poster

Southcliffe (TV seriál) (festivalový název)

 • Velká Británie

  Southcliffe

Drama / Thriller

Velká Británie, 2013, 4x46 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ****

  Nemohu se zbavit pocitu, že by tomu více sedla forma dvouhodinového filmu spíše než tříhodinová minisérie rozdělená na čtyři epizody, ale i tak vysoce aktuální a ve své civilní reálnosti z ranku „může se to stát i ve vašem okolí" i setsakra znepokojivě mrazivé.(25.3.2014)

 • Marigold
  ****

  První dva díly, které po "durkinovsku" nepředvídatelně přecházejí mezi dvěma stavy vědomí (před katastrofou / po ní), jsou naprosto fenomenální ukázkou, jak se dá spojit poetika psychologického art filmu s atraktivní strukturou seriálového vyprávění. I když i druhá polovina seriálu je vizuálně a herecky působivá, občas má problém ustát úmyslnou zkratovitost a neurotičnost jednání postav. Hodně zachraňuje způsob, jakým se Durkin brání jednoznačnosti, ale nemůžu se zbavit dojmu, že to buď měl být radikální celovečerák, nebo delší seriál, který by postavy a jejich vztahy ještě hlouběji rozpracoval. I přes lehké rozpaky z posledního dílu a roztrpčení nad tím, že strhující energie první hodiny a půl nakonec vyprchá do bažinaté mlhy, hodnotím tenhle svébytný výklad Quality TV vysoko. [80%](29.5.2014)

 • TaxiDriver
  ****

  Arthouse TV Serie. První dva díly, které se zabývají přímo incidentem, jsou vrchol. Třetí a čtvrtý se už na plno zabývá dopadem tragédie a trochu to slábne. Takže Grisoni za dvě. Sean a Erdély za jedna. Jak řekl Antonio Campos při master classu v KV: "you nailed the long takes so well."(8.8.2013)

 • Davies182
  ***

  Dokonalou atmosféru tragédie v šedivém anglickém skoro-zapadákově podkopává závěrečná část. Tu si mohli tvůrci odpustit; sáhodlouhé rozpitvávání emocí mě nechávalo chladným. Méně je někdy více! Jinak ale dokonale mrazivé.(21.8.2013)

 • sochoking
  ****

  Ťažká depka hned' od úvodných sekúnd prvej časti! P.S. Maria Dobra- Poľka so slovenským menom z Rumunska...(21.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace