Alenka v říši divů: Za zrcadlem

Alice in Wonderland: Through the Looking Glass

Alice in Wonderland 2

(neoficiální název)

Through the Looking Glass

(neoficiální název)

Alica v Krajine za zrkadlom

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2016, 113 min

Paradoxne ma to bavilo viac než prvý diel. Opäť nádherné kostýmy a výprava, tentokrát aj o niečo lepšie triky, lokácie a príbeh tiež nebol na zahodenie. Jeden z tých vydarenejších sequelov.(27.9.2016)

Po příběhové stránce je na tom pokračování Alenky výborně. Cestování v čase je zajímavé a prakticky pořád se něco děje. S režíí si taky jakýysi James Bobin popral vcelku dobře, hezky se na to všechno kouká. No a Johny Depp je jako vždy boží. Takže abych to shrnul, určitě vyrazte s celou rodinou do kina. Pokračování Alenky se opravdu povedlo a uteče vám jako nic. Jsem spokojen a dávám plný počet hvězd. HELE, ČAS LETÍÍ.:-))))(27.5.2016)

Parádní pokračovaní které mě bavilo možná ještě víc než první díl.Mám prostě rád tyhle přebarvený fantasy od Disneyho.Příběh je super, Johny Depp se zase dokonale vyřádil a jeho kloboučník byl prostě skvělý.Nejvíc ale asi zaválel Cohen a jeho Čas.Za prvé perfektní postava, výtečně zpracovaná, zahraná a namaskovaná a za druhé jeho království, to bylo taky úžasné.Moc nerozumim řečem o prázdnosti příběhu, co byste chtěli pořád v těch pohádkách ty vole?Je to akční, napínavé, dojemné ani na chvilku se nenudíte, vizuálně fantastické a herecky parádní, ještě lepší než jednička.85%.(28.11.2016)

Pro mě je to celkem zklámání. Trailer se mi vcelku líbil, ale film se moc nepovedl. Nepovedl se zejména příběh, který byl nedomyšlený, docela nudný a trochu i naivní. Na druhou stranu, i přes svoji délku to uběhlo pro mě rychle. Škoda, že zde už Říše divů trochu nudí, protože vlastně neukáže skoro nic nového a zajímavého. Samozřejmě vyjma skvělého Cohena, který jako jediný dokázal bavit vtípky. Povedla se ale také hudba a hlavně skvělí herci v hlavních rolích. Škoda, ale myslím si, že ve schopnějších rukou by to dopadlo mnohem lépe....55%.(26.5.2016)

Druhá Alenka se mi líbila víc než ta první. Ano, je to divné, jenomže mně šílená potrhlost prvního dílu zkrátka neseděla a dvojka už na ní tolik nestaví. Samozřejmě je otázka, zda si měli tvůrci zahrávat s časem. Já osobně odsuzuji nedotažená časová dobrodružství a následně vzniklé díry v příbězích, protože dělají z lidí pitomce... Buď to vezmeš, jak to je, nebo si trhni, vážený diváku. Nikoho nezajímá, že se postavy chovají nelogicky (někdy až extrémně hloupě) a samotný čas taky. Jednička byla praštěná a nestyděla se za to, dvojka je sice serióznější, ale pořád Alenka, tedy film primárně pro děti. Tím se dají některé ty příšernosti alespoň částečně omluvit. 57%(17.10.2016)