Liga spravedlivých: Válka

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2014, 76 min

Jay Oliva

Předloha:

Geoff Johns (komiks), Gardner Fox (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), William Moulton Marston (komiks), John Broome (komiks), Gil Kane (komiks)

"Co to jako je Darkseid ?? Rocková kapela ??" ;)(18.2.2017)

• JohnnyD

Čo sa týka príbehu tak totálne vykastrovaný film. Zápletka filmu sa dá zhrnúť do troch viet, zvyšok filmu je nezastaviteľná ubíjajúca akcia. Jediné plus sú skvelé kostýmy - hlavne Superman a bohovská Wonder Woman. Inak hrozné sklamanie a spolu s All Star Superman najhorší DC celovečerný animák. Nemala to náhodou byť videohra?(17.4.2014)

Mám rád týmovky s Justice League. JL:War byla taková prequelová záležitost, jak se všichni potkají a začnou spolu spolupracovat a to mi přišlo jako bezva nápad. Ze začátku jsem tomu sice tolik nevěřil, ale nakonec jsem uvěřil :) že je to dobrý animák a našel jsem v něm veliké zalíbení!(10.2.2014)

Obrovský offtopic, ale stejně to napíšu: Doufám, že někdo někdy napíše nebo natočí komiks, který bude něco jako Marvels (Zázraky) sledovat superhrdiny z pohledu obyčejných lidí. Jedním z těchto lidí by měl být nějaký stavař, třeba rovnou majitel stavební firmy. Vždyť on ty superhrdiny musí milovat! V každém filmu, hraném nebo animovaném, superhrdinové zničí obrovskou část (v tom lepším případě jenom) města. Ta destrukce je sama o sobě už skoro až vtipná... kdy se dostaneme do stavu, že už destrukce nebude moct být balast/výplň/odraz ničivé síly hrdinů a jejich protivníků? Ne, že bych chtěl, aby Flash probíhal mezi kytkami na zahradě, aby nějakou omylem nezašlápl, ale všeho moc škodí.(16.2.2014)

70%(7.9.2014)

• - Kostým Wonder Woman byl pro film výrazně upraven. V komiksové předloze "New 52" totiž odhaluje opravdu hodně a nechává jen malý prostor pro fantazii. (Caszidy)

• - Film je prvním počinem DC Animated, který využívá universum a kontinuitu nastolenou komiksem "New 52". (Caszidy)

• - Cyborg je spíše znám jako zakládající člen Teen Titans v předchozím universu. Naproti tomu v komiksu "New 52" je zakládajícím členem Justice League a nahradil tak Martian Manhuntera, který byl sedmým zakládajícím členem v předchozím příběhu o vzniku Ligy spravedlivých. (Caszidy)