Cesta za Vánoční hvězdou

Journey to the Christmas Star

Cesta za Vianočnou hviezdou

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Norsko, 2012, 80 min

Taková jednoduchá, hezká, milá pohádka. Je vidět, že Norové umí točit pohádky. Akorát mi to přišlo hrozně krátké a ten děj byl opravdu hodně jednoduchý. Ale jinak to bylo hezké, ale například pohádka Magické stříbro (také od Norů) byla daleko lepší :-)(16.5.2015)

Velmi milé překvapení od norských tvůrců. Dobrý důkaz toho, že i v zahraničí se umí točit pohádky, které za to stojí. Nicméně i na této se ale podíleli čeští tvůrci. Takhle si představuju, že má vypadat dobrodružná pohádka pro děti. Příběhy zasazené do předvánočního času mají vždycky zvláštní kouzlo. Tady je to samozřejmě taky tak. Tahle pohádka přinesla čerstvý svěží vítr, protože opět bude všude přesantaclausováno. Otec Vánoc se zde vyskytující je úplně jiný rozměr. Malá holčička v hlavní roli byla sympaťanda.(8.12.2016)

Pohodová norská vánoční jednohubka, která se sice asi nestane mojí vánoční klasikou, ale je příjemná změna vidět taky Otce Vánoc a ne jenom Santa Clause (ne že bych proti němu něco měl).(13.12.2015)

Moc pěkná vánoční pohádka!(10.12.2016)

Aj keď už pomaly začína jar klopať na dvere, ja som sa vybral spolu s nórskymi filmármi a malou princeznou Sonjou na cestu za Vianočnou hviezdou. Pustil som si film "Reisen til julestiernen". No a zhliadol som dobre natočenú, severskú, fantasy rozprávku. Je to pohodový, príjemný snímok. Zrejme sa nestane mojou povinnou vianočnou klasikou, ale určite si ho ešte niekedy v čase vianočných sviatkov pustím a znova pozrem. Mám totiž pre vianočné príbehy slabosť. ***(6.3.2017)

• - Natáčení probíhalo i na českém hradě Pernštejn. Také se natáčelo v Průhonickém parku a Hamousově statku u Křivoklátu. (Terva)

• - Všechna zvířata byla z Čech. Dohlížel na ně český koordinátor Ota Bareš. (blackrain)

• - Králův pes Brutus je ve skutečnosti fenka Barča. (blackrain)