Liga spravedlivých: Válka

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2014, 76 min

Jay Oliva

Předloha:

Geoff Johns (komiks), Gardner Fox (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), William Moulton Marston (komiks), John Broome (komiks), Gil Kane (komiks)

V závěru už začne být neustálý příval stereotypní akce poněkud otravný a nudný, takže si člověk bez mentality dvanáctiletého klučiny začne pomalu přát, aby se na chvíli zastavilo a tým vymyslel nějakou jinou taktiku než "bum, bum, bác, Shazam, bác, ale pokud beru v potaz, že je to pořád především svižný výplach pro děti, tak proč vlastně ne. A první půlhodinka a skřížení cest je v podstatě bez chyby. Batman owns it.(1.2.2014)

Narážky na Batmana od Green Lantern a dalších superhrdinů jsou vtipné, film dělá čest svému názvu a je doslova napěchovaný akcí, jenže jsem tohle všechno už někde viděl s trochu jinými hrdiny v nejednom hraném filmu (Avengers, Muž z oceli, Thor: Temný svět). Už se nějak nedostává originalita záporáků a vůbec nějaké věrohodné a zajímavé ztělesnění zla. Asi už není legrace vymyslet něco nového, neokoukaného a přitom dostatečně silného, aby to pro tuhle partu nebyla až taková hračka.(28.2.2014)

Čekal jsme kvalitu obdobnou Jayovách předešlích filmů a dostal jsem ji. Za mě jasně palec hore. DC heroes opět po kupě proti Darkseidovi... to by byl námět pro hraný celovečerák jak vyšitý, neboť Darkseid je opravdu badass! Poprvé jsem měl také možnost nahlédnout, jak se stal z Visctora Stonea androidí Cyborg. Nice show. :)(5.3.2014)

Ideální materiál po dočtení životopisu Geoffa Johnse, který se stal vůdčí osobností DC aniž by o to usiloval. Nejsem si sice pořád úplně jistá tím rozhodnutím neadaptovat do budoucna jiné příběhy, než ty z The New 52, ale zatím se jim daří. Diana nepropásla možnost ochutnat zmrzlinu a všechno do sebe zapadlo jako puzzle, takže Darkseid odstrouhal a série animáků se Super Seven může pokračovat.(26.1.2014)

Takovéto zklamání jsem u animáků z dílny DC nezažil už hodně dlouho. Po nabušených snímcích jako Dark Knight Returns I a II nebo Flashpoint Paradox přišlo toto velmi slabé převyprávění původu Justice League. Kromě klasických členů tady máme i Cyborga a Kapitána Marvela, tedy postavy, které příliš v lásce nemám. Celý film se točí víceméně kolem nich. Trošku mě srala Wonder Woman, která právě přijela do Washingtonu a zmrzlinu si vynucuje mečem. Bohužel celý film je jen o tom, že naši známí superhrdinové v různých sestavách a různých městech likvidují obrněná monstra, která seslal na zem Darkseid, aby unášela lidi. Hlavním problémem je tedy špatný záporák a nevýrazný nenápaditý děj.(4.2.2014)