poster

Malý princ

 • Francie

  Le Petit Prince

 • Slovensko

  Malý princ

 • Velká Británie

  The Little Prince

Animovaný / Fantasy

Francie, 2015, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Baronne
  *****

  Ukázka toho, že hnusnej, špinavej a nechutnej svět jde ukázat krásnym, nenucenym a veselym stylem.. Exupéry to dokázal už před sto lety v knížce. Navíc Zimmer dodal mýmu tělu husinu po dobu 106ti minut.(30.1.2016)

 • kareen
  ****

  Název podle stejnojmenné Exupéryho světoznámé knížky je poněkud zavádějící, protože původní příhody malého prince jsou zakomponovány do filmu jen zběžně (a v druhé půlce si začnou žít svým vlastním životem) a o mnoho větší prostor dostává příběh holčičky, kterou matka připravuje na odpovědný dospělácký život. Je to trochu škoda, protože mi ty knižní sekvence, společně s odlišným druhem animace než u zbytku snímku, připadaly skutečně zajímavě éterické, na druhou stranu nemá cenu naříkat nad tím, že to není dost hluboké a pod, knihy takového filozofického rázu jsou vždy nedostatečně přenositelné na filmové plátno a není nad to si je zkrátka přečíst. Pokud ovšem toto přejdu, tak nemohu popřít, že se mi dostalo moc hezkého animáku, který tentokrát není o popkulturních legračních hláškách, zato je plný sympatických postav, povznášející fantazie a sem tam se tam vloudí i nějaká myšlenka. Což není zas tak málo.(10.12.2015)

 • Praxis
  ***

  Asi jsem od toho čekal něco trochu jinačího. Rozhodně nádherné pestrobarevné výlety za hranice všedních i nevšedních dnů, ale nebyl jsem zrovna dneska nastaven, abych si domýšlel polovinu děje, a připravil svůj mozek na hypnotickou jízdu v podvědomí, nevědomí i svědomí. Každopádně trochu v podobném stylu jako Vzhůru do oblak, i když v mnohem těžším uchopení. Nic pro malé špunty, ti si z toho nejspíš prostřelí hlavu liškou. Nebyl to totiž Exupéry, jakého bych si asi představoval. 65%(7.12.2015)

 • Dzeyna
  ****

  Hezký příběh a úžasná hudba!(29.1.2016)

 • Snorlax
  ****

  Rozhodně mi nevadí, že film se po obsahové stránce vlastně vůbec nedrží předlohy. Ale ten pohled na svět dětskýma očima tam je. Jen nevím, jestli by si Saint-Exupéry přál vidět svůj konec v posteli, ten dobrodruh s romantickou duší přece musel odejít ze světa s tajemstvím, musel jít hledat svoji růži při posledním letu. A stejně nikdy nebudu věřit, že ho sestřelil německý pilot, on jen odletěl pomoci bojovat Malému princi s baobaby.(19.9.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace