Liga spravedlivých: Válka

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2014, 76 min

Jay Oliva

Předloha:

Geoff Johns (komiks), Gardner Fox (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), William Moulton Marston (komiks), John Broome (komiks), Gil Kane (komiks)

Jay Oliva je vážně senzační. Někdy se stydím za to, že se mi líbí takové 2D animované filmy, ale užil jsem si to víc než vysoce hodnocený Avangers, Thora nebo Kapitána Amerika. Asi začínám mít slabost pro DC Comics. Snad se tohle někdy zfilmuje do hrané podoby, protože je to parádní. Za mě 4 hvězdičky :) PS. Někdo tu píše, že je to nudné a zdlouhavé. Absolutně nesouhlasím. Přijde mi to i docela krátké oproti výše uvedeným filmům a pořád se něco děje, nudit jsem se nestačil :)(3.6.2014)

Nečekal jsem, že by mě (zatím) poslední JL, tak pobavila. Výborné hlášky (Batman s Green Lanternem mě těšili nejvíc z celého animáku), Wonder Woman si mě získala (i když mě občas ty její kecy dožíraly) a z Darkseida šel respekt. Ke konci už to možná bylo trochu monotónní, ale mě to dojem z filmu nepokazilo. Super hlášky, perfektní akce, poutavý děj a sympatické postavy. Co víc si u DC animáku přát. "All hail Darkseid!" 88%(21.11.2014)

Slušná dávka akcie, ktorú skúsený Jay Oliva dokáže divákom predať, len škoda príbehu, ktorý je nevýrazný a ktorý tu v podstate ani nieje. Inak slušná fightovačka, ktorá je natiahnutá na 80 minút a už len preto nedokáže nudiť a ďalší dôvod je ten, že najlepší komiksový hero - Batman - ma nie len najviac priestoru, ale aj najlepšie hlášky. 80% - 4*(14.2.2014)

Po dospělejším Flashpoint Paradoxu je tohle zase malinko krok zpátky. Nicméně za vtipnou bromance Lantern - Batman a za to, že hlavní záporák nebyl jen fackovací panák, ale dal hrdinům pořádně zabrat, si to ty čtyři prostě zaslouží nebo jsem holt infantil a nehodlám se léčit.(5.5.2014)

Ale jo, dalo se to zkousnout. Skalní fandové vyřvávali cosi o sračkách, ale faktem je, že přesně takhle to má vypadat. Green Lantern a jeho pitomé fórky, za všech okolností hardcore Batman, puberťácký Flash, emancipovaná Amazonka a nesmělý übermensch v červenomodrém. Látá se to tam hlava nehlava, akce střídá akci, tohle je zkrátka mainstream, který se s něčím jako je hlubší poselství dvakrát nesere. A Darkseidův nájezd je boží, takovou řež bych moc rád viděl v hraném filmu. Tuctová animace mi však nedovolí jít výše než nad mírný nadprůměr.(17.7.2014)