The Guest

Hosť

(festivalový název)

Mysteriózní / Akční / Thriller

USA, 2014, 99 min

Halloween, Terminátor a Osvícení v jednom? Osmdesátky už dlouho nebyly takhle zábavný :)(7.2.2015)

Velice snadno bych film bez doporučení přehlédl. A byla by to škoda. Takový poctivý thriller se totiž nevidí každý den. Hlavní představitel je už od začátku správně děsivý, děj se nevtíravě posunuje dál a ačkoliv se mi jedna linka s původem "hosta" do filmu moc nehodila a hlavně mi přišla nadbytečná a nebyla dostatečně vysvětlena motivace setrvávání zrovna u této rodiny, stále se jedná o velice líbivě natočený film s několika povedenými přestřelkami a leč neznámým, tak sympatickým obsazením...80%(28.12.2014)

Vše to začalo dost nevinně, první půlka filmu se táhne, nicméně nenechá diváka klidným. Režie velice dobře pracuje s napětím a tajemstvím, které nechá divákovi velký prostor vlastním rekonstrukcím. Nutno dodat, že film stojí a padá s Danem Stevensem a jeho charismatem, a to hlavně kvůli absenci nějakého děje. Druhá část filmu je jiná, jakoby na první část ani nenavazovala, žije si vlastním životem. Problém filmu je jeho nesourodost, často diváka někam dovede a následně úplně změní notu. Spoustu věcí nedává příliš smysl: odfláknuté motivace - zejména hlavní postavy. Vlastně vůbec nevím proč se k rodině vydal. Čekal jsem, že se víc dozvím na konci, ale celé gró si film zatajil pro sebe. Raději Drive.(25.12.2014)

• Dellamorte

Tak toto mala byť tá ultra vyhypovaná filcka / flick-a nejakej ketegórie typu B ? To modročko hrajúce Goslinga / Bruce Lee + Giggles zrkdlovka ft. tradične posmutnelé gzychty v záverkovej sanitárke ? Proste nevyparádená HBO / Film+ late night uspávanka. Some comment prob ?!(23.1.2015)

V devadesátejch letech by to byl skvělej biják.(21.12.2014)