Vzkříšení démona

Thriller / Horor

USA, 2015, 83 min

David Gelb
  • maddy

Lazarus Deffect aneb Vzkříšení debila. Totálne mdlá a nezaujímavá kravina, to sú slová ktoré ma ako prvé napadli pri záverečných titulkoch. A pritom Lazarus Effect nemusel byť až taký zlý, len by to chcelo akokoľvek schopného režiséra. Tá myšlienka o vedcoch, ktorý objavili akýsi „liek, ktorým dokážu oživiť človeka“ nie je na zahodenie, akurát tu o to vôbec nejde. Film sa napriek veľmi skromnej dĺžke rozbieha veľmi pomaly, kde divák musí počúvať plno nezmyselných vedeckých žvástov vycucaných z prsta a základná premisa slúži iba k tomu, aby oživila Oliviu Wilde, no a tá v jednom stereotypnom laboratóriu začne robiť bordel. O nič iné tu v podstate nejde. Pár krát si polevituje, pár krát asi telekinézou pohýbe predmetmi, zafarbí oči a to je asi celé. Nemá to absolútne žiadnu atmosféru, spád a jediné na čo sa Lazarus Effect spolieha sú snáď tie najpredvídateľnejšia ľakačky za poslednú dobu. Ono to už z princípu nemalo čím nahnať strach a to je pre horor asi tá najhoršia vizitka. V závere už navyše film nevedel ako z celej tejto frašky von, tak sa do toho bez najmenšieho zmyslu začnú miešať snové sekvencie a je koniec. S týmto obsadením som čakal aspoň priemer, keďže trailer zase nevyzeral až tak márne, ale nebyť tu Olivie Wilde tak to snáď ani nedopozerám. Dve hviezdy iba z milosti, inak by som išiel asi aj nižšie. CELKOVO: 1,5* (3/10)(12.6.2015)

• Fr

„FRANKU, TOHLE NENÍ JEN NĚJAKÝ POKUS V LABORCE. TOHLE JE ČLOVĚK. MLUVÍŠ TU O ZMRTVÝCHVSTÁNÍ…“ /// Za 20minut tři slušný hororový okamžiky. To nebejvá zvykem, zvlášť, když je příběh v rozpuku. Osazenstvo vede řeči o věcech, kterejm hovno rozumím, takže maj moji pozornost. Připomínaj mi Hráče se smrtí. Abych je nepřechválil – hodina pryč a teď prej teprvu budu valit bulvy. Hovno! Opouštíme ucházející tajemnou atmosféru a setkáváme se s příšerou, která dělá nezáživný věci - navíc nezáživně. Pro jistotu to trochu zamotaj, abych neměl pocit, že čumím na debilní totální šílenost, takže je z toho totální šílenost pro náročný. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám díru ve spánku (a trochu mi jebe). 2.) Mám sen. Jsem s Olivií Wilde v pekle a .... (jasně, furt!) 3.) Thx za titule ,,honzavohralik“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(13.6.2015)

Horror fakt ne-e, softhorror, to jooo... Myšlenka kříšení nebožtíků není zlá, ale tvůrci z ní mnoho nevytřískali, tedy nevyužili dostatečně její potenciál, asi kvůli nízkému rozpočtu nebo nízkému IQ. Škoda že aspoň trochu nerozvinuli scénu se vstáváním mrtvol na katafalcích. Mimochodem vůbec se nedivím, že Zoe byla po "probuzení" taková nakrklá, mě kdyby nějací kreténi vrátili zpátky z barda poté, co bych už po tvrdém boji zblízka úspěšně prošel přes všechny héruky, byl bych určitě taky kapánek nevrlej. A jeden malý postřeh - když Frank v 67.minutě pokládá na zem injekční stříkačku která má být plná, v krátkém detailním záběru je evidentně prázdná. Jo jo, HD je holt mrcha, která napráská na filmaře spoustu jejich lemplovství (a já jsem ještě navíc na takový drobný detaily trochu citlivej).(4.6.2015)

Tohle bylo dobrý slušná atmosféra i herci. Místy mě to připomnělo jiný film Hráči se smrtí. Experiment, který se sice podaří, ale úplně jinak než by kdokoli chtěl. Hrát si na stvořitele se nevyplácí.(25.9.2015)

• pornogrind

Další zbytečnej horor kterej neměl spatřit světlo světa.Otřesný,prázdný,neoriginální nic.Nevýrazní herci,nefungující lekačky a hlavně stupidní dialogy(to prase smrdí jako prase).Shit.Už nikdy víc.(22.8.2015)