Hvězdy nám nepřály

The Fault in Our Stars

TFiOS

Na vine sú hviezdy

Romantický / Drama

USA, 2014, 126 min (Director's cut: 133 min)

• Darth Sidious

To jsem se zase jednou krasne nudil. 2 hodiny hoven a zvaneni. Drtiva vetsina dramat jsou pro me nepochopitelna dila. Ja vubec ani nevim, proc na takovehle veci koukam. Opravdu jsem dojatej na laskou nemocnych. Fakt.(8.2.2015)

Dětství jim uteklo kvůli nemoci, museli rychle vyspet a jít vstrici svým bolestem, našli se a milovali se, leč osud tomu chtěl jinak, v nemoci dobré nehledej, i kdyz musíš.!! Velmi krasny snímek.(13.11.2014)

• mat.ilda

Mně taky hvězdy nepřály - při výběru z řady dying young... a nevím, proč jsem si myslela, že tentokrát to bude jiné. Už tragický casting, od dřeváka Augusta po matku Hazel (Víte že?... Laura Dern je jediná herečka, které se podařilo ošálit kameru při screen testech? Nu a teď se s tím už nedá nic dělat), podtrhuje pramalou péči věnovanou výběru herců, hřešíc na morální ukázněnost diváka, který nebude chtít být nařčen z emocionální tuposti a ukázněně prožije všechno, co se mu předhodí, takže k nekonečnu banálních klišé v oboru filmového umírání se nebojí přibalit ani antikuřáckÝ leták (MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ VARUJE: KOUŘENÍ ŠKODÍ VAŠIM METASTÁZÁM!) a pro odlehčení nějaké to těžkopádné glosování situace hrdinů i něco asociací s Annou Frankovou - vše podmáznuto ukázkou hudebního nevkusu v praxi. Oslnila mě jediná pozitivní novota - generálka vlastního pohřbu, myšlenka, že pohřby ve skutečnosti nejsou pro mrtvé, má rozhodně něco do sebe, asi bych to zavedla, ačkoli takoví motorkáři by utřeli, leda by ten falešný funus uspořádali vždy před sezónou... Jiskru naděje pro vyšší hodnocení jsem přesto ještě neuhasila doufajíc, že zbytky soudnosti autorům nedovolí, aby se Willem Dafoe zjevil na posledním rozloučení (kašlu vám na spojlery), chyba v mém chorém úsudku, byl tam a jedna hvězda tak zůstane varováním před melodramaty ze stejného ranku... čest výjimkám!(27.8.2014)

Škoda toho natahovaného konce, protože jinak jsem se do toho zabořil na plno. Příběh kličkuje mezi usměvem a slzama a až do konce jsem neměl pocit, že by to bylo nějakou násilnou formou. Svůj velký podíl na tom určitě měla Shailene s Anselem, jejichž herecký výkony jsou ozdobou filmu a dodávaj příběhu na přirozenosti. Nemůžu se však ubránit pocitu, že Gus měl mlčet a všechno mělo jít na diváka v několika posledních minutách, to by byla teprve ta správná emotivní pecka. Film bych určitě nedoporučil lidem, kterým rakovina vzala někoho blízkýho, protože si myslím, že si neprožijou filmovej příběh, ale zopakujou si svou vnitřní bolest.(2.6.2014)

Rozpočet $12miliónovTržby USA $124,872,350Tržby Celosvetovo $307,239,013Tržby za predaj Blu-ray v USA $17,576,136 //počet predaných kusov 682,198Tržby za predaj DVD v USA $23,330,430 //počet predaných kusov 1,508,517║ len ďalšia povrchná banalitka ktorá nedokáže hlbšie k divákovi prehovoriť, k tomu vrcholovo prázdne to príde hlavne záverom keď to chce neskutočne zatlačiť na emócie ale mňa to úplne míňalo v danom prevedení, pre mňa ďalšia záhada ako toto mohlo uspieť v kinách a tu to má silných 81% k 15.9.2014, sila /40%/(15.9.2014)