Alenka v říši divů: Za zrcadlem

Alice in Wonderland: Through the Looking Glass

Alice in Wonderland 2

(neoficiální název)

Through the Looking Glass

(neoficiální název)

Alica v Krajine za zrkadlom

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2016, 113 min

Z předchozí Burtonovy Alenky v říši divů jsem byl před 6 lety nadšený, byl jsem proto zvědavý i na tento film (i když jsem nějak nejdřív nechápal, proč vůbec vzniknul a jestli je to remake / sequel nebo co vlastně - ten film mi přijde neuvěřitelně zbytečný). Nakonec může za sebe říct, že se mi to vcelku líbilo - hrají tam samí moji oblíbení herci (obzvlášť duo Helena Bonham Carter a Sacha Baron Cohen nemá chybu), vizuálně je to vyloženě úchvatná podívaná, a celé to končí velmi pěkným a dojemným vyústěním, takže za mě celkem spokojenost. Nesdílím výtky některých lidí k Deppovu herectví nebo k naprostému odklonu děje od Carollovy předlohy (kterou stejně neznám) - ten film mi přijde jako řemeslně velice slušně natočená komerce, na kterou bych neměl nejmenší problém vzít svoje děti (kdybych nějaké měl).(28.5.2016)

• MoiJe

Minusy: Mia, typ vizualu, dialogy, stale postavy. Chvilami som nevydrzala a prehravanie zrychlila. :( Plusy: Sacha, Helena, prevedenie vizualu, este naposledy hlas Alana.(19.6.2016)

Mé první setkání s (ne)Burtonovou "Alenkou". Upřímně, nikdy jsem tenhle příběh příliš nemusela; dávám přednost "Čaroději ze země Oz", který je o poznání méně ujetý. "Za zrcadlem" se nicméně snést dá, především pak díky plejádě britských herců, kterým dominují (zlá? hodná?) Helena Bonham Carter a Sacha Baron Cohen, jehož Čas je nejlepší postavou filmu. P.S.: Pevnost Času? Takhle nějak by zvenku mohla vypadat Temná věž, jen by musela být cca. 2x vyšší:-)(11.6.2016)

Akční, souvislé, poučné, sympatické, dojemné, pohádkové. Co více říct. 80%(6.6.2016)

• Lisabellla

Velké zklamání. Velké. Navzdory velkému očekávání. Nebo možná právě proto.(23.6.2016)