Chorus Line

• slovenský

Chorus Line

Muzikál / Drama / Komedie

USA, 1985, 113 min

Slušná choreografie, dobrá 'hlavní' písnička, jen ten příběh něják pokulhává. To, jak se všichni vyzpovídávají by mohlo být kratší a místo toho, by tam mohli dát něco záživnějšího, třeba tam hodit nějáký tanec. Průměr, za pár dní už si na to asi ani nevzpomenu. 3*(21.4.2014)

Richarde, tak takový konkurz beru z fleku a myslím, že Majklovo očko, které se tak rádo dívá na krásná ženská tílka si taky přišlo na své i když jemu samotnému se tam moc prostoru pro svůj herecký um nedostalo. Baječný, raketový nástup mě okamžitě nastavil na tu správnou taneční vlnu, to byla paráda. Pak jsem si poslechla pár lidských osudů několika baletních postav, většinou formou zpěvu a tady musím opět pochválit za výborný nápad. Zkrátka všechny ty postavy mně byly blízké od samého začátku a to je v muzikálu kumšt. A Chorus Line má švih, spád, oku lahodící barvičky, výbornou muziku a konec byl, jak jinak než pompézní baletní gejzír....nádhera ! Do pětky mně asi schází jen můj urputný boj s titulkama:-)(8.3.2015)

Mám tenhle muzikál moc ráda. Včera jsem ho znovu viděla, snad už po patnácté, a nenudí mě. Častokrát si pustím jen prvních deset minut a JE TO TAM. Ta úvodní scéna konkurzu, kde se valí jedna skupina za druhou, všichni vědí, co mají tančit a tančí (A JAK! ), je absolutně úžasná. Po prvním sítu se vše rázně uklidní, dojde na osobní zpovědi a já mám velkou spotřebu kapesníků, zvlášť když se holky vyzpívávají z toho, jak "everything was beautiful at the ballet". Všichni mají talent (nejraděj mám "Zelenou" - umí a je skromná) a "chtějí tu práci", i když je to jenom "chorus". S koncem se Attenborough vyřádil. Napřed u finálního síta - ten manévr a výrazy ve tvářích mě trhají na kusy. Když tanečníci už v zlatém gala před zrcadly tančí a jejich odraz několikrát "ožije" a vystoupí ze zrcadla, takže je podium jedno zlaté pole, mám s nimi "One Singular Sensation". Fantazie.(20.7.2006)

Skvělá taneční čísla, to je jediné co jsem si z filmu odnesl.(5.4.2008)

Rozpočet $27miliónovTržby USA $14,202,899Tržby Celosvetovo $20,900,000Richard Attenborough je veru pán režisér to sa mu musí nechať, z minima vyťažuje takmer možné maximum a na prvý pohľad z banálneho príbehu odohrávajúceho sa po celý čas na javisku, kde prídu talentovaný tanečníci súperiť o miestenku do muzikálu, púšťa na nás jednu vydarenú tanečnú choreografiu za druhou a dokonca vyznie to tak, že ani po x-krát to nenudí, veru mrštnosť a svižnosť tu absolutne nechýba. /videl v kine: 80%/ (videl na festivale Art Film Fest 2009)(10.1.2009)

• - Pam Klinger (Maggie) a Charles McGowan (Mike) se během natáčení zamilovali a nakonec se vzali. (D3VIL)

• - Filmový debut Roxann Dawson. (D3VIL)