Southcliffe (TV seriál) (festivalový název)

Southcliffe

Drama / Thriller

Velká Británie, 2013, 4x46 min

Začalo to opravdu slibně a první dva díly zaujaly. Bohužel konec je nijaký, žádné vyvrcholení, žádný závěr... jen obyčejné hraní si s formou bez cíle. Škoda.(14.7.2014)

Tak tenhle seriál by si zasloužil daleko víc dílů. Možná to je až na škodu, že jsou pouze čtyři díly, protože nějaké postavy chtělo dovyprávět, ale stejně to moje hodnocení neovlivní. P.S. Shirley Henderson!(3.6.2015)

Nemohu se zbavit pocitu, že by tomu více sedla forma dvouhodinového filmu spíše než tříhodinová minisérie rozdělená na čtyři epizody, ale i tak vysoce aktuální a ve své civilní reálnosti z ranku „může se to stát i ve vašem okolí" i setsakra znepokojivě mrazivé.(25.3.2014)

Dokonalou atmosféru tragédie v šedivém anglickém skoro-zapadákově podkopává závěrečná část. Tu si mohli tvůrci odpustit; sáhodlouhé rozpitvávání emocí mě nechávalo chladným. Méně je někdy více! Jinak ale dokonale mrazivé.(21.8.2013)

Arthouse TV Serie. První dva díly, které se zabývají přímo incidentem, jsou vrchol. Třetí a čtvrtý se už na plno zabývá dopadem tragédie a trochu to slábne. Takže Grisoni za dvě. Sean a Erdély za jedna. Jak řekl Antonio Campos při master classu v KV: "you nailed the long takes so well."(8.8.2013)