Zřejmě nejvýrazněji strukturovaný snímek Dardennů, který je v podstatě sociálním thrillerem par excellence: hrdinka má jasně daný a definovaný úkol (přesvědčit 9 pracovníků, aby se vzdali prémií a tím zachovali její pracovní místo), časový limit a protivníka (mistra Jean-Marca, který údajně ovlivňuje kolegy po telefonu). Dardennovská dynamika přesunů povýšená na komplexní žánrový motor, který film žene k naprosto geniálnímu double twistu v závěru. Budu se opakovat, ale proč ne. Nikdo dnes netočí filmy tak, aby v jednoduchosti dokázaly tak dokonale reflektovat složitost současného světa, morální, osobní i ekonomickou. Nikdo neumí postavit situace tak, aby v nich byl divák hozen do naprosté nejistoty, vystaven intenzivnímu emocionálnímu teroru bez jediné známky manipulace. V žánru sociálního dramatu jsou filmaři, kteří se dardennovskému verismu blíží, ale originál je nedostižný. Neokázalý pomník lidské houževnatosti, důstojnosti, Marion Cotillard a naléhavé svědectví o stavu současné společnosti. Film-život. Bez jediné známky patosu. Krom toho, který to vyvolává v podobně nejapných snahách nějak o popis.(9.10.2014)

Strhující drama, do kterého se dostanete během prvních pár sekund. Obsahuje pár krkolomných momentů, bez kterých by se snímek obešel, ale všechny jsou zapomenuty díky skvělému závěru, samotnému smyslu filmu a naprosto dokonalé Cotillard. Rozhodně jeden z nejuvěřitelnějších výkonů na plátně. 90%(10.2.2015)

Skvěle zahrané a ani přes opakující se strukturu nudné. (1 034., 19. I. 2015)(19.1.2015)

• Thomick

Obávám se, že na uctívání Deux jours, une nuit budu ještě moc malý undergroundí pívo. A když tu vidim někoho vykládat dokonce i o "nacistických praktikách zaměstnavatelů", musim s úsměvem zkonstatovat, že jsem na to zřejmě i příliš pravicovýho založení. Vychrtlá Marion, plahočící se od jedněch dveří ke druhym a se zbytkovym dechem neustále škemrající o pomoc, to jednoduše nebylo pro mě. Mes excuses...(21.11.2014)

Není zas tak složité se vcítit do pocitů člověka, který přichází o jednu ze svých životních jistot jakou je perspektivní zaměstnání, A právě proto se Vám komorní snímek Two Days, One Night bez sebemenších problémů dostane hluboko pod kůži.(1.2.2015)