poster

Pojedeme k moři

 • anglický

  To See the Sea

 • Slovensko

  Pojedeme k moři

Komedie / Rodinný

Česko, 2014, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Indiana
  ***

  Mezi českými filmy určitě nadprůměr s překvapivě dobře hrajícími dětskými herci.(22.2.2015)

 • Radko
  ****

  Podstatné je to, čo režisér vystihol vierohodne. Svet detského vnímania sveta, nech je akokoľvek uletený, z pohľadu dospelého možno až šialený a bláznivý. Vydarila sa aj konfrontácia sveta detí so smrťou, sexom alebo bitkami rodičov. Hoci v prípadoch domáceho násilia a mentálne postihnutého tvorcovia až príliš podľahli všeobecne páčivým efektom. Konkrétne sa to prejavilo v gýčovom zábere dotyku zdravej a postihnutej ruky v žiare Slnka. Evokuje záber z filmu E. T., čo bol hádam prvý mainstreamový veľkofilm o strete normálneho a postihnutého (možno preto je v úvode Spielberg chlapcom-začínajúcim režisérom tak radikálne odmietnutý). Vyústenie problému s domácim násilím zodpovedalo zase odpovediam z psychoporadní dneška na otázku, ako to riešiť. Poradne vravia: rozdeliť rodinu! Nápravy sa údajne nikdy nijako nedočkáte (ani po smrti - viď horory, kde strašia duchovia zlostníkovi a ježibáb, čo za života strpčovali život myšlienkami, ohováraním a činmi každému, kto pôsobil len trošilinku šťastne či bezstarostne). Tieto výhrady spolu s nešvárami skoro všetkých českých filmov (rozjuchaná pieseň a počas nej sada prestrihaných záberov ukazujúcich veselý život hrdinov filmu) spôsobili, že hviezdička išla dole. Zvyšok fajn. Poznámka: Chápem aj reakciu Tetsua a jeho recenzie, ktorý sa v nej musel vymedziť voči každému, komu sa film páčil slovami "nechápou co je to umění", "mají na film nízká kritéria", prípadne, že "mají nedostatek fantazie či empatie". Film, nakrútený z pohľadu chlapca je podľa neho "spíš materiál pro psychiatra" a divákov v diskusii obviňuje, že videli teda určite menej filmov ako on. Chápem Tetsua. Má najviac osvalený modzog medzi kritikmi. Jeho slová musia byť teda tiež silné, pružné a ohybné. Nepriepustné a pevné. Nezlomné a hrdé. Ako vravím - chápem aj postoj Tetsua.(13.11.2014)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Nemám příliš vřelý vztah k domácím videům vydávaným za filmy. I tentokrát jsem se na něj zpočátku díval přezíravě, odmítal jsem skákat na laciné scénáristické finty, ale nakonec jsem překvapivě zjistil, že mě ti mládežníci pobíhající s kamerou celkem baví.(28.4.2015)

 • Fr
  *

  ,,TAK JÁ DÁM DO FILMU JAK KADÍŠ!…" /// Dva jedenáctiletý kámoši jak hrom (nerozdělí je ani ženská!), s pomocí kamery zaznamenávaj strasti, lásku, sex i něžnosti – tedy všechno, co (nejen) moderního puberťáka zajímá. Takže film pro puberťáky, kterej by mohl pobavit i ty starší (puberťáky). FILMOVEJ ZÁZRAK? Snad v přístupu. V pojetí? Ta krimi zápletka… a zatím co legendou opředená čarodějnice Blair zdrhá se staženým vocasem hluboko do lesů u Burkittsvilleu, tak já si to seru proti proudu a řeknu, co si myslím…: ,,viděl jsem hada srát, žábu bušit pěstí do skály, koně zvracet… a taky Pojedeme k moři. Ovšem když to srovnám s tím vejletem na Kokořín… Já na to umění moc nejsu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem v puberťě a ošatka s píčovinama je prázdná. 2.) Přemejšlím, jestli synkovi koupit kameru. 3.) Protože každej by chtěl bydlet v Českých Budějovicích! /// PŘÍBĚH * HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(3.12.2014)

 • packa
  *****

  Matně si vybavuji, že posledním českým filmem který ode mě dostal plný počet, bylo Pupendo. A voila, po pouhých jedenácti letech tu máme opět snímek, který si své diváky opravdu, ale opravdu zaslouží. Mádlova režijní prvotina pochopitelně není bez chyb, na druhou stranu vše je vykompenzováno úžasnou formou, na své si kupodivu přijde i filmový estét, neb v některých scénách se dočkáme velmi pěkných kamerových záběrů (kluci blbnou v parku, na asfaltce či při západu slunce, a posledně jmenovaná scéna je opravdu skvěle nasnímaná!). A když se k opravdu povedené formě přidá i výtečný obsah, výsledkem je filmové překvapení roku! A chvála nekončí, musím smeknout i před castingem. Od dob Toma Holého jsem neviděl v českém filmu tak dobré dětské herecké výkony, přičemž pochválit musím celou ústřední trojici, tedy nejen oba chlapce, ale i mladou slečnu - všichni své role zahráli tak uvěřitelně, že jsem normálně zíral! Můj verdikt - jasných pět hvězdiček. Za nadšení a hravost tvůrců, brilantní herecké výkony celého ansámblu (tedy nejen dětí, ale i dospělých) si ode mě maximální hodnocení určitě zaslouží. A ještě dodám, že tenhle film si zaslouží i všechny peníze utracené za vstupenku, neváhejte tedy a jeďte k moři.(28.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace