyhne srovnávání. Já mám k němu poměrně i dost výhrad - tuctový příběh holčičky, přeplácaný konec apod. Za mě dobrý pokus, ale to je prostě vše. Knížka je klenot a domnívám se, že opravdu nejde dobře zfilmovat, i kdyby se kdokoli na hlavu stavěl. Oni totiž ani ty přímé pasáže z knížky moc nefungovaly, prostě tam nebyla ta atmosféra a kouzlo, jaké knížka má.(16.12.2015)

Na tenhle film se mi do kina upřímně moc nechtělo, ale nakonec jsem rád, že jsem se nechal přesvědčit. Při první cca polovině filmu jsem se opravdu rozplýval nad dokonalým prolnutím dvou světů vykreslených dvěma skvěle provedenými způsoby animace. Bohužel druhá část už za mě tak skvělá nebyla - škoda. Jo a rozhodně nechápu, co v kině dělala ta spousta dětí - podle mě to totiž pro ně zrovna moc není...(21.12.2015)

• - Když Malý princ čistí komíny, jedná se o odkaz na část knihy, nezmíněnou přímo ve filmu, podle ní princ na své planetě pravidelně vymetá sopky. (sg.sysel)

• - "Malý princ" byl oblíbená kniha Jamese Deana, který je jedním z hlavních idolů Jamese Franca - zde nadaboval Lišku. Franco hrál Deana v životopisném filmu James Dean (2001), za který získal Zlatý Glóbus. (BloodMax)

• - Marion Cotillard nadabovala Růži v angličtině i francouzštině. (LilyDeLarge)