Moc osudu (TV seriál)

Turecko, 2006

Gül Oguz

Yasin Uslu
  • Mahoney.

Stále lepšie ako tisíc a jedna noc alebo Sultán.(9.8.2013)

• HiddenDragon

Zastrelte me, jestli kdy budu ve "stari" koukat na takovyhle sracky. Nevim, co to do mamky vjelo, ale tuhle trihodinovou lavaz mozku citajici navic 79 dilu sleduje pravidelne a ja kdykoli zahlednu tu hereckou partu cikanu - teda pardon, Turku - s temi nejdebilnejsimi scenaristickymi replikami, vzdy si vzpomenu na slavnou "Pepindu" s Nahlovskym: "A vis, co se stalo???" "JOSE NEPRIJEL!!!!" :-D (zkracena verze zde: https://www.youtube.com/watch?v=EXgnrNvEZwo)(28.9.2016)

Genialita samá, nikdy som nevidel nič lepšie. Dúfam, že vznikne ešte mnoho takýchto 600 dielnych 'romantických' seriálov, pretože inak by som snáď nemal čo robiť..(20.8.2013)

Herci neumí hrát dost dobře ani na telenovelu. Neumí hrát vůbec. Brečí se tam tak často, až se tomu směji. Sila mě však fascinuje fenoménem odlišné kultury. Drsná krajina. Málo vody. Hodně písku. Staleté zvyky. Na ně neustále naráží ústřední dvojice a nepřímo tak otevírá složitá témata (postavení žen, násilí, alkohol, zbraně, náboženské a společenské rozdíly). Sila tak reprezentuje „krajinu druhého světa“, která již je jednou nohou utopena v bohatství a vymoženostech Západu, druhou nohou stále vězí v tisíciletých tradicích a bezvýhradné poslušnosti. Ve vzniklém napětí, bolesti a nejistotě je třeba najít východisko, ideálně zlatou střední cestu. Sila se o to pokouší a s nimi i Turecko, etnické menšiny a další země druhého světa. A mě zajímá, co z toho střetu tradice a moderny vzejde…(5.9.2013)

Celkom zaujímavá telenovela. Uvidíme, ako sa to bude ďalej vyvíjať. Zatiaľ fully marked.(13.11.2013)

• - V slovenskej verzii seriálu nadabovali hlavných hrdinov Petra Vajdová a Ivan Šandor. (tommy187)

• - Vzniklo 79 epizód s 90-minútovou dĺžkou, no TV Doma, ktorá seriál vysielala na Slovensku, ponúkla kratšie, 45-minútové epizódy. (tommy187)

• - Sila bol v svojom čase najsledovanejší turecký seriál v Chorvátsku. (tommy187)