Malý princ

Animovaný / Fantasy

Francie, 2015, 106 min

Mark Osborne

Předloha:

Antoine de Saint-Exupéry (kniha)

Kris Kapp

Název podle stejnojmenné Exupéryho světoznámé knížky je poněkud zavádějící, protože původní příhody malého prince jsou zakomponovány do filmu jen zběžně (a v druhé půlce si začnou žít svým vlastním životem) a o mnoho větší prostor dostává příběh holčičky, kterou matka připravuje na odpovědný dospělácký život. Je to trochu škoda, protože mi ty knižní sekvence, společně s odlišným druhem animace než u zbytku snímku, připadaly skutečně zajímavě éterické, na druhou stranu nemá cenu naříkat nad tím, že to není dost hluboké a pod, knihy takového filozofického rázu jsou vždy nedostatečně přenositelné na filmové plátno a není nad to si je zkrátka přečíst. Pokud ovšem toto přejdu, tak nemohu popřít, že se mi dostalo moc hezkého animáku, který tentokrát není o popkulturních legračních hláškách, zato je plný sympatických postav, povznášející fantazie a sem tam se tam vloudí i nějaká myšlenka. Což není zas tak málo.(10.12.2015)

Jedná se o jednu z mých nejoblíbenějších knih, která je plná krásných myšlenek. Ve filmu jich však bohužel moc není, a závěr velice zklamal. Osobně bych uvítala film, který by se více podobal knižní předloze. Nicméně i tak 3,5 hvězdičky za krásnou animaci, příjemnou hudbu a pár moudrých poselství od Exupéryho.(10.4.2016)

Ukázka toho, že hnusnej, špinavej a nechutnej svět jde ukázat krásnym, nenucenym a veselym stylem.. Exupéry to dokázal už před sto lety v knížce. Navíc Zimmer dodal mýmu tělu husinu po dobu 106ti minut.(30.1.2016)

A aj slzičku som uronil...(8.12.2015)

Moderní CGI animace odpovídá modernímu světu, kde se všichni za něčím honí. A pro svět fantazie je tu mnohem jednodušší tradiční animace. A hned je vidět, že ta má na rozdíl od počítačového produktu duši. A pak přijde to pravé kouzlo a tenhle pocit se začne přenášet i do rámcujícího příběhu z digitální současnosti. Docela jsem se obával, co s tím krátkým příběhem filmaři provedou, ale Francouzi to tentokrát vymysleli skvěle!(24.12.2015)