poster

Chorus Line

 • anglický

  A Chorus Line

 • slovenský

  Chorus Line

Muzikál / Drama / Komedie

USA, 1985, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • anderson
  ****

  Réžia českého znenia (H.C.E. 2009 - pre DVD edíciu FILM X) = JAN ŽÁČEK, Douglasa dabuje jeho dvorný dabér JIŘÍ ŠTĚPNIČKA (9.9.2009)(9.9.2009)

 • anniehall
  ***

  3,5* Moc se mi líbila jednota místa a času (celý film se vlastně odehrává během jedinného konkurzu na posty tanečníků do sboru v jednom nejmenovaném divadle), dost se mi líbila i některá taneční čísla a stejně tak hudba, za kterou stáli Ralph Burns a Marvin Hamlisch. Kvůli nim jsem se vlastně na Chorus Line díval, maje v živé paměti neuvěřitelná čísla a písně z mého nejoblíbenějšího "muzikálu" vůbec - ALL THAT JAZZ. No jo, jenže po skvělé úvodní scéně, plné rychlých střihů a střídajících se tanečníků, najednou filmu spadne řemen a režisér jej nahodí až na samotný závěr, chvíli před posledním číslem. Je to škoda, protože kdyby se místo pseudopsychologických zpovědí uchazečů o místo v řadě pokusil režisér dostat se postavám opravdu pod kůži a ne jen planě a dlouze šveholit, bylo by to moc dobré dílo.(25.7.2009)

 • AngelAngie
  ****

  Film, kterému by mohla většina filmů vůbec, závidět jedno - tu strhující atmosféru, která mě vtáhla tak nenuceně, že jsem se prostě nemohla bránit. Úžasný zážitek, rytmus, styl... neuvěřitelná spleť charakterů...(7.1.2010)

 • Shushika
  ****

  Vždycky jsem si myslel, že už mám všechny muzikály, co za něco stojí, nakoukány. Chorus Line mě opravdu překvapil, protože choreografie "masových scén" je stejně dobrá jako u individuálních výstupů tanečníků. Celý film se odehraje během jediného dne a vzhledem k účasti Michaela Douglase, který tanečníkům z hlediště klade přes mikrofon (záměrně dost odosobňující způsob) nepříjemné otázky na tělo - jakoby s božskou svrchovaností - dalo by se o filmu uvažovat i jako o podobenství. Film i po 20 letech působí velmi přehledně, úsporně, a také svěže a sexy (nebýt těch dívčích trvalých a příšerných kamaší)...(12.8.2005)

 • mandes

  rozpočet : ? tržby americke : $14,202,899(5.1.2007)

 • - Filmový debut Roxann Dawson. (D3VIL)

 • - Pam Klinger (Maggie) a Charles McGowan (Mike) se během natáčení zamilovali a nakonec se vzali. (D3VIL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace