Eminem - Like Toy Soldiers

Krátkometrážní / Hudební
USA, 2005, 5:23 min

Hudba:

Eminem

Hudobný videoklip amerického rappera, ktorý vystupuje pod umeleckým menom Eminem. Pieseň Like Toy Soldiers je súčasťou jeho piateho štúdiového albumu "Encore", ktorý vydal v roku 2004. (MM_Ramone)

Marek1991

Smutné, tvrdé, vulgarizmy však nemusím, avšak ako celok to má niečo do seba, nielen že klip je zaujímavý, no celková atmosféra a gradovanie je na vysokej úrovni. ()

Lukoboss

Tady už je vidět určitej úpadek oproti předchozím skladbám a deskám. Hlavní melodie a rymus už zdaleka není na takové úrovni jako dřív (ano, i u rapu je to důležitý!). Pointa je jasná, ale je to takový nějaký nemastný neslaný. ()

• Táto pesnička je o sporoch v rapovej komunite. Eminem porovnáva raperov ku cínovým vojačikom, ktorí sú riadení niekým iným, čo je vo väčšine prípadov nahrávacia spoločnosti, ktorá predáva albumy a profituje z kontroverzie. Aby pripísal dôležitosť o nebezpečí rapových sporoch, sú Tupac Shakur, Notorious B.I.G, Big L a bývalý člen skupiny D12 Bugz ukázaní na konci videa, ako príklad raperov, ktorí boli násilne zabití. (ChArLeNe)
  • Refrén skladby je převzat ze skladby „Toy soldiers“ od zpěvačky Martiky. Martika přiznala, že je fanynka Eminemovy skladby. (Narcis)
  • Keď Eminem rapuje "I heard him say Hailie's name in a song I just lost it", je to odkaz pre Ja Rule a Benzina, ktorí sa vyjadrujú na adresu jeho dcéry vo svojich pesničkách. V jednej Ja Rule rapuje "You say your mom's a crackhead, Kim is a known slut, so what's Hailie going to be when she grows up?" a Benzino "Hailie's in a coma I can smell the aroma." (ChArLeNe)