Chaplin určitě potěší každého fanouška slavného komika. Určitě to je film, skvěle napsaný podle knížky, který se snaží zmapovat celý život Charlieho. Bohužel pro mě jako pro obyčejného diváka nečekal ve filmu prakticky žádný zvrat, nápad nebo cokoliv jiného, co by stálo za zmínku. Jako v případě Klubu poslední naděje (2013), i Chaplin je do detailů propracované životopisné drama se skvělým hercem v hlavní roli. Downey hraje srdcem a na téměř dvě a půl hodiny se stává Charlie Chaplinem. Mě potěšila i přítomnost další známých tváří. Jako Davida Duchovného, Anthony Hopkinse a Dana Aykroyda. Ale rychlé vyprávění příběhu mi moc nepomohlo se dostat Chaplinovi do duše. Chápu, že zpracovat velkou knihu do filmu je náročné, ale přesto jsem měl často pocit, že se neustále suneme kupředu a něco tomu schází. A to něco, mi ani na konci nedovolilo prožít emoce spjaté s tímto velkým filmovým komikem. (50 %)(28.2.2016)

Natocit biografii zname sosobnosti je vzdy tezke a Attenboroughovi se to podarilo na vybornou. Krasne dokumentuje pestry a tezky zivot toho genialniho komika, ktery se provzdy stal nedostiznym mistrem sveho oboru.(25.12.2003)

výborný životopisný film s geniálnym downeym vo svojej životnej úlohe!(4.1.2011)

Bezpochyby nejlepší Downeyho role a zároveň jeden z nejlepších životopisných hereckých výkonů všech dob. Ta přeměna je dokonalá. Skvělé, pane Attenborough, skvělé, no a ta plejáda herců ve vedlejších rolích - tomu se říká hvězdná sestava, to vám povím.(5.6.2009)

Scénář: William Boyd, Bryan Forbes, William Goldman - To je hloupost a ty to víš. - Ale pravda by byla hrozně nudná... ___ Jistota v režii a vynikající Robert Downey Junior v životní roli.(17.5.2009)

• - Pro roli Chaplina byl zvažován Jim Carrey a Antony Sher. Roli odmítli Nicolas Cage a Tom Hanks. (Kulmon)

• - Robert Downey Jr. pro film i nazpíval píseň. Je na soundtracku, ale ve filmu ji nenajdete. (Aknah)

• - Film se měl původně jmenovat "Charlie". (Kulmon)