Santa Claus 2

Santa Clause 2, The

Santa Claus 2

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2002, 105 min

Tim Allen podruhé nasedá do saní tažených soby, ale protentokrát se více věnuje randění, než roznášení dárků. Díky tomu se bohužel vytratila magická atmosféra, která se mi tak líbila v prvním díle. Dějová linka odehrávající se na Severním pólu s gumovým Santou v hlavní roli bohužel překypuje trapností a tak je z kouzelné rodinné komedie kýčovitá pohádka. Zatímco v prvním Santovi dokážete uvěřit všemu, zde je veškeré dění neskutečně přitažené za vlasy. Přesto děj ubíhá docela svižně a Elizabeth Mitchell z Lost je zde příjemným zpestřením. Troufám si říct, že měli zůstat u jednoho dílu, Santovým začátkům se nic nevyrovná. Na druhou stranu výkon Tima Allena byl opět výborný a párkrát slušně zaperlil.(15.12.2014)

Slabší pokračování, ale Allen je dobrej a místy je to i vtipný.(16.12.2015)

Když už jsem se kouknul na první díl, tak jsem si řekl, že rovnou sfouknu i druhého Tima Allena. Říkám schválně Tima Allena, protože skutečně komedie stojí a padá právě s ním. Ale co byste chtěli, když se film jmenuje podle hlavní postavy.(30.12.2009)

• Slarque

Není to žádná sláva, ale vyloženě to nenudí. Prostě průměrné pokračování mírně nadprůměrné vánoční komedie. 50%, ale třetí hvězdičku nedám.(23.12.2006)

• Tommassi3

"Tak co je ta špatná zpráva ??" - "Jde o Charlieho !!" - "Sheena ?? Myslel jsem, že se už srovnal.." ;)(13.12.2016)

• - V jednej zo scén je možné vidieť, že na zadnej stene v izbe malého dievčatka sa nachádza plagát Disneyho animovanej postavičky Kim Possible. (m.a.t.o.)

• - V scéne, kde je Scott na rande s ctižiadostivou speváčkou je možné na jej blúzke vidieť tvár Santu, ktorá patrí Timovi Allenovi. (m.a.t.o.)

• - Peter Boyle si v prvom filme zahral Scottovho (Tim Allen) nadriadeného, pána Whittlea. V tomto a nasledujúcom pokračovaní však už bol preobsadený do úlohy Otca času. (m.a.t.o.)