Southcliffe (TV seriál) (festivalový název)

Southcliffe

Drama / Thriller

Velká Británie, 2013, 4x46 min

Arthouse TV Serie. První dva díly, které se zabývají přímo incidentem, jsou vrchol. Třetí a čtvrtý se už na plno zabývá dopadem tragédie a trochu to slábne. Takže Grisoni za dvě. Sean a Erdély za jedna. Jak řekl Antonio Campos při master classu v KV: "you nailed the long takes so well."(8.8.2013)

Ťažká depka hned' od úvodných sekúnd prvej časti! P.S. Maria Dobra- Poľka so slovenským menom z Rumunska...(21.8.2013)

První dva díly, které po "durkinovsku" nepředvídatelně přecházejí mezi dvěma stavy vědomí (před katastrofou / po ní), jsou naprosto fenomenální ukázkou, jak se dá spojit poetika psychologického art filmu s atraktivní strukturou seriálového vyprávění. I když i druhá polovina seriálu je vizuálně a herecky působivá, občas má problém ustát úmyslnou zkratovitost a neurotičnost jednání postav. Hodně zachraňuje způsob, jakým se Durkin brání jednoznačnosti, ale nemůžu se zbavit dojmu, že to buď měl být radikální celovečerák, nebo delší seriál, který by postavy a jejich vztahy ještě hlouběji rozpracoval. I přes lehké rozpaky z posledního dílu a roztrpčení nad tím, že strhující energie první hodiny a půl nakonec vyprchá do bažinaté mlhy, hodnotím tenhle svébytný výklad Quality TV vysoko. [80%](29.5.2014)

Dokonalou atmosféru tragédie v šedivém anglickém skoro-zapadákově podkopává závěrečná část. Tu si mohli tvůrci odpustit; sáhodlouhé rozpitvávání emocí mě nechávalo chladným. Méně je někdy více! Jinak ale dokonale mrazivé.(21.8.2013)

Tak tenhle seriál by si zasloužil daleko víc dílů. Možná to je až na škodu, že jsou pouze čtyři díly, protože nějaké postavy chtělo dovyprávět, ale stejně to moje hodnocení neovlivní. P.S. Shirley Henderson!(3.6.2015)