Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Snorlax
  ****

  Téměř dokonalý film, jen některé scény jsou příliš rozvláčné a jindy dojde k obrovskému dějovému skoku. A hlavně to namaskování na starouška je jak z doby za krále klacka. Škoda, že se tvůrci nepoučili u toho, o němž točili. Ten i tuhle profesi zvládal s bravurou. Vlastně si nejsem jista, zda hodnotím obsah, či formu zpracování. Obávám se, že největším kladem tohoto filmu je osobnost samotného velkého režiséra, který pracoval v Hollywoodu v době, kdy pojem americký film byl synonymem neotřelosti, nápaditosti, umění a kvalitní zábavy.(27.7.2012)

 • kinej
  ****

  Richard Attenborough úžasným způsobem uctil památku jednoho z největších mužů filmu. Chaplin je výborný. Robert Downey Jr.předvádí jednu z největších filmových metamorfóz. V mých očích se tak ční jeho Chaplin do hereckých výšin až k Jimu Morrisonovi (Kilmer) a Gándhímu (Kingsley). O tom jak je jeho přerod dokonalý se stačí přesvědčit ve scéně, kdy tancuje s rohlíky. Kdo by Robertovi tenkrát ve chvílích jeho triumfu tipoval, že skončí v Ally MacBealové? Škoda ho tam. Film samotný je výtečný, jen mi přijde chvílemi až přehlcený. Například imaginární scénu zrodu trampa si mohl režisér odpustit. Také je zde možná zbytečně přehvězodváno. Dan Akroyd i Kevin Kline jsou zde nadbyteční. Že by pokusy o Oscara za nejelepší herecký výkon ve vedlejší roli? Trošku to přípomíná hvězdný patos Letce.(14.4.2008)

 • Radyo
  ****

  Dosti zajímavý biografický příběh o asi nejpopulárnějším komikovi všech dob. Robert Downey Jr. dokazuje, že když zrovna nesedí ve vězení, tak je to velmi dobrý herec.(25.7.2002)

 • golfista
  ****

  Kdo četl knihu - životopis Ch.Ch. pochopí, jak bylo těžké tak bohatý život vtěsnat do necelých 150 min. filmu. Myslím, že pokus R. Attenborougha se zdařil a R.Downey Jr. byl šťastnou volbou.(12.2.2003)

 • Legas
  ***

  Docela obyčejný životopisný snímek, občas na vás drze mrkne žánrové klišé, někomu možná bude vadit trapně standardní hollywoodský doprovod (proč, když zrovna němé filmy vybízejí k něčemu originálnějšímu), ale několik scén zase na druhou stranu potěší. Film by neměl uniknout oku (možná i oběma očím) filmových fanoušků.(6.4.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace