Vražda prezidenta Kennedyho (TV film)

Killing Kennedy

USA, 2013, 100 min

Předloha:

Martin Dugard (kniha), Bill O'Reilly (kniha)

Kelly Masterson

Geoff Zanelli

Ridley Scott

Adam Wolfe

Kostýmy:

Amy Andrews

Přesvědčivě obsazené zmapování oficiální verze atentátu. Neříkám, že tu je nějaká konspirace nebo ne, tohle období mě nezajímá na tolik abych se o to zajímal do dostatečné hloubky. Obecně jsem spíše proti konspiračním teoriím, i když uznávám, že občas objeví zajímavý argument.(6.12.2013)

• Expozituror

Případné diváky bych jen upozornil, aby si zjistili něco o Billym O'Reilly - jedním z autorů předlohy. Myslím, že pár klipů na youtube s tímto zjevem Vám dá víc než tato propaganda.(1.12.2013)

Už od začátku jsem měl problém s castingem. Ti herci prostě nesedli. Neříkám, že hrají špatně, na televizi je to dobré, i když mnohdy je to jen na efekt, aby se vyvolaly ty správné emoce. Ne postupně, ale hned v té jedné scéně. Je to přece jen docela prvoplánové, na druhou stranu se film drží podložené verze a známých skutečností. V závěru pak stále více používá archivní záběry, vzhledem k tomu, že je to televizní produkce, krvavé scény nečekejte. Na průměr to stačí, pokud se televizní tvorby týká, tak určitě.(15.4.2014)

• jerry12

40%. Musím říct, že řemeslné zpracování nebylo zdaleka tak špatné, jak jsem před začátkem čekal. Tvůrci si parádně poradili s výběrem hereckého obsazení, kde si dali zvlášť záležet na podobnosti představitelů se skutečnými postavami, a na každé z chronicky známých scén ze skutečnosti (střelba, přivedení Oswalda před novináře ad.) je znát, že tvůrci záběry dlouho a důkladně studovali a dali si záležet, aby podoba mezi skutečnými záznamy a tímto zpracováním byla co nejbližší. Režijně je tedy Killing Kennedy relativně slušně zvládnutý. Co mi dělalo problém bylo vyrovnat se se scénářem a dějem, který se v mnohém dosti rapidně vymyká skutečnosti. Tvůrci vůbec nebrali v úvahu důkazy a svědectví, která v řadě věcí jsou už desítky let známá, a prakticky kompletně celý film natočili čistě jen podle oficiální teorie. Chvílemi mi až připadalo, že nejde o nic než propagandu americké vlády, která má za účel zabránit připomenutí konspiračních teorií při padesátiletém výročí a poukázat na to, "jak to ve skutečnosti bylo", aby se v tom nikdo nešťoural. Pravdou je, že to takhle už prokazatelně nebylo, takže jak mě filmařsky Killing Kennedy poměrně mile překvapil, tak mě velice hrubě zklamal dějově a naprosto neoriginálním a nekreativním postavením.(23.11.2013)

• dehlie

sfilmovaná oficiálna rozprávka pre hluchých, slepých a naivných.(25.11.2013)

• Rob Lowe