Proč jsem nesnědl svého taťku

• Francie

Pourquoi j'ai pas mangé mon père

Why I Did (Not) Eat My Father

Prečo som nezjedol svojho ocka

Animal Kingdom: Let's go Ape

Animovaný / Komedie / Rodinný

Francie / Itálie / Čína / Belgie, 2015, 95 min

Jamel Debbouze

Předloha:

Roy Lewis (kniha)

Fred Fougea (původní scénář), Jean-Luc Fromental (původní scénář), Jamel Debbouze

Laurent Perez

Animácia pomerne zaostáva oproti megamiliónovým rozprávkam od Dreamworks či Pixaru, ale príbehovo si nieje na čo sťažovať. Poučné, zábavné, pre deťurence ako stvorené. A dokonca aj piesne sú celkom chytľavé.(19.11.2015)

45% - komentář 20ti slovy: Taková "realtime" evoluce, která trvá jenom pár týdnu, až mi lezlo na nervy co ještě všechno nevymyslel, ikdyž má pro to název :D(20.7.2016)

• kaylin

Francouzi se pustili do animovaného filmu, kde jsou ještě opice, ale hned od začátku je vidět, že se z nich mají stát lidé. A o tomhle vlastně snímek je. Jaký asi byl přechod z jednoho vývojového stupně na další? Je to rádoby vtipné, je to rádoby emotivní a celkově to nijak neohromí, ale asi ani úplně nezhnusí. Animace celkem ujde.(19.11.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $14,700,000▐ taký francúzsky Krúdovci, len tak o polovicu slabší, veru je to vo veľa faktoroch až moc podobné so spomínaným animákom, aj keď treba uznať že po ukážke k filmu som čakal o kus väčšiu hrôzu, nakoniec sa dá povedať že to má pár roztomilých scén, či slušnú animáciu so snaživo využitým 3D efektom, na druhú stranu to má trošku čudný rozpačitý príbeh kde sa na silu cpe dramatičnosť a tá tu moc nesedí /videl v kine 3D verziu: 45%/(18.11.2015)

• Hanecek

Kniha "Co jsme to tátovi provedli" od Roye Lewise je úžasně vtipná a nemá s tímto filmem vůbec nic (!!!) společného. Kdo knihu zná, bude tento film považovat za naprostý ubohý a sprostý paskvil. Něco tak drzého, jako je odkaz na předlohu k této knize, je odporná lež! Audio knihu - pro porovnání - lze stáhnout zde: https://www.ulozto.cz/!MGuNwnE1/mluvene-slovo-roy-lewis-co-jsme-to-tatovi-provedli-zip(16.7.2016)