...nebudu říkat, že je to jen jeden z dalších filmů... je skvělý... jde si syrově za svým... jako život...(27.3.2014)

[SCANDI 2014] American History X po fínsky, ktorý vydarene žongluje s "feel-good" v jednej a pár sociálnymi granátmi v druhej ruke. Väčší príklon k realizmu by však neuškodil. 70%(16.1.2015)

Dějově výstavba, která si bere na mušku rasismus, mohla být silným příběhem skoro až pravdivým. Obecně nácky taky moc nemusím. Důležité je ovšem zmínit to, že ve filmu nelze nepostřehnout velký sklon jednostrannosti ve vyhroceném konfliktu, tím je v holohlavé lapálii vystaráno. Neméně podstatný zůstává fakt, že v tomhle příběhu multikulturalismu je zcela opomenut také běžný rasismus i z té druhé strany.(27.4.2014)

Hlavného hrdinu zahral Peter naozaj parádne, veľmi dobre sa mi na neho pozeralo, aj príbeh nebol zlý, ale všetko išlo tak nejak po povrchu a ľahúčko a jednostranne .... no a ten koniec mi tam nejako nepasoval.(5.2.2015)

• Grran

Opravdu silnej film, kterej mě dost rozhodil. Opravdu to není můj šálek kávy, proto dvě, jinak zahraný je to až moc přesvědčivě a reálně. A konec se také povedl, ale ta většina, to tělo příběhu.. prostě ne.(28.6.2015)