poster

Alenka v říši divů: Za zrcadlem

 • USA

  Alice in Wonderland: Through the Looking Glass

 • USA

  Alice in Wonderland 2

  (neoficiální název)
 • USA

  Through the Looking Glass

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Alica v Krajine za zrkadlom

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2016, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Maynard.
  ***

  Takle blbě to většinou dopadne, když je pokračování svěřeno do rukou jinýho rejži než první díl. JAsný, Burton, kterej nám ukázal perfektní rozmanitost fantasy Světa, tak s ním se nemůže bezejmenný rejža vůbec srovnávat. Ale přijde mi to uplně zbytečný. Mia Wasikowska je pro mě nezajímavá, nepěkná a špatně hrající herečka, na kterou se mi blbě kouká. Všechny ostatní postavy zůstaly, některý značně vyměkly (bohužel nejvíc HBC s mega hlavou :o) ). Dějově hrozně povrchní, sice se tam pořád něco děje, ale nějak sem se nemohl dostat do toho ukřičenýho a praštěnýho příběhu. Chyběl záporák. Depp se mi zdál taky nějak vyšumělej. Na tohle brzy zapomenu a už si to nebudu muset připomínat.(27.5.2016)

 • Vxxx
  ***

  Tak Alenka nijak zvlášť neboduje ani napodruhé. Narozdíl od prvního dílu jsem tento viděla v kině, takže nehrozilo že film vypnu a půjdu dělat něco jiného. Ale doma by to asi hrozilo. Už v polovině filmu bylo jasné, že celý děj je vlastně úplně zbytečný a vůbec se nepotřeboval stát. SPOILERY... No vážně, kdybych žila ve Wonderlandu a měla za to, že moje rodina někde ještě žije, komůrka Srdcové královny by byla první, kde bych je hledala. Čas byl teda velký sympaťák a hodně filmu pomohl. Srdcová královna opět hlavní tahoun, ovšem velké množství pokusů o vtip se nepovedlo a upřímně jsem se zasmála pouze párkrát. Film jsem považovala za povinnost z několika důvodů. To že šlo o film Tima Burtona už pro mě takové lákadlo nebylo, přeci jen točí poslední dobou docela hovadinky. Ale Alan Rickman? Musela jsem vidět film, na kterém pracoval naposledy. A ano, řekl všeho všudy 1 větu ale co nadělám. Film jsem viděla, znovu ho vidět nepotřebuji, ale zpracován je to docela důstojně. 3*(27.5.2016)

 • Deschain
  ***

  (Cinemax Bory - 24.5.2016, slovenský dabing, IMAX 3D)(3.6.2016)

 • Vančura
  ****

  Z předchozí Burtonovy Alenky v říši divů jsem byl před 6 lety nadšený, byl jsem proto zvědavý i na tento film (i když jsem nějak nejdřív nechápal, proč vůbec vzniknul a jestli je to remake / sequel nebo co vlastně - ten film mi přijde neuvěřitelně zbytečný). Nakonec může za sebe říct, že se mi to vcelku líbilo - hrají tam samí moji oblíbení herci (obzvlášť duo Helena Bonham Carter a Sacha Baron Cohen nemá chybu), vizuálně je to vyloženě úchvatná podívaná, a celé to končí velmi pěkným a dojemným vyústěním, takže za mě celkem spokojenost. Nesdílím výtky některých lidí k Deppovu herectví nebo k naprostému odklonu děje od Carollovy předlohy (kterou stejně neznám) - ten film mi přijde jako řemeslně velice slušně natočená komerce, na kterou bych neměl nejmenší problém vzít svoje děti (kdybych nějaké měl). V kontextu toho, jaké sračky Falcon běžně uvádí do kin, mi tahle produkce přijde úplně v pohodě.(28.5.2016)

 • dO_od
  **

  // "The past is already written. The ink is dry." Cestování časem jsem teď měl v GoT, bylo to zhruba jen o nekonečně moc úrovní lepší a nesral mě tam dvě třetiny stopáže polodementní šašek s tunou make-upu. Neříkám, že se u nové Alenky nedá chvílemi bavit, je jich ale zatraceně málo a za ten "čas" vám to rozhodně nestojí. 4/10(26.5.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace