Pasažéři

Morten Tyldum

Jon Spaihts

Rodrigo Prieto

Thomas Newman

Hvězda dolů za ten song v titulcích. To je prostě peklo. Jakýkoliv dobrý pocit z filmu tvůrci zabijí naprosto nesmyslnou nevkusnou písničkou, která se spustí asi tak půl vteřiny předtím, než skončí samotný film. Jinak souhlasím s tím rozdělením na třetiny, první je dobré sci-fíčko s velkým potenciálem, druhá je relativně zábavná romantika, třetí část je rutinní akcička, která by se neztratila v průměrném sci-fi seriálu. Jako celek lehký nadprůměr, který má spoustu drobných sympatických detailů, ale působí víc teen dojmem, než by se od seriózního sci-fi slušelo.(14.2.2017)

• RedAK

Když se týpek probudil z hibernace na opuštěné vesmírné lodi, napjatě jsem očekával, že palubní počítač nonšalantně zahlásí „všichni jsou mrtví, Dave“. Nezahlásil a taky to stálo za hovno. Všechno je tu na můj vkus až moc nepravděpodobně naleštěný; dva mladí charismatičtí krasavci s atletickými těly si každou noc užívají předpisový sex, ve všech případech korunovaný intenzivním společným orgasmem, jejich koitální pot voní po levandulích a Chrisův ejakulát by se dal s troškou nutelly mazat na palačinky. To jako vážně? Jasně, musí na to chodit davy týnejdžrů a kdybych se ve vylidněném kosmickém plavidle předčasně vzbudil třeba já, plešatý tlusťoch s malým pérem, který si musel objednat hibernační dvojkomoru pro zamilované, protože se do té obyčejné nevešel, tak by na to asi nikdo nechodil a film za sto mega by se nezaplatil, chápu. Navíc já bych si tam jakožto naprosto neschopný lempl nedokázal ani ukrojit chleba, natož rozmrazit štětku na šuk, takže bych za dva dny chcípl hlady a film by mohl po deseti minutách skončit. Muselo se to zkrátka pojmout moderně a vznikla z toho klišovitá a přeslazená young adult scifárna pro nenáročné pubescenty s nedovyvinutými pohlavními znaky. Jedna hvězda k dobru za relativně píchatelnou JLaw.(7.1.2017)

Vlastně ani nevím, jestli jsem někdy viděl sci-fi romantiku podobného ražení. Vývoj jejich vztahu a běžný život na lodi mě fakt bavil. Chemie mezi hlavní dvojicí fungovala a věřil jsem jim to. Postava Laurence Fishburnea mi přišla poněkud rozpačitá a určitě by do děje šla zakomponovat lépe. Akčně opravovací finále bylo ok a jsem prostě spokojenej. Barman Michael Sheen byl fakt dobrej.(8.2.2017)

Mno nic moc jsem od toho nečekal, ale nakonec mě to kupodivu bavilo víc než ty slavný Star Wars : Grázl jedna. První půlhodina naprosto super. Pravda od chvíle kdy Gaylord vzbudí pipku z hladových her, tak už to trochu stagnuje a po pravdě ten film nenabízí žádný mozkolam žádnou pointu nic zásadního co by vyrazilo dech a možná i proto jsem se celkem bavil. Tohle je zcela záměrně udělaný sci-fi pro debily (čili pro mě) co se nebere moc vážně a ubrat trochu romantiky a přidat akci dal bych i víc ovšem i tak pohodová nenáročná zábavička.60%(28.12.2016)

Pekne urobená "napínavá sci-fi romantika", pre ktorú je najdôležitejšie zladenie kostýmov s farbou očí ústrednej dvojky. Výprava a vizuálne hračky čerpajú zo všetkého od 2001 (interiéry lode) po Gravitáciu (lietanie mimo loď), plus pridávajú fajn nápad s odgravitačneným bazénom. Príjemné pokoukáníčko pre cieľovku Hunger Games. Hĺbka námetu s obrovským potenciálom zužitkovaná z 30%. Ako rád by som to videl v podaní Inárritua či mladého Ridleyho(10.1.2017)

• - Jennifer Lawrence (Aurora Lane) řekla, že byla velmi nervózní před svou erotickou scénou s Chrisem Prattem (Jim Preston). Byla to její první sexuální scéna s ženatým mužem. Dle svých slov se musela před točenou scénou posilnit skleničkou alkoholu. (MessiM)

• - Roli Jima Prestona měl původně hrát Keanu Reeves ale nakonec ji získal Chris Pratt. Ve filmu si měli zahrát také Gabriele Muccino, Marc Forster a Brian Kirk, roli nakonec získal Morten Tyldum. (Terva)

• - Na plagáte k filmu sú použité aj znaky - 3 bodky, 3 čiarky, 3 bodky. To je celosvetovo uznávaný symbol pre volanie o pomoc - SOS. (beso74)