Malý princ

Malý princ

The Little Prince

Animovaný / Fantasy

Francie, 2015, 106 min

Ukázka toho, že hnusnej, špinavej a nechutnej svět jde ukázat krásnym, nenucenym a veselym stylem.. Exupéry to dokázal už před sto lety v knížce. Navíc Zimmer dodal mýmu tělu husinu po dobu 106ti minut.(30.1.2016)

Název podle stejnojmenné Exupéryho světoznámé knížky je poněkud zavádějící, protože původní příhody malého prince jsou zakomponovány do filmu jen zběžně (a v druhé půlce si začnou žít svým vlastním životem) a o mnoho větší prostor dostává příběh holčičky, kterou matka připravuje na odpovědný dospělácký život. Je to trochu škoda, protože mi ty knižní sekvence, společně s odlišným druhem animace než u zbytku snímku, připadaly skutečně zajímavě éterické, na druhou stranu nemá cenu naříkat nad tím, že to není dost hluboké a pod, knihy takového filozofického rázu jsou vždy nedostatečně přenositelné na filmové plátno a není nad to si je zkrátka přečíst. Pokud ovšem toto přejdu, tak nemohu popřít, že se mi dostalo moc hezkého animáku, který tentokrát není o popkulturních legračních hláškách, zato je plný sympatických postav, povznášející fantazie a sem tam se tam vloudí i nějaká myšlenka. Což není zas tak málo.(10.12.2015)

Asi jsem od toho čekal něco trochu jinačího. Rozhodně nádherné pestrobarevné výlety za hranice všedních i nevšedních dnů, ale nebyl jsem zrovna dneska nastaven, abych si domýšlel polovinu děje, a připravil svůj mozek na hypnotickou jízdu v podvědomí, nevědomí i svědomí. Každopádně trochu v podobném stylu jako Vzhůru do oblak, i když v mnohem těžším uchopení. Nic pro malé špunty, ti si z toho nejspíš prostřelí hlavu liškou. Nebyl to totiž Exupéry, jakého bych si asi představoval. 65%(7.12.2015)

Hezký příběh a úžasná hudba!(29.1.2016)

Rozhodně mi nevadí, že film se po obsahové stránce vlastně vůbec nedrží předlohy. Ale ten pohled na svět dětskýma očima tam je. Jen nevím, jestli by si Saint-Exupéry přál vidět svůj konec v posteli, ten dobrodruh s romantickou duší přece musel odejít ze světa s tajemstvím, musel jít hledat svoji růži při posledním letu. A stejně nikdy nebudu věřit, že ho sestřelil německý pilot, on jen odletěl pomoci bojovat Malému princi s baobaby.(19.9.2016)