Santa Claus 2

Santa Clause 2, The

Santa Claus 2

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2002, 105 min

No klasicky ako je zvykom, film natočený aby sa zviezol na úspechu prvého dielu a teda v prvej polovici je to riadne utrpenie v rámci povrchného a hlavne nudného príbehu bez lepších momentiek, slušne vytvorené kulisy my určite pre chod deju nevystačia a malý elf v podaní Spencera Breslina je tiež nulový, ten chlapec nevie proste hrať ale hlavne že ho neustále obsádzajú do podobných úloh, stále sa pohybuje ako nemotorný malí tučniačik bez iskry, v celku vedľajšie postavy vyznejú do prázdna a Tim Allen to sám nezachráni aj vďaka jednoduchému scenáru. V druhej polovici tu už konečne začne naberať ako tak na tom pravom čare aj vďaka určitej Santa Clausovej milostnej rovine,kde nastupuje sympatická "zlá" riaditeľka školy v podaní Elizabeth Mitchell, podarených vtípkov sa aj tak nedočkáme a suma sumárum kliatba pokračovaní skoro vždy vyznie len do slabého priemeru. ║Rozpočet $65miliónovTržby USA $139,236,327Tržby Celosvetovo $172,855,065║ aspoň že to stále zarába "Vianoce, sú Vianoce!"(23.12.2007)

priemerný rodinný film s pár neodolateľnými gagmi.(9.6.2003)

• Gimli

Santa Claus 2 je typický zástupce tupých amerických moralistických hovadin, při jejichž sledování je mi vždycky trapně za tvůrce. Doporučuju vyhnout se tomuto filmu velikým obloukem. A dětem radši pusťte něco z české pohádkové klenotnice.(27.12.2007)

Je tu pár vtipných momentů. Nejvíce mi samozřejmě utkvěla v hlavě Zoubková víla a přežraná Kometa. Tim Allen byl jako Santa Claus dobrý. On táhne celý film. Je to pohádkový příběh určený především pro děti. Těm se bude líbit mnohem víc než nám dospělým. Já ho nezatracuju. Mám Tima Allena ráda.(10.12.2012)

Slabší pokračování, ale Allen je dobrej a místy je to i vtipný.(16.12.2015)