poster

Moc osudu (TV seriál)

 • Turecko

  Sila

 • Slovensko

  Sila

Drama

Turecko, 2006

Režie:

Gül Oguz

Kamera:

Yasin Uslu
 • zzzw
  **

  Nám přináší příběh o tradicích, místních zvycích a náhled do islámské společnosti. Hlavní linka je dějově plytká a dialogy jsou opravdu slabé. Zvolili si zajímavé téma ale zpracování bylo asi na síly. Co však ocením a domnívám se, zachraňuje i děj je námět a ukázka toho jak to vypadá, když se, žije v dnešní době ale zvyky jsou silnější než rozum. Hlavní romanci mezi Silou a Boranem protkávají různé příhody a příběhy žen prchající z Mardine před domluvenými svatbami, týraním, zákazu studii nebo krevní mstou za provinění nějakého příslušníka rodu. Sama Sila je odvezena z Istanbulu aby se zde provdala za vůdce rodu. Vykoupila tak mladší sestru a nemuseli být zabiti její bratr a sestra Borana, kteří se zaslíbili bez toho, že si nebyli rovni. Sila poznává jinou kulturu ale poté utíká zpět, následována svými příbuznými a dalšími do Istanbulu - tady mě to přišlo hodně zdlouhavé a nudné nic se prakticky nedělo. Potom přijde usmíření a s tím, že se pokusí změnit tradice a návrat do Martine a opět to dostává napětí a spád, přes to, že jim všem 3 hrozí smrt. Přijdeme o Azata ale Nadin, už jako vdova je vykoupena.Celkově švih a napětí to mělo v Mardine , v Istanbulu, který měl být postaven jako protiváha zaostalosti tradic a zvyků, se odehrávali běžné problémy s firmou, různé nemoci atd. Po druhé v Istanbulu už se napětí, dramatičnost a taková atmosféra se vytrácela, ani po návratu do Mardine už se to nechytlo jako první půli.. Než se přemístili všichni a tam a tam a takové podobné neduhy a na to, že v Turecké verzi to má jen 79 dílu, bylo místy hodně zdlouhavé. Hodně lidi jen protkávalo příběh a opouštělo bez nějakého efektu pro příběh jen aby se zaplácl čas, natahovalo se pak o události které zase zanikly jako důležité ač to tak prezentováno bylo ( řízení firmy, boj oni a potom si zase přejdeme na něco jiného a zase místo toho se výstavbě věnují školy , koupili dům, tam pak zase tam tenhle prodali aby zase ho získali) končím s psaním. Poselství Borana, že zrušil rodové postavení a nabortil ty tradice a uvidí se jestli dojdou někdy naplnění a jeho vzkaz, který předal generacím následujícím. Nakonec 1 hvězdička za zajímavý nápad a překvapivé momenty a druhá za historické krásy Mardine. Příběh vyprávěl 3 roky děje. Počet dílů 158, viděno 150(28.3.2014)

 • SamanthaM.M
  odpad!

  Nechápem, ako toto môžu pozerať súdne a vysokoškolsky vzdelané ženy v mojej rodine. Keď som nútená sledovať to s nimi, vylieza mi mozog cez očné jamky. Veď existujú aj dobré seriály, tak prečooo?(20.9.2013)

 • tommy187
  *****

  Genialita samá, nikdy som nevidel nič lepšie. Dúfam, že vznikne ešte mnoho takýchto 600 dielnych 'romantických' seriálov, pretože inak by som snáď nemal čo robiť..(20.8.2013)

 • Mahoney.
  *

  Stále lepšie ako tisíc a jedna noc alebo Sultán.(9.8.2013)

 • dannyd14
  *****

  Celkom zaujímavá telenovela. Uvidíme, ako sa to bude ďalej vyvíjať. Zatiaľ fully marked.(13.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace