Alenka v říši divů: Za zrcadlem

Alice in Wonderland: Through the Looking Glass

Alice in Wonderland 2

(neoficiální název)

Through the Looking Glass

(neoficiální název)

Alica v Krajine za zrkadlom

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2016, 113 min

Pro mě je to celkem zklámání. Trailer se mi vcelku líbil, ale film se moc nepovedl. Nepovedl se zejména příběh, který byl nedomyšlený, docela nudný a trochu i naivní. Na druhou stranu, i přes svoji délku to uběhlo pro mě rychle. Škoda, že zde už Říše divů trochu nudí, protože vlastně neukáže skoro nic nového a zajímavého. Samozřejmě vyjma skvělého Cohena, který jako jediný dokázal bavit vtípky. Povedla se ale také hudba a hlavně skvělí herci v hlavních rolích. Škoda, ale myslím si, že ve schopnějších rukou by to dopadlo mnohem lépe....55%.(26.5.2016)

• Lisabellla

Velké zklamání. Velké. Navzdory velkému očekávání. Nebo možná právě proto.(23.6.2016)

Je to takový chudší příbuzný Alenky 2010, kdy v podstatě ve stejných kulisách probíhá podružný děj, obsahující víc CGI a barviček, víc zbytečných návratů do reality a těžce očekávatelný konec. Malé plus za poodkrytí historie některých postav, větší plus za Cohena a jeho tak trochu smutně tragickou postavu. Musím ale uznat, že jsem čekal větší pošlapání předchozího fantaskně pohádkového světa, tenhle byl trochu temnější, ale hlavně vyzníval lehce příliš vypočítavě a strojově. Holt Robin není Burton a za sebou zatím nemá nijak silné portfolio předchozích prací - a bylo to znát. --- 2,5*(2.6.2016)

Po příběhové stránce je na tom pokračování Alenky výborně. Cestování v čase je zajímavé a prakticky pořád se něco děje. S režíí si taky jakýysi James Bobin popral vcelku dobře, hezky se na to všechno kouká. No a Johny Depp je jako vždy boží. Takže abych to shrnul, určitě vyrazte s celou rodinou do kina. Pokračování Alenky se opravdu povedlo a uteče vám jako nic. Jsem spokojen a dávám plný počet hvězd. HELE, ČAS LETÍÍ.:-))))(27.5.2016)

Vizuálně nádherná nuda. 50%(28.5.2016)