Kdo by ho neznal? Buřinka a vycházková hůl. Jasně, všichni známe Pana Tau :-) O starém pánovi z Jurského parku alias Richardu Attenboroughovi se dá mluvit jako o specialistovi na životopisné filmy a Chaplin je po Gándhím určitě poctivý zářez do jeho režisérské sbírky. Attenboroughovi dokázal dobře skloubit zábavné (Nejvíc mě asi dostala scéna, která popisovala jak Tulák přišel ke své buřince a holi.) i dojemné momenty ze života zřejmě nejslavnějšího komika do komplexního celku a navíc snímek obdařil působivou vizuální stránkou (Práce se střihem, kamerou, zrychlování záběru do grotesky) Ale to všechno by vyšlo tak trochu na prázdno nebýt skvělého Roberta Downeye, který se do role světoznámého baviče opravdu položil. Právě proto je škoda, že čím je film blíže konci, tím více ztrácí tempo.(24.5.2008)

Nejlepší životopisný film, co jsem viděl. Po jeho shlédnutí jsem se teprve začal pořádně zajímat o Chaplina a jeho filmy. Downey Jr. je jako Chaplin úžasný.(15.4.2004)

Občas se stane, že se vstupy a výstupy rovnají. Že se, byť v rozporu buď s prvním nebo druhým termodynamickým zákonem, nic neztratí. Zde se zadařilo a setkání pěti velkých umělců - Nykvist, Barry, Attenborough, Downey a Chaplin - vyústilo ve velké umění.(11.9.2010)

rozpočet : ? tržby americke : $9,493,259(19.12.2006)

Pořád mám pocit, že to šlo natočit mnohem lépe a že Downey Jr. nedal Chaplinovi duši a zůstal pouhou figurkou bez emocí. 3,5*(23.5.2011)

• - Nahá scéna Mildred Harris byla dublována. Její představitelce Mille Jovovich bylo tehdy totiž pouhých 16 let. (Kulmon)

• - Pro roli Chaplina byl zvažován Jim Carrey a Antony Sher. Roli odmítli Nicolas Cage a Tom Hanks. (Kulmon)

• - Chaplin byl levák. Jeho představitel Robert Downey Jr. sice drží smyčec v levé ruce, podepisuje se však pravačkou. (Sherlock Holmes)