Alenka v říši divů: Za zrcadlem

Alice in Wonderland: Through the Looking Glass

Alica v Krajine za zrkadlom

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2016, 113 min

• Mike.Myers

Po skvělé jedničce přichází tohle. Pán času měl 1 možná 2 vtipné věty. Tím už pro něj scénář mohl skončit, protože jinak ta postava neměla co nabídnout. Zápletka byla teda otřesná. SPOILER Celý film je jen o tom, že nějaká kráva nesnědla vdolek a druhá to nepřizná..(8.2.2017)

• hygienik

Prekvapivo najhoršou vecou filmu nebol scenár! Ale fakt, že hlavné herecké trio, by pokojne mohli nahradiť akíkoľvek neherci a nebolo by vidieť žiadny rozdiel. Film bol bez duše (animácie neboli pekné) a herecký prejav bez emócie. Bola Alica dobrá či zlá? Ťažko rozhodnúť, lebo sa správala rozporuplne. A poučenie z tohto "rodinného" filmu? Buď vždy svojhlavý a priebojný, to ostatné už príde samo. Toť alfa a omega dobrého kapitalistu.(18.6.2016)

• Jenda

Mnohobarevná nuda je výsledkem megalomanské hamižnosti korporátního studia, které se snaží podojit tu Burtonovu dojnou krávu, dokud to jde. Zbytečný film.(3.3.2017)

Pro mě dokonce přívětivější než první Alenka. Postavy této klasické pohádky mě nikdy nebraly. Burton ve mě nemůže oživit, co ve mě není.(16.10.2016)

• dO_od

// "The past is already written. The ink is dry." Cestování časem jsem teď měl v GoT, bylo to zhruba jen o nekonečně moc úrovní lepší a nesral mě tam dvě třetiny stopáže polodementní šašek s tunou make-upu. Neříkám, že se u nové Alenky nedá chvílemi bavit, je jich ale zatraceně málo a za ten "čas" vám to rozhodně nestojí. 4/10(26.5.2016)

• - Film je věnován Alanu Rickmanovi (hlas Absolema), který zemřel 4 měsíce před premiérou. (oli009)

• - Alenka v říši divů: Za zrcadlem byla natočena po šesti letech od natočení prvního dílu - Alenky v říši divů (2010). Kniha, podle které byl tento film natočen, byla vydaná po šesti letech od vydání knihy první, stejně jako u filmu. (ElleK)

• - Rhys Ifans, který hraje otce Johnnyho Deppa (Kloboučník), je ve skutečnosti o čtyři roky mladší než Johnny. (IvcaSammet)