Alenka v říši divů: Za zrcadlem

Alice in Wonderland: Through the Looking Glass

Alice in Wonderland 2

(neoficiální název)

Through the Looking Glass

(neoficiální název)

Alica v Krajine za zrkadlom

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2016, 113 min

Ne že by se mi to něják zvlást líbilo, ale hezky se na to dívá a příběh který byl vytažený z nejtemnější díry byl zajímavý, inspirativní a měl svoje poučení. To je přesně to co tento film má za účel. ( 12.7.16/Kino-Luna/Sčítání lidu:38 )(12.7.2016)

Je to takový chudší příbuzný Alenky 2010, kdy v podstatě ve stejných kulisách probíhá podružný děj, obsahující víc CGI a barviček, víc zbytečných návratů do reality a těžce očekávatelný konec. Malé plus za poodkrytí historie některých postav, větší plus za Cohena a jeho tak trochu smutně tragickou postavu. Musím ale uznat, že jsem čekal větší pošlapání předchozího fantaskně pohádkového světa, tenhle byl trochu temnější, ale hlavně vyzníval lehce příliš vypočítavě a strojově. Holt Robin není Burton a za sebou zatím nemá nijak silné portfolio předchozích prací - a bylo to znát. --- 2,5*(2.6.2016)

(Cinemax Bory - 24.5.2016, slovenský dabing, IMAX 3D)(3.6.2016)

Pro mě dokonce přívětivější než první Alenka. Postavy této klasické pohádky mě nikdy nebraly. Burton ve mě nemůže oživit, co ve mě není.(16.10.2016)

,,KLOBOUČNÍKU, TVOJE RODINA PŘECE UMŘELA. UŽ DÁVNO. SÁM JSI MI TO ŘEKL. NIKDO TI JE NEVRÁTÍ.“ … „ALE TY BYS MOHLA…" /// Alenka na cestě do minulosti (Kloboučníkovi). Začalo to dobrodružně, pak šup – zrcadlo a …. něco tomu kurva chybí…(nu což, aspoň mám víc prostoru o bloumání o svým dnu Naprdlajs…). Film spíš pro ty mladší, který pobaví barevnost, záplava CGI (3D) a rozličnost postaviček. Zřejmě tak bezelstně chroupnou hozenou udičku s „dramatickou“ zápletkou o odpuštění. Já už (dávno) vím, že každej den je dar, takže je mi celkem líto, že jsem projebal dvě hodiny času u pohádky, která vůbec nemusela bejt vo Alence, ale vo komkoliv (kdo se chce usmířit). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1872 napsal Lewis Carroll, číst nebudu. 2.) Všechno sežeru a svádím to na ségru. 3.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ne(29.10.2016)

• Johnny Depp