Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aknah
  ****

  Skvěle vypravovaný a silný příběh, nádherná móda a parádní zábava v jednom. Hlavní herec předvádí opravdu ohromné pohyby a grimasy a o to víc mě potěšilo, že postava Chaplina mi nic neříká a herce jsem neviděla skoro nikde. A přitom mě to doslova ohromilo. Dokonalé zpracování a i ostatní figurky jen přispívají kouzlu okamžiku a přidávají té atmosféře. Zvláštní také bylo vidět ty herce tak mladé ! Třeba Milla Jovovich vypadala krásně... Všichni působili velmi sympaticky a proto se mi někdy zdálo, že snad koukám na pravý příběh, protože film byl opravdu přirozeně natočen. Některé záběry a scény jsou tvořeny jako groteska, což jen utvrzuje originalitu celého Chaplina. K tomu dosazena ta správná hudba a je to dokonalost sama. Herec je v každým rozpoležení naprosto bezkonkurenční, ta role mu vyloženě sedla. Sice to není snímek, který by vás vysloveně chytil za srce a byl to nějaký doják, ale je podle mě tak akorát vyvážený. Dostatek srandy, vážnosti, romantiky, přátelství a životního cíle. Skvělé je taky to, jak se Charlie věkem mění, co vše dokáže maskérka, je obdivuhodné. Ale co sem si z toho odnesla? Hlavně to, že Charlie Chaplin byl velmi odvážný a tvořil samá tabu témata, která vyvolala mnoho názorů. Ale stal se nejen oblíbencem u žen, ale i vzorem mužů a dobrým člověkem pro tisíce lidí. Dále bych ráda zmínila, menší roličky, které rozhodně přišpěly k celkovému dojmu -> Dan Aykroyd, Anthony Hopkins, Milla Jovovich, Kevin Kline, Diane Lane, James Woods, Marisa Tomei, David Duchovny, Kevin Dunn a další... Příjemný zážitek :)(5.6.2009)

 • sportovec
  ****

  K zvládnutí nesnadného námětu se spojily - zdá se - nejlepší tehdy dosažitelné síly, zčásti dokonce i umírající poslední Chaplinova choť a otci tolik podobná a herecky rovněž výrazná dcera Geraldina. Obtížné a krajně nesnadné zadání - najít herce, který by byl s to postihnout neopakovatelné Chaplinovy kreace a přenést je, neztenčené a nezkreslené, do umělcova neméně osobitého a výrazného soukromí, se angažováním Roberta Downeyho podařilo v podstatě beze zbytku naplnit. Za nosný považuji i nápad na vytvoření fiktivního Chaplinova biografa, který se nemůže neptat i na nejcitlivější věci géniova života chladně chirurgicky věcným způsobem a vlamovat se tak do nejvnitřnějších komnat intimity; Anthony Hopkins dal této postavě vše, aby zvýraznil její lidský rozměr při současném ponechání průvodcovy epizodnosti a okamžikovosti. Osnova životopisné knihy tak byla nepochybně rozvinuta a rozmnožena. Ale fakt, že film zůstal závislý na chaplinovské sebereflexi, skutečnost, že je jeho páteří, je současně také slabinou Attenboroughova režisérského přístupu. Zatímco první část filmu přímo kypí životem, je plnohodnotným geniálním hraným filmem a použitá metoda chronologických uzlových vstupů děj CHAPLINA dále dynamizuje, zhruba od poloviny díla postupně nabývá na převaze "jen" nadprůměrně zvládnutý hraný umělecký dokument. Kompozice je tak rozlomena; obě části, jakkoliv jsou natočeny s attenboroughovskou virtuozitou, se vzájemně oslabují a zejména vyznění závěrečných částí filmu je touto živelnou, ne zcela zvádnutou synergií viditelně oslabeno. Ale i v této podobě se podařilo vytvořit zajímavý, pestrý, nenudný a výrazně autorsky originální film, který svůj základní smysl - složit hold neopakovatelnému umění jednoho z největších géniů světového hraného filmu - naplnil beze zbytku. Lze říci, že nejen autorsky, ale především - je to jeho další velké plus - divácky.(7.6.2009)

 • xxmartinxx
  ***

  Nebýt nepříjemného patosu, vtíravosti a tuctovosti, šlo by o dost silný životopis. Přestože příběh sám o sobě to rozhodně není špatný, vzniklo už moc biografických filmů obsahujících ony neduhy na to, aby se mezi nimi tenhle našel. Tuctový hrdina, nijak výrazný styl a nezajímavý (ve smyslu okoukaný) příběh dělá z Chaplina jen dalšího v řadě. Bohužel...(12.12.2009)

 • Cervenak
  ****

  Výpravné, epické a ozdobené sústredenou Attenbouroughovou réžiou a vynikajúcim hereckým výkonom Downeyho Jr. Vôbec nevadí, že sa to sústreďuje viac na Chaplinov osobný život a jeho vzťahy s rôznymi dobovými osobnosťami než na filmovú kariéru. A keď si mladučká Milluška Jovovich začne nanášať na pery sýto červený rúž, ozve sa Charlie "Milovník príliš mladých dievčat" Chaplin v každom z nás. ;-)(26.7.2008)

 • kingik
  ***

  Škoda toho povrchního zpracování. Mohl vzniknout výjimečný film. Nestalo se tak, a to i přesto, že Robert Downey zde podává nejlepší výkon ve své kariéře.(16.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace