Proč jsem nesnědl svého taťku

• Francie

Pourquoi j'ai pas mangé mon père

Why I Did (Not) Eat My Father

Prečo som nezjedol svojho ocka

Animal Kingdom: Let's Go Ape

Animovaný / Komedie / Rodinný

Francie / Itálie / Čína / Belgie, 2015, 95 min

Jamel Debbouze

Předloha:

Roy Lewis (kniha)

Fred Fougea (původní scénář), Jean-Luc Fromental (původní scénář), Jamel Debbouze
  • Hanecek

Kniha "Co jsme to tátovi provedli" od Roye Lewise je úžasně vtipná a nemá s tímto filmem vůbec nic (!!!) společného. Kdo knihu zná, bude tento film považovat za naprostý ubohý a sprostý paskvil. Něco tak drzého, jako je odkaz na předlohu k této knize, je odporná lež! Audio knihu - pro porovnání - lze stáhnout zde: https://www.ulozto.cz/!MGuNwnE1/mluvene-slovo-roy-lewis-co-jsme-to-tatovi-provedli-zip(16.7.2016)

45% - komentář 20ti slovy: Taková "realtime" evoluce, která trvá jenom pár týdnu, až mi lezlo na nervy co ještě všechno nevymyslel, ikdyž má pro to název :D(20.7.2016)

• bigmatko

jednoduchy príbeh s nie veľmi vydarenými postavami. uričte je však milý animak, ktorý však nemôže prežiť v konkurencii komerčnej produkcie. ale zas nie všetky kreslené filmu musia byť len s dielne Dysneho a preto treba oceniť aj tento kúsok pretože úplna tragédia to nie je. je to miestami aj vtipné a dokonca sa dá vydržať aj nie moc kvalitná animácie. Existuje však aj viacero lepších európskych animákov.(23.11.2015)

• kaliakra

Všetko, čo sa mi v predchádzajúcich filmoch s autorským vkladom Jamela Debbouzeho zdalo úchylné, je tu v stonásobne koncentrovanej podobe. Humor bez vtipu, deviantná sebaštylizácia, kašľanie na akúkoľvek (hoci aj umelú a pre potreby rozprávania vymyslenú) logiku, myšlienkové vákuum, programová antidramaturgia negujúca základné zákonitosti rozprávania... Smutný a sebatrýznivý zážitok, následkom ktorého je hlboká divácka trauma. Nikdy viac.(2.12.2015)

Mám rada francúzsky humor - preto sa mi rozprávka páčila, spomienka na Funesa, trošku politicky nekorektné - možno tí Portugalci nie sú až takí hrozní :D. Animáciu som akosi neriešila, ale decká ma presvedčili, že Hotel Transylvánia je lepší :)(24.11.2015)