Ačkoliv se R. Downey Jr. vyskytnul ve velmi obtížné roli, zmocnil se jí nejlepším možným způsobem a zaslouží si velkou pochvalu. Vždyť zahrát si člověka, který sám byl hercem a svým umem by jej jen málokdo dokázal překonat, bylo jistě hodně obtížné. Nebýt trošku nudnější druhé třetiny, dával bych okamžitě 5.... Skvělá podívaná 8/10(23.12.2007)

Dokonalý životný príbeh jedného z nadumelcov filmovej histórie s neomylným výkonom Roberta Downey Juniora a ešte lepšou réžiou. Majstrovský kus práce so štábom, s kamerou, strih a filtre prelínajúce spomienky s retrospektívnym prerozprávaním realistického príbehu, to všetko speje k dokonalosti a pár slzám na záver. S dôrazom na to, že nie všetko sa dá prežiť s úsmevom na perách. Ale Sir Charles Spencer Chaplin Jr. by bol určite spokojný. A ja tiež. 90%.(17.7.2008)

Moc rád bych zrovna o tomhle filmu napsal něco jiného, ale nejde to. Zásadní problém vidím v tom, že zhruba po první třetině se režisér ne a ne rozhodnout, jestli vlastně bude točit film o Chaplinovi nebo o počátcích zlaté éry Hollywoodu. Krásné momenty s Chaplinem válcuje zbytečnými odbočkami a faktografickými údaji, takže nakonec vyznívá obojí hodně polovičatě a nedotaženě. Že to vše jde spojit mnohem lépe, dokazuje třeba takřka nedostižný Burtonův "Ed Wood". Nakonec ale Robert Downey dělá co může a jako malé nahlédnutí do Tulákovy osobnosti i jeho doby film určitě obstojí.(22.6.2006)

Výpravné, epické a ozdobené sústredenou Attenbouroughovou réžiou a vynikajúcim hereckým výkonom Downeyho Jr. Vôbec nevadí, že sa to sústreďuje viac na Chaplinov osobný život a jeho vzťahy s rôznymi dobovými osobnosťami než na filmovú kariéru. A keď si mladučká Milluška Jovovich začne nanášať na pery sýto červený rúž, ozve sa Charlie "Milovník príliš mladých dievčat" Chaplin v každom z nás. ;-)(26.7.2008)

Chaplin trpí prakticky všetkými chybami, ktorými trpia ostatné životopisné filmy. Svoje urobilo aj to, že film nezmyselne zahŕňa celý život Chaplina, čo spôsobuje zlú orientáciu v deji, skratkovitosť a problémy s vizážou Chaplina. Niekde do 50tky to je v pohode, ale 60 a 80 ročný Chaplin vyzerá otrasne. Teda ako 80 ročný vyzerá vynikajúco, ale hneď čo začne rozprávať vidieť latex na tvári (inak brilantného) Downeyho. Film zachraňuje dobová atmosféra a téma Charlieho Chaplina, ktorá proste nezaujímavou nemôže byť. Asi len to a Downey Jr. vytrhávajú film z pazúrov tuctovosti.(16.11.2006)