Liga spravedlivých: Válka

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2014, 76 min

Jay Oliva

Předloha:

Geoff Johns (komiks), Gardner Fox (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), William Moulton Marston (komiks), John Broome (komiks), Gil Kane (komiks)

Neskutečná demolice celého světa v podání siláka Darkseida a výborná akční spolupráce právě seznámených superhrdinů, podtržená popichováním Batmana s Lanternem.(4.6.2015)

Neuveriteľne našlapané a plné skvelých postáv ale kde je preboha prvá dejová polovica.75% filmu tvoria akčné scény a každý dejový posun je riešený dvoma vetami ( v lepšom prípade) . Mať to 2 hodiny, je to úplná fantázia. 7/10(1.1.2015)

Rozpočet $3,5milióna║ až nečakane to dosť zlyháva, hlavne ten rozvláčny úvod, keď až nezmyselne medzi sebou bojujú Superman-Batman-Green Lantern, potom sa to už mierne popraví ale pachuť po prestrelenom úvode nezmizne /45%/(8.2.2014)

Fajn animák, kde konečne nejde o klasickú ligovú tímovku. Teda žiadne: Ja som Batman a toto je môj tím a zachránime svet. Všetci hrdinovia sa samozrejme stretnú a rozpútajú divokú akciu, ale celé skladanie Ligy je za pochodu a sprevádzané vzájomnými šarvátkami. Wonder Woman ma prvý krát presvedčila, že jej postava by bola použiteľná aj do moderného hraného filmu...(14.4.2016)

Takovéto zklamání jsem u animáků z dílny DC nezažil už hodně dlouho. Po nabušených snímcích jako Dark Knight Returns I a II nebo Flashpoint Paradox přišlo toto velmi slabé převyprávění původu Justice League. Kromě klasických členů tady máme i Cyborga a Kapitána Marvela, tedy postavy, které příliš v lásce nemám. Celý film se točí víceméně kolem nich. Trošku mě srala Wonder Woman, která právě přijela do Washingtonu a zmrzlinu si vynucuje mečem. Bohužel celý film je jen o tom, že naši známí superhrdinové v různých sestavách a různých městech likvidují obrněná monstra, která seslal na zem Darkseid, aby unášela lidi. Hlavním problémem je tedy špatný záporák a nevýrazný nenápaditý děj.(4.2.2014)