Pasažéři

Morten Tyldum

Jon Spaihts

Rodrigo Prieto

Thomas Newman

Nejhorší je, když na filmu vidíte jeho nenaplněný potenciál. Pasažéři mohli tolik říct k tématu obětování, samoty, partnerství, lidské touhy po společníkovi atd. atd. A celou dobu jenom kloužou po povrchu. Jádrem pudla je snaha scénáře Jona Spaihtse udělat z téhle story romantický film, čemuž obětuje i logiku příběhu. Pratt namísto někoho, kdo by mu mohl prakticky pomoci (programátor, další technika), vzbudí holku, která se mu líbí. Nemohl Spaihts vymyslet verzi, kde by vzbudil sexy programátorku/hackerku, která by mu pomohla dostat se na můstek? Zbavil by se tak té nepříjemné a problematické části, kde Prattova postava zničí jeho vyvolené Auroře život. A další bota - proč má loď, která má přes 5 000 pasažérů jen jeden lékařský box? (Ano, ano, proto, aby na konci mohla Aurora udělat zásadní romantické rozhodnutí...) Proč má loď Avalon robotického barmana, ale žádnou robotickou posádku? No prostě scénář je velice líný a nedomyšlený. Pratt s Lawrence jsou fajn a dělají, co je v jejich hereckých silách. Laurence Fishburne je ve své malé roli vynikající. A Andy Garcia... co říct, přeju mu alespoň nominaci na Zlatý globus za nejlepší mužský výkon ve vedlejší roli. ;-)(28.12.2016)

Pekne urobená "napínavá sci-fi romantika", pre ktorú je najdôležitejšie zladenie kostýmov s farbou očí ústrednej dvojky. Výprava a vizuálne hračky čerpajú zo všetkého od 2001 (interiéry lode) po Gravitáciu (lietanie mimo loď), plus pridávajú fajn nápad s odgravitačneným bazénom. Príjemné pokoukáníčko pre cieľovku Hunger Games. Hĺbka námetu s obrovským potenciálom zužitkovaná z 30%. Ako rád by som to videl v podaní Inárritua či mladého Ridleyho(10.1.2017)

Cestou k přelidnění a vyplundrování další kosmické koule lhostejnými parazity zazvoní technickým nedopatřením budík o osmdesát let dříve, přičemž vzbudí jediného cestujícího, a zrovna úchylného masochistu. Ne, nebojte se, nic vám neuniklo, já jsem jen filmově teoreticky natolik erudovaný, že analyzuji audiovizuální díla daleko hlouběji a citlivěji než obyčejný plebs, čumící na pohyblivé obrázky. Tudíž mi nezůstal utajen ani podprahový psychologický profil hlavního hrdiny. Sledujte! Vezmeme-li v úvahu nutnou genderovou vyváženost kolonizačního komanda, můžeme se s vysokou pravděpodobností demograficky domnívat, že pokud extrahujeme čtyři procenta kůl teploušů, co se nějakým tím moderním liberalizačním zázrakem prokouřili až na palubu, je z pěti tisíc hibernovaných pasažérů cirka 2400 kund. Je také téměř jisté, že ziskuchtivý korporát nevyšle ke zničení další planety nějaké staré a jeté pizdy, takže statisticky vzato lze opět úspěšně predikovat, že zhruba 70 procent z nich bude jakž takž píchatelných. V Gaussově rovině takovéto kvantifikace se tedy nutně musí vyskytovat tak 30 procent naprosto luxusních mrden, včetně například nádherných a ke všemu svolných pětadvacetiletých mulatek s dokonalýma prdelkama. Vydržte, už vrcholím! To máme cca 504 fantastických, estetických a exkluzivních pohlavních zážitků! No, a když někdo záměrně hrábne mimo takto macaté portfolio a probere k padesátileté all inclusive plavbě znuděným vesmírem oslizlou Lorencku s odporným kysličníkovým přelivem, kobylí prdelí a věčně zpruzeným xichtem, která je ještě ke vší té hrůze ňujorká yntelechtuálka, musí to být nade vši pochybnost vyšinutý sebemrskačský pičus. A jinak docela škoda vcelku kulantního nápadu, z něhož se s trochou kreaturivity dalo udělat solidní psycho, a nikoliv Vesmírná mýdlopera 2016 s trochou Gravitace, balancující na hraně dystopického ekzému.(10.2.2017)

Pánové, přiznejme si to, Jennifer by jsme vzbudily taky a když jí tam člověk vidí v těch plavkách, rozhodně bych jako tady ten šmoula nečekal rok, hned co by bylo, bejt na tý lodi já, že bych vzbudil všechny hezký holky...no možná ne najednou, ale kdyby mě nějaká vzbuzená nasrala, šel bych vzbudit další. Dějově je to taková píčovinka na ukrácení času, ve který jsou dva hezcí lidi a celkem nápaditý nepompézní vizuálno.(3.1.2017)

• Marigold

Strašně zábavná porucha všech systémů, které na začátku běží celkem bezchybně. Druhá polovina jedna z nejlepších (nezáměrných) komedií roku.(21.12.2016)

Pasažéři jsou v podstatě klasické romantické drama zabalené do (ne)rafinovaného sci-fi maskování. Film hodně okatě cílený na teenagerské publikum, přesto se na něj bez vážné újmy může dívat i divák jiné věkové kategorie. Film s nejhůře zvolenou titulkovou písní (snad) všech dob...(26.2.2017)

• RedAK

Když se týpek probudil z hibernace na opuštěné vesmírné lodi, napjatě jsem očekával, že palubní počítač nonšalantně zahlásí „všichni jsou mrtví, Dave“. Nezahlásil a taky to stálo za hovno. Všechno je tu na můj vkus až moc nepravděpodobně naleštěný; dva mladí charismatičtí krasavci s atletickými těly si každou noc užívají předpisový sex, ve všech případech korunovaný intenzivním společným orgasmem, jejich koitální pot voní po levandulích a Chrisův ejakulát by se dal s troškou nutelly mazat na palačinky. To jako vážně? Jasně, musí na to chodit davy týnejdžrů a kdybych se ve vylidněném kosmickém plavidle předčasně vzbudil třeba já, plešatý tlusťoch s malým pérem, který si musel objednat hibernační dvojkomoru pro zamilované, protože se do té obyčejné nevešel, tak by na to asi nikdo nechodil a film za sto mega by se nezaplatil, chápu. Navíc já bych si tam jakožto naprosto neschopný lempl nedokázal ani ukrojit chleba, natož rozmrazit štětku na šuk, takže bych za dva dny chcípl hlady a film by mohl po deseti minutách skončit. Muselo se to zkrátka pojmout moderně a vznikla z toho klišovitá a přeslazená young adult scifárna pro nenáročné pubescenty s nedovyvinutými pohlavními znaky. Jedna hvězda k dobru za relativně píchatelnou JLaw.(7.1.2017)

Vlastně ani nevím, jestli jsem někdy viděl sci-fi romantiku podobného ražení. Vývoj jejich vztahu a běžný život na lodi mě fakt bavil. Chemie mezi hlavní dvojicí fungovala a věřil jsem jim to. Postava Laurence Fishburnea mi přišla poněkud rozpačitá a určitě by do děje šla zakomponovat lépe. Akčně opravovací finále bylo ok a jsem prostě spokojenej. Barman Michael Sheen byl fakt dobrej.(8.2.2017)

Na Pasažéry se moc hezky kouká a nakonec v nich nechybí ani stěžejní morální dilema (kdo projekt sleduje delší dobu, ví, o čem je řeč), přesto se ale nejedná o nějakou pecku. Nadějnou romanci totiž sráží akční závěr, který má hned několik přešlapů, a tentokrát je to sakra velká škoda. Filmu by prospěl ještě větší důraz na centrální vztah, jenž umí vyvolat celou škálu emocí a je v něm hned několik nosných myšlenek. Od komorní sci-fi se ale bohužel utíká k opulentnímu blockbusteru, v němž se leccos smete ze stolu, takže si ve finále řeknete, že šlo z daného materiálu vytřískat mnohem víc.(21.12.2016)

Takové LOVE STORY v raketě... Chyběl mi tam Vetřelec!!(6.2.2017)

Výborné ukotvení do sci-fi světa, pěkné prostředí, fajn efekty a hlavně sympatické charaktery! Bez nich by to vůbec nefungovalo. Bohužel když přijdou ke slovu "hardcore sci-fi" aspekty, začíná se zjednodušovat a uchylovat ke klišé, namísto chytrým řešením, kterými se proslavila např. Gravitace. Pasažéří jsou v podstatě takovou méně náročnější, ale za to možná více zábavnou verzí Moon... 7/10(19.2.2017)

Trocha dramatu, trocha humoru, trocha romantiky, trocha tajemna, trocha akce a hodně sexy herců v sexy sci-fi kulisách. Hlavní hrdina má sice zajímavé dilema, ale scénář i režie se jen popásají na pěkném povrchu. Až to pěkné není. Ale ten bazén a plavání ve stavu beztíže byly cool.(11.1.2017)

Já jsem velmi spokojen a vlastně i překvapen jak moc se mi Pasažéři líbili. Od začátku do konce velmi poutavé a tajemné komorní Scifíčko, které táhne nahoru vynikající Chris Pratt a sexuchtivá Jennifer Lawrence. Morten Tyldum rozjel příjemnou romantickou parádu, kde chemie mezi hlavními představiteli jiskří, vizuálem se divák kochá a závěrečné hrátky s gravitací doslova berou dech( Bazéén!!!). Velmi příjemná a zábavná záležitost. 80%(25.12.2016)

• Psema

Jedna věc je jasná. Prometheus nebyl svou sračkovitostí náhoda. Čirý nesmysl. V závěru svou debilitou vyloženě uražející. Tyldum na hanbu. Spaihts do lodního reaktoru. Jennifer do porna.(29.12.2016)

Indie romantika za 100 mega, kterou si už podruhé nepustíte.(29.12.2016)

Pro mě rozhodně zajímavější vesmírná jízda, než nové SW. Momentálně nejsympatičtější dvojka hollywoodu spolehlivě utáhne tuhle dvouhodinovou jednohubku a ani mi snad nevadilo, že poměr akce/romantiky hrál hodně ve prospěch toho druhého zmíněného... Taky bych si nechal líbit jedno vesmírné rande s Jenn :)) - 80%.(21.12.2016)

Sci-fi romantika podle učebnice. Áčkoví herci, solidní triky a kdyby v závěru scénář nejel na těžce neoriginální volnoběh mohlo to být i na výbornou. Zpětně mě mrzí, že jsem měl propálený zásadní zvrat (ještě z doby kdy Jima měl hrát Keanu Reeves), který trailery chytře tajily. P.S: Andy Garcia tam hraje přesně tři vteřiny.(8.1.2017)

Hvězda dolů za ten song v titulcích. To je prostě peklo. Jakýkoliv dobrý pocit z filmu tvůrci zabijí naprosto nesmyslnou nevkusnou písničkou, která se spustí asi tak půl vteřiny předtím, než skončí samotný film. Jinak souhlasím s tím rozdělením na třetiny, první je dobré sci-fíčko s velkým potenciálem, druhá je relativně zábavná romantika, třetí část je rutinní akcička, která by se neztratila v průměrném sci-fi seriálu. Jako celek lehký nadprůměr, který má spoustu drobných sympatických detailů, ale působí víc teen dojmem, než by se od seriózního sci-fi slušelo.(14.2.2017)

Film, kterému by daleko více slušel poloviční rozpočet. První komornější polovina je překvapivě hodně fajn. Chris Pratt a Jennifer Lawrence film silně táhnou, chemie mezi nimi fungovala a já jsem byla zvědavá, zda to takhle komorní zůstane po celou dobu, nebo zda se začnou pokládat těžká morální dilemata, či půjde zkrátka jen o feel good romanci zasazenou do atraktivního prostřední. V podstatě bych všechny tyto varianty brala všemi deseti, jenže tvůrci se ve druhé polovině rozhodli vydat tou blockbusterovou cestou a přesně v tom momentě se z filmu stává tuctové a utahané sci-fi. Napětí nefunguje a vy ani na malou chvíli nemáte pocit, že skutečně o něco jde. Pasažéři vás nenaštnou, neurazí a vlastně se možná ani nudit nebudete, jen u závěrečných titulků budete mít pocit, že jste viděli jakési nic. Alespoň u mě film nevyvolal jednu jedinou emoci.(28.12.2016)

V řeči filmu CRITICAL FAIL... no, začněme od začátku - navzdory tématu se Pasažéři dlouho tváří jako taková "feel-good" pohodovka, přičemž jí to funguje a všechno je fajn. K tomu adekvátní obsazení ústřední dvojky (tady někdo soutěžil v kategorii "obsaď dva nejpopulárnější herce současnosti") a sem tam pěkná sci-fi momentka. Tím to ovšem končí, jelikož závěrečná část vrazí do zásobníku sladkobolnou munici, infikovanou tim nejsmradlavějším klišé z vod katastrofické rutiny. Chápu, že si SF romance za sto mega nemůže dovolit prodělat, ale sakrakurník, tolik, TOLIK zavražděnýho potenciálu! Chci indie verzi od tvůrců, co se toho nebojej - triky ať dělaj třeba v garáži.(20.2.2017)

Pasažéři mě prozměnu docela mile překvapili (aneb očekávání je mrcha). Obzvlášt začátek, který táhne Chriss Pratt. I ta romantická linka mi přisla OK a uvěřitelná. Škoda je až akčního finále, které je více pateticky zdlouhavým vyznáváním lásky než akčním finále. 70 % P.S. role Andyho Garcii wtf?(29.12.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22