poster

Malý princ

 • Francie

  Le Petit Prince

 • Slovensko

  Malý princ

 • Velká Británie

  The Little Prince

Animovaný / Fantasy

Francie, 2015, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • vteco
  *****

  Vynikající pohádka, která svým citlivým zpracováním a legendární předlohou vybočuje z animované všednosti. Ač se snímek nedrží striktně knihy, je překvapivě kvalitně doplněn a poupraven k současné moderní době. Prolínání dvou různých animací je výborné a obzvláště ta ruční, z prostředí knihy, působí skvěle. Potěší také jemné a nenásilné vtípky, roztomilá liška a krásně napsané postavy, jenž dávají celému filmu to správné kouzlo a emoce. [90%] | Kino(12.12.2015)

 • LoLaa
  ***

  Když jsem se poprvé dozvěděla, že se jedna z mých oblíbených knížek dočká filmové adaptace, zapsala jsem si datum premiéry do diáře a nemohla se dočkat. Po zhlédnutí mě ale čekalo znatelné zklamání. Oproti klasické knižní podobě se jedná o něco úplně jiného. Tato mnohem modernější verze ztrácí (zejména ve druhé polovině) své původní kouzlo. Malý princ si tohle bohužel nezasloužil.. Na druhou stranu věřím, že současnou generaci dětí zaujme a možná je přivede i k původní Exupéryho knize. A animace a francouzský soundtrack moc vydařené!(12.12.2015)

 • tron
  ****

  Povedzme 90%. Mnohí kritizujú i finále, ale mne sa "sequel malého princa" páčil, bolo to zaujímavé. Tento film je rozkošný, dojemný, vtipný i milý a má tendenciu zasiahnuť vás pri srdci (líška, ruža). Veľmi sa mi páčil.(15.11.2016)

 • HoneyBunny
  ****

  Od Burtonovy Velké ryby jsem neviděla takhle krásný film o důležitosti snů a vyprávění příběhů. V Malém princi se navíc přidává i smutné téma: co se ze snílků stane, když vyrostou. Jak je semele systém, který snílkům většinou nepřeje. Je to smutné sledovat hlavně pro někoho, kdo se v takovém příběhu vidí. Z toho mi logicky vychází, že toto není film pro malé děti. Technická stránka je ovšem nádherná - líbí se mi dva styly animace na dvě úrovně vyprávění, malé chytré vizuální nápady a ta liška! Ta liška je naprosto boží a hrozně moc bych ji chtěla jako plyšáka! A hlavně: tenhle film má srdce. Je melancholický, zasněný, roztomilý a pocitově udeří přímo do černého. Za mě rozhodně mnohem lepší než pixarovský Upside down ze stejného roku.(9.3.2016)

 • Chrustyn
  ****

  Malý princ je kratičká knížka o dětském pohledu na svět dospělých a i přes svou přímočarost si nemyslím, že je ejdnoduchá k filmovému přepisu. Tvůrci si s tím v tomto případě poradili velice dobře a knížkou se nechávají inspirovat pouze do poloviny filmu a poté vypráví svůj vlastní příběh vyprávěný očima malé dívenky. Je to jiné než cokoliv od Pixaru a pro menší publikum možná i méně zajímavé, ale ve výsledku o to lepší.(20.10.2016)

 • - Mark Osborne původně na filmového Malého prince nechtěl ani pomyslet, tak nedotknutelná mu předloha připadala, nakonec však popřemýšlel a o půl roku později přišel s nápadem vytvořit kolem původního materiálu nový příběh, díky čemuž se na osud Malého prince může každý podívat očima malé dívky od vedle. (Zdroj: A-Company CZ)

 • - Hans Zimmer ve filmu nechal prodchnout hudbu zřetelně francouzskou náladou a představil písně francouzské zpěvačky a skladatelky Camille Dalmais. (Zdroj: A-Company CZ)

 • - Filmaři se kromě Malého prince inspirovali i u Jacquese Tatiho a jeho klasických francouzských komedií Playtime a Můj strýček zesměšňujících svět dospělých. (Zdroj: A-Company CZ)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace