Alenka v říši divů: Za zrcadlem

Alice in Wonderland: Through the Looking Glass

Alice in Wonderland 2

(neoficiální název)

Through the Looking Glass

(neoficiální název)

Alica v Krajine za zrkadlom

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2016, 113 min

Druhá Alenka mi přišla poněkud sušší a bez pořádné "šťávy!" Na můj vkus se tu nedostalo moc pozornosti bájnému kloboučníkovi, Johnnymu Deppovi. Burtonova Alenka tedy zůstává i nadále nepokořena! ___ (Cinestar, Hradec Králové)(11.6.2016)

• Lisabellla

Velké zklamání. Velké. Navzdory velkému očekávání. Nebo možná právě proto.(23.6.2016)

Mé první setkání s (ne)Burtonovou "Alenkou". Upřímně, nikdy jsem tenhle příběh příliš nemusela; dávám přednost "Čaroději ze země Oz", který je o poznání méně ujetý. "Za zrcadlem" se nicméně snést dá, především pak díky plejádě britských herců, kterým dominují (zlá? hodná?) Helena Bonham Carter a Sacha Baron Cohen, jehož Čas je nejlepší postavou filmu. P.S.: Pevnost Času? Takhle nějak by zvenku mohla vypadat Temná věž, jen by musela být cca. 2x vyšší:-)(11.6.2016)

Akční, souvislé, poučné, sympatické, dojemné, pohádkové. Co více říct. 80%(6.6.2016)

Alenčina druhá návštěva v podivuhodné říši za zrcadlem je podobně krásně barevnou a trochu bláznivou pohádkou, jako její předchozí výprava, na rozdíl od níž je však o něco více spíše popcornovou podívanou. Na druhou stranu, je ale stejně nápaditá, hudebně zajímavá a obsahuje i nějaké to ponaučení, nejen z minulosti. Identickou chybičkou je volba závěrečné písně, která znovu naprosto dokonale nezapadá do jinak čarovné atmosféry. 70 %(31.5.2016)