Santa Claus 2

Santa Claus 2

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2002, 105 min

• JohnnyD

Nie práve najvydarenejší sequel celkom dobrej vianočnej komédie. Úbohe sú hlavne scény s umelým Santom ... a vlastne celý dej, ktorý je iba vycucaný z prsta. Avšak Tim Allen je stále skvelý.(30.12.2006)

• Gimli

Santa Claus 2 je typický zástupce tupých amerických moralistických hovadin, při jejichž sledování je mi vždycky trapně za tvůrce. Doporučuju vyhnout se tomuto filmu velikým obloukem. A dětem radši pusťte něco z české pohádkové klenotnice.(27.12.2007)

No klasicky ako je zvykom, film natočený aby sa zviezol na úspechu prvého dielu a teda v prvej polovici je to riadne utrpenie v rámci povrchného a hlavne nudného príbehu bez lepších momentiek, slušne vytvorené kulisy my určite pre chod deju nevystačia a malý elf v podaní Spencera Breslina je tiež nulový, ten chlapec nevie proste hrať ale hlavne že ho neustále obsádzajú do podobných úloh, stále sa pohybuje ako nemotorný malí tučniačik bez iskry, v celku vedľajšie postavy vyznejú do prázdna a Tim Allen to sám nezachráni aj vďaka jednoduchému scenáru. V druhej polovici tu už konečne začne naberať ako tak na tom pravom čare aj vďaka určitej Santa Clausovej milostnej rovine,kde nastupuje sympatická "zlá" riaditeľka školy v podaní Elizabeth Mitchell, podarených vtípkov sa aj tak nedočkáme a suma sumárum kliatba pokračovaní skoro vždy vyznie len do slabého priemeru. ║Rozpočet $65miliónovTržby USA $139,236,327Tržby Celosvetovo $172,855,065║ aspoň že to stále zarába "Vianoce, sú Vianoce!"(23.12.2007)

Tim Allen podruhé nasedá do saní tažených soby, ale protentokrát se více věnuje randění, než roznášení dárků. Díky tomu se bohužel vytratila magická atmosféra, která se mi tak líbila v prvním díle. Dějová linka odehrávající se na Severním pólu s gumovým Santou v hlavní roli bohužel překypuje trapností a tak je z kouzelné rodinné komedie kýčovitá pohádka. Zatímco v prvním Santovi dokážete uvěřit všemu, zde je veškeré dění neskutečně přitažené za vlasy. Přesto děj ubíhá docela svižně a Elizabeth Mitchell z Lost je zde příjemným zpestřením. Troufám si říct, že měli zůstat u jednoho dílu, Santovým začátkům se nic nevyrovná. Na druhou stranu výkon Tima Allena byl opět výborný a párkrát slušně zaperlil.(15.12.2014)

• Djkoma

Pokračování nudného prvního dílu opět s tím samým santou. Opět stejně špatně, ale možná i hůř. Scénář je tentokrát opravdu přehypován nápady ala umělý santa. Což dopomáhá k naprosté stupiditě filmu. Elfové vypadají až šíleně směšně a celý film je směšný více svým stvárněním nežli obsahem a rádoby super vtípky.(7.10.2005)