Santa Claus 2

Santa Claus 2

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2002, 105 min

• AngelAngie

Ušlo to .. jako obyč. tel. zábava, proč ne.(28.5.2008)

Tim Allen podruhé nasedá do saní tažených soby, ale protentokrát se více věnuje randění, než roznášení dárků. Díky tomu se bohužel vytratila magická atmosféra, která se mi tak líbila v prvním díle. Dějová linka odehrávající se na Severním pólu s gumovým Santou v hlavní roli bohužel překypuje trapností a tak je z kouzelné rodinné komedie kýčovitá pohádka. Zatímco v prvním Santovi dokážete uvěřit všemu, zde je veškeré dění neskutečně přitažené za vlasy. Přesto děj ubíhá docela svižně a Elizabeth Mitchell z Lost je zde příjemným zpestřením. Troufám si říct, že měli zůstat u jednoho dílu, Santovým začátkům se nic nevyrovná. Na druhou stranu výkon Tima Allena byl opět výborný a párkrát slušně zaperlil.(15.12.2014)

• MM_Ramone

Komentár ku prvej časti tejto americkej vianočnej komédie som ukončil slovami: Tim Allen ako samovoľne sa transformujúci Santa Claus je zábavný. Toto konštatovanie po zhliadnutí snímku "Santa Claus 2" musím negovať. Teraz tvrdím, že Tim Allen je už v tejto úlohe nezáživný a nudný. To čo bolo vtipné a zábavné v roku 1994, to už o osem rokov neskôr nefunguje. Bohatá filmová spoločnosť Walt Disney Pictures hodne často vyprodukuje úplne zbytočné pokračovania. Toto je jedno z nich. **(19.12.2016)

První Timův Santa příjemně překvapil jako úsměvná a nečekaně zábavná vánoční pohodovka. U dvojky jsem čekal katastrofu, ale i když to bylo mnohem slabší a hlavní vztahový zvrat přišel poněkud krkolomně a nelogicky, nebylo to, kupodivu, tak hrozné jak jsem se bál. Nutno ovšem podotknout, že jen a pouze díky Timovi Allenovi, se kterým celý film stojí a padá. V jeho úsilí ho podpořila jedna kouzelná scéna, kouzelný nápad se santovským diktátorem a několik lehce vtipných momentů.(23.7.2013)

Pracuje s hračkama a malejma dětma. A má 28 dní, aby se oženil.... . Je zde pár věcí, které se povedli a citlivější zamáčknou slzu. A nápad se Santou Pinochetem? Zlo musí být přesně definováno. Je to pro celou rodinu, ale hlavně pro děti. Co na tom, že k těm našim nepřijde strejda Scott, ale..... . Hlavně aby někdo přišel.(21.1.2007)

• - V scéne, kde je Scott na rande s ctižiadostivou speváčkou je možné na jej blúzke vidieť tvár Santu, ktorá patrí Timovi Allenovi. (m.a.t.o.)

• - V jednej zo scén je možné vidieť, že na zadnej stene v izbe malého dievčatka sa nachádza plagát Disneyho animovanej postavičky Kim Possible. (m.a.t.o.)

• - Peter Boyle si v prvom filme zahral Scottovho (Tim Allen) nadriadeného, pána Whittlea. V tomto a nasledujúcom pokračovaní však už bol preobsadený do úlohy Otca času. (m.a.t.o.)