poster

Hvězdy nám nepřály

 • USA

  The Fault in Our Stars

 • USA

  TFiOS

 • Slovensko

  Na vine sú hviezdy

Romantický / Drama

USA, 2014, 126 min (Director's cut: 133 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • swamp
  ****

  Překvapivě dobrý film, který první hodinu dokonce ani nijak zvlášť nehraje na divákovy city, za což má ode mne velké plus. A i když mi v prvním okamžiku ne úplně sedl Ansel Elgort v roli Augusta, nakonec společně s Shailene Woodley vytvořili sympatické ústřední herecké duo. Celá zápletka kolem Amsterdamu byla zprvu zajímavá, ale celá ta odbočka k oblíbenému spisovateli mi nakonec přišla trochu umělá - jen abychom mohli pár spatřit, jak se sbližuje v romantickém evropském městě. Závěr snímku však bohužel začal sklouzávat s slzopudnému průměru, ale to nic nemění na tom, že TFiOS patří k tomu lepšímu mezi jiným "jsem-mlád-a-umírám" filmy.(12.11.2014)

 • hellstruck
  ****

  Decentní citová ždímačka. Decentní proto, že se prvoplánově nesnaží diváka dohnat k slzám. Rozhodně ne takovým průhledným způsobem, jako se o to pokoušeli třeba v My sister's keeper, při jehož sledování mi stékal med po obrazovce. Tam vážně využili veškerých dostupných zbraní, aby byl divák dojat, což v závěru působilo odporně samoúčelně a přestřeleně. Tady příběh plyne lehce, jen ke konci přitvrdí - ale s tím musíte počítat u filmu, který je o umírajících mladých lidech a není to parodie. Kromě hořkosladkého závěru je příjemně kousavý a překvapivě zábavný. Woodley mi nikdy nesedla a nepočítám, že by se to mělo do budoucna změnit - jsem toho názoru, že mohli vybrat lepší představitelku. Obzvlášt pomineme-li, jak měla být Hazel krásná - což Shailene není ani náhodou. Ale Ansel, přestože mi zpočátku také úplně nepadl do oka, byl nakonec vážně dobrou volbou. Je to neokoukaný a talentovaný kluk. Na konci mi slza ukápla právě kvůli němu :) Jinak mě hodně potěšila návštěva domu Anne Frank, a scény s rozbíjením trofejí a házením vajíček jen tak nezapomenu. Okay, Hazel Grace? - Okay.(24.8.2014)

 • Fr
  ****

  ,,V TĚCHTO CHVÍLÍCH, NEDOKÁŽU MYSLET NA UTRPENÍ, ALE NA KRÁSU, KTERÁ ZBYLA. POKUSTE SE ZACHYTIT ŠTĚSTÍ UVNITŘ SEBE. POMYSLETE NA TU VŠECHNU KRÁSU KOLEM VÁS. A BUĎTE ŠŤASTNÍ."... /// Jestli jsem při sledování Divergence hledal správnou roli pro Shailene Woodley, tak tady ji našla (dřív než já). Říkejte si co chcete, lepší je bejt bohatej a zdravej, než chudej a nemocnej. A nezmění na tom nic žádnej hezkej film, plnej rakoviny. Po části, který vládne vtipná a ironická Hazel, následuje (jinačí) náctiletá romantika. Nevím jestli šťastná nebo pozitivní, ale rozhodně se u ní utopíte v moři slz, páč vás donutí špekulovat vo tom, co je a co není fér. A že nevydíraj? Ale vydíraj, páč to bojovníci, co musej umět žít s bolestí dělaj. Dojemný vydírající drámo, plný mouder (LIDÉ NEROZUMÍ SLIBŮM, KTERÝ DÁVAJÍ…), se spoustou pravdy, v jednom krátkým nekonečnu. Tohle si asi žádná drsná povaha ujít nenechá. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2012 napsal John Michael Green, číst nebudu. 2.) Parchant má raka (a neváží si toho). 3.) Mám to 50 na 50. 4.) Thx za titule ,,arilka“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ *(16.9.2014)

 • Darth Sidious
  odpad!

  To jsem se zase jednou krasne nudil. 2 hodiny hoven a zvaneni. Drtiva vetsina dramat jsou pro me nepochopitelna dila. Ja vubec ani nevim, proc na takovehle veci koukam. Opravdu jsem dojatej na laskou nemocnych. Fakt.(8.2.2015)

 • Pethushka
  *****

  Škoda, že se tenhle film zařadí mezi mé oblíbené, a já si ho už zřejmě nikdy nepustím. Protože Shailene Woodley a Ansel Elgort podali jedny z nejpřirozenějších hereckých výkonů. Proto je to škoda, a proto si ho už znovu nepustím. Protože kdyby nehráli tak skvěle, tolik by mě to nevzalo. A k příběhu ani nemám slov.(20.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace