Alenka v říši divů: Za zrcadlem

Alice in Wonderland: Through the Looking Glass

Alice in Wonderland 2

(neoficiální název)

Through the Looking Glass

(neoficiální název)

Alica v Krajine za zrkadlom

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2016, 113 min

Pro mě je to celkem zklámání. Trailer se mi vcelku líbil, ale film se moc nepovedl. Nepovedl se zejména příběh, který byl nedomyšlený, docela nudný a trochu i naivní. Na druhou stranu, i přes svoji délku to uběhlo pro mě rychle. Škoda, že zde už Říše divů trochu nudí, protože vlastně neukáže skoro nic nového a zajímavého. Samozřejmě vyjma skvělého Cohena, který jako jediný dokázal bavit vtípky. Povedla se ale také hudba a hlavně skvělí herci v hlavních rolích. Škoda, ale myslím si, že ve schopnějších rukou by to dopadlo mnohem lépe....55%.(26.5.2016)

Ne že by se mi to něják zvlást líbilo, ale hezky se na to dívá a příběh který byl vytažený z nejtemnější díry byl zajímavý, inspirativní a měl svoje poučení. To je přesně to co tento film má za účel. ( 12.7.16/Kino-Luna/Sčítání lidu:38 )(12.7.2016)

Burton to nebyl. I tak to mělo některé kouzelné momenty, které vytáhly Alenku k nadprůměru.(3.10.2016)

Na pokračování Burtonovy Alenky jsem se těšil, i když jsem měl jisté obavy, aby to neskončilo jako neřízená taškařice bez jakéhokoli řádu a děje. Naštěstí to dle mého názoru dopadlo velice solidně a já jsem odcházel z kina spokojený. Zaujal mě nápad s cestováním v čase (pomocí chronosféry), což je sice velice ohraný prvek, ale i tak to bylo pojmuto originálně a jen jsem čekal, jak se to všechno bude vyvíjet. Celkem mě překvapila totožnost největšího záporáka filmu, protože trailery naznačovaly něco úplně jiného - což ale beru jako chytré matení diváka, kterému se dostane během projekce překvapení. Co se technického zpracování týká, tak je to v podstatě stejně pestrobarevné a až nepřirozeně umělé jako v jedničce, ale to mi vůbec nevadilo. Hudební stránka byla též nepřeslechnutelné a potěšil mě závěrečný song od Pink (v poslední době jsou ve filmech opravdu nádherné titulní písně - např. Zootropolis či Lovec: Zimní válka). Herecké obsazení bylo výborné, přičemž nováček Sacha Baron Cohen mě královsky bavil - nejhumornější scéna bylo jeho zdržování u čajového dýchánku. Zkrátka pokračování, které jedničce rozhodně nedělá ostudu, ba dokonce přináší i něco nového.(2.6.2016)

• Shakers

Ani jednotka ma moc nebrala, ale tak keby náhodou bolo pokračovanie lepšie, tak som sa na to preventívne pozrel, no a ani som nemusel. Prišlo mi to ako prechádzka pekne vymaľovaným svetom, čo bol viac menej aj prvý diel, ale tu ma obišiel už aj príbeh. 45% - 2*(7.11.2016)