Pasažéři

Morten Tyldum

Jon Spaihts

Rodrigo Prieto

Thomas Newman

Pasažéři mě prozměnu docela mile překvapili (aneb očekávání je mrcha). Obzvlášt začátek, který táhne Chriss Pratt. I ta romantická linka mi přisla OK a uvěřitelná. Škoda je až akčního finále, které je více pateticky zdlouhavým vyznáváním lásky než akčním finále. 70 % P.S. role Andyho Garcii wtf?(29.12.2016)

Pasažéři mají plný počet bodů za technické hodnoty (prostředí lodi je působivé svou high tech elegancí) a JLaw a Chris Pratt tvoří sympatický pár. Filmu ale těžko dokážete odpustit, když většinu stopáže tváří jako romantické intimní drama ve sci-fi kulisách, načež z toho vycouvá a vyvalí na vás hollywoodský závěr s výbuchy, křikem a záchranou mnoha životů. Pasažéři nastřelí zásadní otázky o tom, jaké právo má člověk ukrást druhému život ze sobeckých důvodů, o lásce, která může přinést odpuštění, a samozřejmě o sžíravé samotě. A rozhodně bych chtěla slyšet dialog našeho páru o tom, jestli plánují do takovéhle situace přivést děti, a dovětek o tom, jestli Aurora nakonec dopsala svou nejlepší knihu. Film ale zhruba ve dvou třetinách tohle všechno přestane řešit a především morální problém se zásadním rozhodnutím Jima vlastně zmizí. Je to velká škoda, protože kdyby tenhle film tolik nechtěl být blockbusterem, mohlo z něj být zajímavé drama o mužích a ženách a lidských touhách.(29.12.2016)

Táto kombinácia zromantizovanej vesmírnej opery začína byť populárna. Už Gravitácia ukázala cestu, v tomto prípade to má od jej kvalít nejaký ten svetelný rok, Pasažieri dokonca postrádajú v mnohom originalitu, až na ústredný motív samozrejme, aj tak však ide o slušnú filmovú zábavu.(13.1.2017)

Výborné ukotvení do sci-fi světa, pěkné prostředí, fajn efekty a hlavně sympatické charaktery! Bez nich by to vůbec nefungovalo. Bohužel když přijdou ke slovu "hardcore sci-fi" aspekty, začíná se zjednodušovat a uchylovat ke klišé, namísto chytrým řešením, kterými se proslavila např. Gravitace. Pasažéří jsou v podstatě takovou méně náročnější, ale za to možná více zábavnou verzí Moon... 7/10(19.2.2017)

Nečakane príjemná scifi romantika, ktorá ma potešila aj svojim vizuálom - kam sa v tomto smere hrabe Gravitácia (2013). Dejová linka ponúkla iba jednoduchý romantický príbeh, no bol som prekvapený ako to u mňa fungovalo. Možno to bolo aj tým, že tu bola celkom zaujímavo načrtnutá morálna dilema toho nešťastného chlapíka, ktorý mal tú smolu, že akurát jeho prebudila tá porucha. A tak mu bola jeho každodenným sprievodcom samota, iba on a android, to je na zbláznenie. Vážne neviem, čo by som v takej situácii robil. Možno by som si aj ja zobudil nejakú tú bloncku :). Slušný nadpriemer. 75/100(10.2.2017)

• - Jednu z hlavních rolí měla během předprodukce ztvárnit Emily Blunt, ale později z obsazení vypadla. Podobně jako Rachel McAdams. (Jocker94)

• - Původní pasažérkou měla býti Reese Witherspoon, nakonec byla ale přeobsazena. (elixir)

• - Na plagáte k filmu sú použité aj znaky - 3 bodky, 3 čiarky, 3 bodky. To je celosvetovo uznávaný symbol pre volanie o pomoc - SOS. (beso74)