Pasažéři

Morten Tyldum

Jon Spaihts

Rodrigo Prieto

Thomas Newman

Docela příjemné překvapení. Koho by napadlo, že může fungovat spojení sci-fi a romantiky. Chemie mezi Chrisem Prattem a Jennifer Lawrence je vážně silná. Akorát se u filmu nesmí moc přemýšlet, protože má dost technických nedostatků. Děj je dost předvídatelný, takže žádný velký zvrat nečekejte. Dost příjemná byla postava barmana Arthura. Laurence Fishburne si taky kousek pro sebe urval. Jinak je to prostě vesmírná pohodovka, na kterou se dobře dívá. Samotná loď je dost zajímavě vyřešená a má spoustu vychytávek. Najdeme tu i pár zajímavých scén. Film obsahuje i jistou dávku humoru. Trochu mi to celé připomnělo film VALL-I. Žádná revoluce se sice nekoná, ale určitě je to příjemná podívaná. Dost věcí je ve filmu o náhodě. "Sehnat sem rezervaci bylo fakt těžké." :D Recenze(2.1.2017)

• RedAK

Když se týpek probudil z hibernace na opuštěné vesmírné lodi, napjatě jsem očekával, že palubní počítač nonšalantně zahlásí „všichni jsou mrtví, Dave“. Nezahlásil a taky to stálo za hovno. Všechno je tu na můj vkus až moc nepravděpodobně naleštěný; dva mladí charismatičtí krasavci s atletickými těly si každou noc užívají předpisový sex, ve všech případech korunovaný intenzivním společným orgasmem, jejich koitální pot voní po levandulích a Chrisův ejakulát by se dal s troškou nutelly mazat na palačinky. To jako vážně? Jasně, musí na to chodit davy týnejdžrů a kdybych se ve vylidněném kosmickém plavidle předčasně vzbudil třeba já, plešatý tlusťoch s malým pérem, který si musel objednat hibernační dvojkomoru pro zamilované, protože se do té obyčejné nevešel, tak by na to asi nikdo nechodil a film za sto mega by se nezaplatil, chápu. Navíc já bych si tam jakožto naprosto neschopný lempl nedokázal ani ukrojit chleba, natož rozmrazit štětku na šuk, takže bych za dva dny chcípl hlady a film by mohl po deseti minutách skončit. Muselo se to zkrátka pojmout moderně a vznikla z toho klišovitá a přeslazená young adult scifárna pro nenáročné pubescenty s nedovyvinutými pohlavními znaky. Jedna hvězda k dobru za relativně píchatelnou JLaw.(7.1.2017)

Těžko hodnotit film s potenciálem sci-fi Áčka, který se však ztratí někde v polovině filmu. Vždyť i v jednom z trailerů Jim (Chris Pratt) prohlásí, že si nemyslí, že jejich probuzení byla náhoda, avšak tato zápletka není v samotném filmu ani zmíněna. Místo toho dostaneme tu nejjednoduší komplikaci a pomalu ještě jednodušší řešení...Sci-fi s potenciálem Total Recall se tak stane pouhou povídkou o tom "Jak Harry potkal Sally aneb Žili šťastně dokud neumřeli"... 69%(28.12.2016)

Mno nic moc jsem od toho nečekal, ale nakonec mě to kupodivu bavilo víc než ty slavný Star Wars : Grázl jedna. První půlhodina naprosto super. Pravda od chvíle kdy Gaylord vzbudí pipku z hladových her, tak už to trochu stagnuje a po pravdě ten film nenabízí žádný mozkolam žádnou pointu nic zásadního co by vyrazilo dech a možná i proto jsem se celkem bavil. Tohle je zcela záměrně udělaný sci-fi pro debily (čili pro mě) co se nebere moc vážně a ubrat trochu romantiky a přidat akci dal bych i víc ovšem i tak pohodová nenáročná zábavička.60%(28.12.2016)

Pro mě rozhodně zajímavější vesmírná jízda, než nové SW. Momentálně nejsympatičtější dvojka hollywoodu spolehlivě utáhne tuhle dvouhodinovou jednohubku a ani mi snad nevadilo, že poměr akce/romantiky hrál hodně ve prospěch toho druhého zmíněného... Taky bych si nechal líbit jedno vesmírné rande s Jenn :)) - 80%.(21.12.2016)

• - Když se Thomas Newman uvolil, že k filmu složí hudbu, označil to scenárista Jon Spaihts za svůj splněný sen. Nechal se slyšet, že při psaní scénáře si pro inspiraci pouštěl právě Newmanovy skladby. (IlMagnifico)

• - Jednu z hlavních rolí měla během předprodukce ztvárnit Emily Blunt, ale později z obsazení vypadla. Podobně jako Rachel McAdams. (Jocker94)

• - Scénář Jona Spaihtse figuroval v roce 2007 v žebříčku Black List jako jeden z nejlepších nerealizovaných scénářů roku. (IlMagnifico)