Malý princ

Little Prince, The

Animovaný / Fantasy

Francie, 2015, 106 min

Wow(19.12.2015)

Asi jsem od toho čekal něco trochu jinačího. Rozhodně nádherné pestrobarevné výlety za hranice všedních i nevšedních dnů, ale nebyl jsem zrovna dneska nastaven, abych si domýšlel polovinu děje, a připravil svůj mozek na hypnotickou jízdu v podvědomí, nevědomí i svědomí. Každopádně trochu v podobném stylu jako Vzhůru do oblak, i když v mnohem těžším uchopení. Nic pro malé špunty, ti si z toho nejspíš prostřelí hlavu liškou. Nebyl to totiž Exupéry, jakého bych si asi představoval. 65%(7.12.2015)

Jedná se o jednu z mých nejoblíbenějších knih, která je plná krásných myšlenek. Ve filmu jich však bohužel moc není, a závěr velice zklamal. Osobně bych uvítala film, který by se více podobal knižní předloze. Nicméně i tak 3,5 hvězdičky za krásnou animaci, příjemnou hudbu a pár moudrých poselství od Exupéryho.(10.4.2016)

Vynikající pohádka, která svým citlivým zpracováním a legendární předlohou vybočuje z animované všednosti. Ač se snímek nedrží striktně knihy, je překvapivě kvalitně doplněn a poupraven k současné moderní době. Prolínání dvou různých animací je výborné a obzvláště ta ruční, z prostředí knihy, působí skvěle. Potěší také jemné a nenásilné vtípky, roztomilá liška a krásně napsané postavy, jenž dávají celému filmu to správné kouzlo a emoce. [90%] | Kino(12.12.2015)

Trošku zmutovaný příběh Malého prince, ale hlavní animace se mi líbila. Ta dřevákovitá přesně naopak. Jako člověk fixovaný na lišky, se mi líbilo větší zapojení lišky v druhé polovině do příběhu. Byla zábavná i když z ni tedy udělali skoro psa. O té holčičce a starci by se mi líbil více příběh z jejich moderního světa a to jak ona bojuje s autoratitvní, ambiciozni matinkou. Tady to bylo všechno strašně namixovaná a v dialozích zaznívají moudra. U těch si nejsem ale jist zda je dětský divák v tomto podání je schopen zapamatovatelně pojmout. Výlet na pracovní palnetu manažera byl už tím svým pojetím sand i za hranou na co vzít dítě. Bylo to natolik temně vnucjící se, že si myslím že to si z toho nakonec děti odnesou spíše než ty abrevné a šťastnější chvilky. Ale kdo ví. Animák, který mě nakonec nijak výrazně nezaujal. Prostě jen film na jedno podívání a brzké zapomenutí.(14.12.2015)