Chorus Line

• slovenský

Chorus Line

Muzikál / Drama / Komedie

USA, 1985, 113 min

Kde mají závodní filmy Le Mans, tam se muzikály chlubí Chorus Line.(28.9.2009)

Mám tenhle muzikál moc ráda. Včera jsem ho znovu viděla, snad už po patnácté, a nenudí mě. Častokrát si pustím jen prvních deset minut a JE TO TAM. Ta úvodní scéna konkurzu, kde se valí jedna skupina za druhou, všichni vědí, co mají tančit a tančí (A JAK! ), je absolutně úžasná. Po prvním sítu se vše rázně uklidní, dojde na osobní zpovědi a já mám velkou spotřebu kapesníků, zvlášť když se holky vyzpívávají z toho, jak "everything was beautiful at the ballet". Všichni mají talent (nejraděj mám "Zelenou" - umí a je skromná) a "chtějí tu práci", i když je to jenom "chorus". S koncem se Attenborough vyřádil. Napřed u finálního síta - ten manévr a výrazy ve tvářích mě trhají na kusy. Když tanečníci už v zlatém gala před zrcadly tančí a jejich odraz několikrát "ožije" a vystoupí ze zrcadla, takže je podium jedno zlaté pole, mám s nimi "One Singular Sensation". Fantazie.(20.7.2006)

Slušný muzikál s dobrou hudbou a hlavně vynikající choreografií. Příběh je zde sice až abnormálně v pozadí, ale moc to nevadí, písničky a tanec jsou tu místo něj.(28.4.2003)

Réžia českého znenia (H.C.E. 2009 - pre DVD edíciu FILM X) = JAN ŽÁČEK, Douglasa dabuje jeho dvorný dabér JIŘÍ ŠTĚPNIČKA (9.9.2009)(9.9.2009)

Film, kterému by mohla většina filmů vůbec, závidět jedno - tu strhující atmosféru, která mě vtáhla tak nenuceně, že jsem se prostě nemohla bránit. Úžasný zážitek, rytmus, styl... neuvěřitelná spleť charakterů...(7.1.2010)