Malý princ

Malý princ

The Little Prince

Animovaný / Fantasy

Francie, 2015, 106 min

Možná až příliš depresivní dílko. Knižní předlohu mám ze srdce ráda, ale takhle špatně jsem se u ní nikdy necítila. Nejsem si jistá, jestli mám zájem, zkusit tenhle počin znovu. Navíc, jak už tu bylo mnohokrát řečeno, druhá půlka tomu vůbec nepomohla. Tak hlavně, že zrovna nemám periodu...to bych se asi šla zabít.(6.3.2016)

Technicky krásně zvládnutý (několik forem animace) a dojemný film. První polovina je kouzelná a moje pozitivní dojmy pramení hlavně z ní. Bohužel je ale Malý princ ve výsledku příliš natahovaný a roztříštěný. Tak nějak moc je z té druhé poloviny cítit Pixar. Téma toho, jak z dětí příliš rychle děláme dospěláky a efektivní součásti systému, ale měli bychom je nechat hrát si a snít, je jasné, ale přála bych si, aby ten apel na rodiče byl tak nějak... subtilnější. V jádru to měl být film pro děti, s myšlenkami pro rodiče v pozadí. Pro opravdu malé děti je ale tenhle film moc melancholický a místy tak smutný, že jim rodiče budou sušit slzy. Byť o figurku Malého princ nebo plyšovou lišku si možná nakonec řeknou.(7.3.2016)

Knižní předlohu jsem četl před lety a nikdy jsem se neřadil mezi skalní fanoušky Exupéryho klasického díla a nikdy bych jen tak na potkání nevysypal nějaké v knize pronesené moudro, ale i tak jsem se rozhodnul zajít na filmové zpracování do kina a musím říct, že to stálo za to. Líbilo se mi prolínání dvou příběhů, které byly rozdílně animované, přičemž každý měl svoje kouzlo. Člověk se nejednou zamyslel nad významem života, nad kontrastem mládí x stáří a nechal se unášet na vlně fantazie, která nemá mezí, pokud si je sami nevytyčíme. Zkrátka milé a pěkně barevné pohlazení po duši, ke kterému bych se klidně někdy v budoucnu vrátil.(23.1.2016)

Povedzme 90%. Mnohí kritizujú i finále, ale mne sa "sequel malého princa" páčil, bolo to zaujímavé. Tento film je rozkošný, dojemný, vtipný i milý a má tendenciu zasiahnuť vás pri srdci (líška, ruža). Veľmi sa mi páčil.(15.11.2016)

• Ramirez85

Malý princ po hollywoodsku... rubbish, radši si přečtěte Exupéryho předlohu. Anebo skočte do zdi, oboje bude větší zábava, než tahle "pixarovka" znásilňující literární klasiku. Jedna hvězda za Žervého.(30.12.2015)

• - Tvůrci ve filmu použili kromě 3D animace také techniku fázové animace ve formě papíru v kombinaci s keramickou hlínou, což umožňilo aplikovat na tváře akvarel. (Zdroj: A-Company CZ)

• - Mark Osborne původně na filmového Malého prince nechtěl ani pomyslet, tak nedotknutelná mu předloha připadala, nakonec však popřemýšlel a o půl roku později přišel s nápadem vytvořit kolem původního materiálu nový příběh, díky čemuž se na osud Malého prince může každý podívat očima malé dívky od vedle. (Zdroj: A-Company CZ)

• - Když Malý princ čistí komíny, jedná se o odkaz na část knihy, nezmíněnou přímo ve filmu, podle ní princ na své planetě pravidelně vymetá sopky. (sg.sysel)