Velmi povedený životopis jedné VELKÉ osobnosti světové kinematografie. Výborná režie, skvělý Robert Downey Jr. v hlavní roli a nádherná hudba Johna Barryho. Nelze než doporučit! 80 %(5.2.2004)

Biografický filmů je jak máku, ale těch výborných je po málu oproti tomu, kolik se jich za jeden rok natočí. Známých osobností je totiž stále dost a každá má co do života vždy co nabídnout, nebo se to prostě trošku poupraví, aby divákovo oko žalostně slintalo nad příběhem tak srdcervoucím, že po skončení filmu poteče z obyváku řeka slz a zastaví se až v Hollywoodu, kde se většina příběhu odehrává. Takže po dlouhé době mám možnost vidět příběh někoho, který mě svým životem naprosto uchvátil a tím po Rayi Charlesovi je Charles Chaplin. Výborně zahráno, vtipně, pohotově, tak moc opravdově, že jsem nad tím vším nestíhal žasnout. Prostě jen sledoval život někoho, který si prožil svoje a film tomu jen dodal onu pověstnou novou dimenzi.(23.5.2008)

Natocit biografii zname sosobnosti je vzdy tezke a Attenboroughovi se to podarilo na vybornou. Krasne dokumentuje pestry a tezky zivot toho genialniho komika, ktery se provzdy stal nedostiznym mistrem sveho oboru.(25.12.2003)

Moc rád bych zrovna o tomhle filmu napsal něco jiného, ale nejde to. Zásadní problém vidím v tom, že zhruba po první třetině se režisér ne a ne rozhodnout, jestli vlastně bude točit film o Chaplinovi nebo o počátcích zlaté éry Hollywoodu. Krásné momenty s Chaplinem válcuje zbytečnými odbočkami a faktografickými údaji, takže nakonec vyznívá obojí hodně polovičatě a nedotaženě. Že to vše jde spojit mnohem lépe, dokazuje třeba takřka nedostižný Burtonův "Ed Wood". Nakonec ale Robert Downey dělá co může a jako malé nahlédnutí do Tulákovy osobnosti i jeho doby film určitě obstojí.(22.6.2006)

Můj oblíbený Richard Attenborough už natočil i lepší filmy (např. Příliš vzdálený most) a taky vůbec nejlepší životopisný film, co jsem viděl - Gándhí. Přesto mne jeho skvělý Chaplin velmi potěšil, i když jsem nebyl tolik dojat a otřesen jako u Gándhího. Navíc si cením režisérovu odvahu natočit životopis jednoho z největších režisérů a herců všech dob. Trailer (přímý odkaz): http://www.youtube.com/watch?v=xBh_5F3aXTI(28.9.2009)