Cesta za Vánoční hvězdou

Cesta za Vianočnou hviezdou

Journey to the Christmas Star

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Norsko, 2012, 80 min

Tohle byla prostě paráda. Vizuálně nádherné, vánoční náladou krásně protkané, na pohádkové poměry velmi dobře zahrané a zdaleka ne tak přehnaně infantilně zpracované jako většina tuzemské produkce. Příběh sice nijak extra nevybočuje z pohádkových schémat a všechno je celkem průhledné, ale vůbec ničemu to nevadí. Dva roky jsem se kochal trailerem a schovával si to na ten pravý čas. To čekání až do letošních Vánoc se rozhodně vyplatilo. Pět hvězd nedávám jen proto, že mi 80 minut přijde zbytečně málo na tak pěkný materiál. Jinak ale rozhodně podoručuji všem, kdo chtějí něco krásného vánočního!(26.12.2014)

Taková jednoduchá, hezká, milá pohádka. Je vidět, že Norové umí točit pohádky. Akorát mi to přišlo hrozně krátké a ten děj byl opravdu hodně jednoduchý. Ale jinak to bylo hezké, ale například pohádka Magické stříbro (také od Norů) byla daleko lepší :-)(16.5.2015)

Nenásilná pohádka o tom, že ztracené hvězdy (naděje) se ukrývají v srdcích nikoli v mracích ;o) Filmu by se dala jen vytknout zdlouhavost a typické zaškatulkování záporné postavy tzn.: rádoby krásný, omezený, arogantní...(2.3.2015)

Severania to proste s vianočnými filmami vedia. Po fínskej rozprávke Joulutarina (Legenda o Vianociach) ďalší príjemný film s vianočnou tématikou. Pekný dôkaz, že aj hrané rozprávky môžu stále oplývať klasickými ideálmi. Občas síce chýbala logika a niektoré scény boli trošku podivné, ale ako celok naozaj veľmi príjemná rozprávka, ktorej nechýbala dramatickosť a klasické posolstvo s tradičnou rozprávkovou atmosférou kráľovstva a stratenej princeznej. Milé, určite hodné viac ako len 63%,(5.12.2014)

NA tuhle, snad můžu říct pohádku, jsem čekala dlouho, aaaaaa nevím úplně, co o ní napsat. Prostředí je moc hezké, a vůbec Noři umí navodit výbornou atmosféru, seveřené to mají asi v krvi, ale samotný přiběh byl planý, jasný a příliš labilní.(14.2.2015)