Springsteen & I

Springsteen & I

Dokumentární / Hudební

Velká Británie / USA, 2013, 124 min (Alternativní: 77 min)

Baillie Walsh

Marco Tomaselli

Svana Gisla

Těm, co Bruce neposlouchají, nebo ho dokonce vůbec naznají, dokument pochopitelně moc neřekne. Pro fanouška je to naopak velmi silný zážitek, znásobený tím, že část dokumentu tvoří záznam z koncertu, při němž většina diváků v sále má co dělat, aby zkrotili nutkání divoce házet hlavou do rytmu, nebo si zpívat. Doufám, že se Boss zas jednou uráčí navštívit naše končiny, protože po shlédnutí filmu bych si hned šla stoupnout pod pódium. Utracených peněz za lístek rozhodně nelituji, je mi líto spíš lidí, co mají Bruce rádi a do kina nešli :)(23.9.2013)

Tento fanouškovský dokument je stejný jako Bruce. Je zkrátka fajn.(12.6.2016)

Zajímavý nápad, ale chyběla mi tam alespoň nějaká maličká sebereflexe velkého "Bosse" - Springsteen o fanoušcích. Tak to bohužel zůstalo jen na poli fanoušci o Springsteenovi. Aby se stopáž polo-amatérsky natočeného dokumentu ještě natáhla, tak tvůrci nakonec zařadili koncert z Hyde Parku. Ten byl úžasný, ostatně jako každý koncert Bruce, navíc když se na pódiu sešel spolu s Paulem McCartneym a určitě si tak splnil svůj dávný sen. Ale proč osekat takový skvělý zážitek na ubohých 45 minut?(4.10.2013)

Samotný dokument je docela velký mainstream a taky trochu snaha kultizovat Springsteena. Ale nemyslím si, že by to zrovna jeho fanouškům vadilo. Otázkou však zůstává smysl, proč tohle natočit? Sám o sobě (bez promítané části Londýnského koncertu a epilogu, který tomu dává smysl) by totiž tenhle "youtube dokument" rozhodně neuspěl. Ale čert to vem. Ať žije Boss a rock n' roll.(22.9.2013)

Je mi jasné, že lidem, kteří Springsteena neposlouchají, to moc neřekne. Pro mě to byl ale nejsilnější hudebně-kulturní zážitek od té doby, kdy jsem Bosse viděl naživo v Edenu. A několikrát jsem se i od srdce zasmál.(22.9.2013)