Máma

Ukázka z filmu 69
USA, (2013–2021), 60 h 24 min (Minutáž: 19–22 min)

Anna Faris, Allison Janney, Mimi Kennedy, Beth Hall, Jaime Pressly, Matt Jones, William Fichtner, Sadie Calvano, Spencer Daniels, Nate Corddry, French Stewart (více)

Série(8) / Epizody(170)

Christy chtěla být v mládí psycholožkou, jenže teď si jako matka samoživitelka vydělává na živobytí jako číšnice v restauraci. Především se ale potýká se závislostí na alkoholu. Sice už je pár měsíců střízlivá, ale podle jejích vlastních slov to byla nejhorší doba jejího života. Navíc není jedinou problémovou osobou ve své rodině... (TV Nova)

Ukázka z filmu 69

andrew88

Sitkom Máma je prostě pecka. Soužití abstinujících alkoholiček, protloukání se vztahy a shitským zaměstnáním, problémy s dětmi a mezi sebou....A těch skvělých hlášek, co tam je. Anna Faris je skvělá komediální herečka a zjistil jsem, že rozhodně Allison Janney. Christy: "While other mothers were cooking dinner, you were cooking meth." ()

LindaVa

Za rozdílné hodnocení mezi csfd a imdb rozhodně může dabing. To znamená, že v případě anglicky mluvené verze bych MOŽNÁ dala druhou hvězdu. Rozhodně to není nic pro diváka, kterymu nestačí stokrát ohraný hlášky a chudý primitivni "vtipy". Na druhou stranu, většině lidem to pravděpodobně stačit bude. ;) ()

filmsim

Sitcom ve kterém nefunguje vůbec nic. Otravné hlavní postavy s nezajímavými zápletkami s urputnou snahou o humor, která ve většině případů vůbec nevychází a s přednahraným smíchem, který je otravnější než kdy jindy. Z nějakého tajemného důvodu jsem dal alepsoň tu jednu hvězdu, i když při psaní tohoto výplodu sám přemýšlím, co mě k tomu vedlo. 2/10 ()

Lacike

Hodnotenie po dvoch dieloch: Vyzera to velmi nadejne. Annu Faris som mal vzdy rad a v tomto serialy ma priestor predviest svoj komedialny talent. Ostatne postavy su tiez dostatocne vtipne. Scenar obsahuje dostatok vtipnych dialogov na epizodu a ak si takuto uroven udrzia aj dalsie epizody, tak z toho môze byt skvely serial. Zatial davam 7/10. _Edit_ po komplet prvej serii: Vyvinul sa z toho skvely komedialny serial. Postavy ktore neboli az tak vtipne boli postupne utlmene a pribudli nejake nove velmi vtipne postavy. Kadencia vtipov je stale velmi vysoka a dostatocne kvalitna, aby to bola skvela zabava a najviac sa mi paci, ze sa dej postupne vyvíja. Takze to vyzera ako jedna dlha nekončiaca komedia a nie stale to iste dookola ale z minimom obmien ako je to dnes v sitcomoch bezne. Takze prva seria je za 8/10 a tesim sa na druhu. __2.seria:__ Skoro mam pocit, ze tvorcovia vypoculi vsetky moje namietky a postavy, ktore mi pripadali slabsie bud nadobro odstavili (Luke), alebo radikalne zredukovali (clenovia restauracie, dost otravna dcera). Väcsi priestor dostala postava otca v podani skveleho Kevina Pollaka a aj dalsie clenky AA. Pribudla nadherna Jaime Pressly. A o dost sa zlepsili aj scenare. Prva polovica druhej serie je proste pecka za 10/10. Bohuzial v polovici serie nastane smutny obrat, ked odide jedna skvela postava a aj namety jednotlivych epizod sa mi zdali slabsie. Nastastie skvely storyarc niekolkych poslednych epizod serial znova poriadne nakopol, takze celkovo je u mna druha seria za 9/10 a neviem sa dockat dalsej serie. __3.seria:__ Pripada mi o chlp slabsia ako druha. Ma slabsi rozbeh a finale. Ale medzitym sa najde kopa skvelych dielov. Vrcholom je storyarc v ktorom Anna Farris randi s otcom zeny s ktorou sa chce ozenit jej byvaly manzel a hlavne niekolko neskutocne vtipnych dielov v ktorych sa objavi William Fichtner, ktory zase randi s Allison Janney. Co sa tyka vedlajsich postav, tak clenovia restauracie sa mihnu uz len v jednom diely. Otravna dcera ma tiez minimum priestoru. Je zaujimave sledovat ako sa serial oproti prvej serii radikalne zmenil. Nastastie k lepsiemu a tesim sa na dalsiu seriu. 8/10. __4.seria:__ V tejto serii co sa tyka zapletiek trochu upozadili Annu Faris a viac sa venovali ostatnym postavam. Co ma trochu mrzelo a napriklad dejova linia s Jaime Pressly a jej snahou o dieta ma prilis nezaujimala. Potesilo ma aspon, ze sa William Fichtner stal stalou postavou serialu a jeho postuchovanie s Allison Janney patri k najzabavnejsim veciam tejto serie. Z epizod ma najviac rozosmiala cast v ktorej sa objavil Chris Pratt ako blaznivy napadnik Anny Faris. Takze celkovo to je rovnako zabavna seria ako ta minula. 8/10. __5.seria:__ Uvod serie mi pripadal slabsi, kedze AA gang v nom bol upozadeny a do popredia sa znova dostala Christy, ktora vyfasovala peknu romanticku liniu s Adamovym bratom. Co prinieslo aj dostatok humornych situacii. Postupne sa do deja viac zapojil aj AA gang, ale Marjorie mi v tejto serii pripadala nejaka znudena a nedokazala podat svoje hlasky tak vtipne ako v minulych seriach. Nastastie popichovanie medzi Adamom a Bonnie dosahuje vrcholu zabavnosti, takze celkovo je tato seria stale velmi kvalitna. Dockame sa aj hostovania niekolkych postav, ktore sa uz dlho neukazali. Len na deti Christy sa nejak zabudlo. Aj ked je to miestami divne, tak som tomu rad. Takze tato seria je za takych 8 a mozno aj 9/10. V sucasnosti nie je sitcom, kory by ma rozosmial viac a to prakticky pri kazdej epizode. __6.seria:__ mi pripada zatial naslabsia. Christy bola väcsinu serie dost upozadena a moznost vyniknut dostala len v jednej vaznejsej epizode v ktorej si vyjasnovala svoj vztah s otravnou dcerou. To ma dokonca aj dojalo. Do popredia sa dostala Bonnie a Adam, ktori cely cas planovali svatbu. Co bolo sice pekne, ale zaroven trochu nudne. Skutocne vydarenych ustipacnych vymien medzi nimi vyrazne ubudlo. Ku koncu serie mala Bonnie fakt vtipnu liniu s jej terapeutom v podani ako vzdy neskutocne zabavneho Rainna Wilsona. Pribudla nová stála postava Tammy, ktora ma prilis nebavila a marne dufam, ze v dalsej serii uz nebude. Zato ma mrzel odchod Nory, ktora robila Christy sponzorku. Ked uz si clovek nejaku postavu oblubi, tak hned nato odide. Takze celkovo ma tato seria az na par dielov sklamala a niektore diely som dokonca pretacal jak ma ich zapletka nebavila. To sa mi u tohto serialu stalo prvykrat. Snad dalsia seria bude lepsia. 7/10. __7.seria:__ Zdá sa, že v piatej sérii seriál dosiahol svoj vrchol a odvtedy to s kvalitou ide dolu vodou. V siedmej sérii sa našlo len pár dielov, ktoré ma rozosmiali a inak to bola celkom nuda. Aj po dejovej stránke seriál prešľapuje na mieste. Christy má na začiatku stáž u otravnej šéfky a zvyšok série len fňuká, že už dlho nemala chlapa. Tammy sa stala stálou postavou a naďalej nebavila. Ostatné členky AA gangu tam majú len občas nejakú jedno epizódnu zápletku. Za zmienku stojí len to, že sa pohli ľady medzi Marjorie a jej synom, ale z tej línie mohli vydolovať oveľa dojímavejší výsledok. Seriál nad miernou hranicou zábavnosti drží jedine Bonnie a Adam a príhody z ich novomanželského vzťahu. Plus ešte bol znova celkom vtipný Rainn Wilson ako terapeut Bonnie. Ale už to bolo slabšie ako v minulej sezóne. Posledný diel série bol úplne trápny a dúfam, že z Christy neurobia lesbu. Takže celkovo je táto séria veľkým sklamaním a pokiaľ v ďalšej sérii neprídu s nejakou sviežou zápletkou a poriadnymi vtipmi, tak asi bude načase seriál ukončiť. 5,5/10. __8.seria:__ Tak z Christy nakoniec lesbu neurobili, ale rovno ju vyškrtli zo seriálu, čo ma dosť sralo napriek tomu, že posledné dve série s jej postavou príliš dobre scenáristi nepracovali. Kto vie, či to nebol hlavný dôvod, prečo zo seriálu odišla a strašne ma mrzelo, že sa neobjavila v ani jednej časti poslednej série. Pritom sa tam znova mihlo po rokoch niekoľko vedľajších postáv z predošlých sérii. Hlavne Kevin Pollakma potešil. Bez Christy to bol už len taký spin-of s Bonnie a Adamom. Prvú polovicu série sa seriál hľadal a bolo to dosť nudné. Ale potom sa to začalo rozbiehať. Christy zastúpila Jill, ktorej sa začali viac venovať a jej vzťah s Andym sa zaujímavo vyvíjal. Dokonca mi prestala vadiť aj Tammy a celkom som jej fandil, jak sa jej začalo dariť v práci. Potenciál pre ďalšiu sériu tu pravdepodobne bol, ale ratingy bez Christy asi príliš spadli. Našťastie finálna epizóda je perfektná a aj napriek absencie Christy, dokonale uzatvára jak sériu, tak celý seriál. Bola to jak vtipná, tak aj dojímavá epizóda. Hlavne vďaka finále mi táto séria pripadala o kúsok lepšia ako tá minulá. 6/10. Celkovo to bol vydarený seriál, ktorý sa behom rokov výrazne zmenil. Jak dejovo, tak hereckým obsadením. Vrchol dosiahol niekde medzi 3-5. sériou.  Výsledné hodnotenie sriálu je niekde medzi troma a štyrmi hviezdičkami, ale rozhodne bližšie k štyrom, tak nechám 4*. () (méně) (více)

Thomick

Lorreho jméno musí táhnout, takže zrovna nemám obavy o to, že by Mom nedokončila jednu celou sezónu. A co je hlavní - ono to ani nebude uplně na škodu. Anna Faris má solidní komediální talent, stejně jako má vztah matka-dcera-vnučka na bázi "odpusť a bude ti (možná) odpuštěno" solidní potenciál vystačit si sám se sebou právě aspoň na ten jeden půlrok. EDIT: Mom bohužel hodně rychle (čti během tří dílu) na onu osu dočista zapomnělo a začalo dělat výhradně afektovanou, jen hodně výjimečně ocenitelnou zábavu. Spíš nepokračuju ... ()

Galerie (1 302)

• V originále obsahuje každý název epizody spojku „a“ (v angličtině „and“), která odděluje témata epizody od ostatních. (peeteno78)