Penny Dreadful (TV seriál)

Penny Dreadful

Drama / Horor

USA / Velká Británie / Irsko, 2014 - 2016, 25 h 21 min (Minutáž: 18x55 min)

Eva Green, Josh Hartnett, Timothy Dalton, Rory Kinnear, Billie Piper, Harry Treadaway, Reeve Carney, Helen McCrory, Danny Sapani, Alun Armstrong, Stephen Lord, Owen Roe, Mary Stockley, Olly Alexander, Lorcan Cranitch, Simon Russell Beale, Alex Price, Joseph Millson, Olivia Llewellyn, Nathan O'Toole, Nicole O'Neill, Patti LuPone, Oliver Cotton, Anna Chancellor, Michael O'Flaherty, Melissa Maria Carton, Darragh O'Connor, Peter Robbie, Rick Burn, Pat McGrath, Mark Quigley, Karla Lyons, Jack Hickey, Dylan McDonough, Martin Phillips, Amy De Bhrún, David Ryan, Michael James Ford, Paul Ward, Leticia Dolera, Hannah Tointon, David Warner, Henry Goodman, Douglas Hodge, Sarah Greene, David Haig, Olivia Chenery, Morgan C. Jones, Jonny Beauchamp, Ronan Vibert, Jer O´Leary, Wes Studi, Gary Fox, Denis Conway, Fady Elsayed, Robert Nairne, Anthony Brophy, Gus Barry, Gavin Fowle, Graham Butler, Xavier Atkins, Frank McCusker, Noni Stapleton, Fern Deacon, Lili Davies, Richard Riddell, Ruth Gemmell, Tamsin Topolski, Amber Fernée, Noah Jupe, Sean Gilder, Shazad Latif, Christian Camargo, Samuel Barnett, Jack Olohan, Jack Greenlees, Jessica Barden, Jamie Ballard, Steve Wilson, Richard Doubleday, Paddy Rocks, Tantoo Cardinal, Calum MacPherson, Fred McCloskey, Olga Wehrly, Brian Cox, Perdita Weeks

Jelikož pilot Hanibala byl o level lepší, načež byl předposledním dílem, který jsem ze série viděl, tak neočekávám, že bych se do tohoto dále pouštěl. Kvůli Evě Green by se mohlo zdát, že by to za to mohlo stát, no její valení bulev je velice náchylné ke zprotivení, navíc se dá očekávat, že bulvy zde budou to jediné, bude valit, takže si s ní rád pošetřím na jiné kousky. Něco do sebe tento seriálek mít bude, ale pro seriálového ignoranta, jako jsem já, je tohle prostě málo lukrativní matroš. 69% Update - po 4 dílech s tímto končím, protože látáme pátý přes devátý. Na toto nebudu plýtvat paměťovýma buňkama.(13.5.2014)

ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: HBO = 3.11.2014, réžia českého znenia (SDI MEDIA 2014) = MARTIN VELDA (16.11.2014)(16.11.2014)

První polovina hodně slušná, v té druhé už šlo o pouhé natahování děje. Nutno zmínit, že herecké výkony Evy Green byly značně přesvědčivé :)(2.7.2014)

Velký potenciál pro milovníky "braku" a vlastně takový klon League of Extraordinary Gentlemen - máte tu mladého, skoro až roztomilého feťáka Dr. Frankensteina (šikovný Harry Treadaway), sexy amerického kovboje-vlkodlaka (Josh Hartnett k nakousnutí), charismatického dobrodruha (a otce Miny z Drákuly) sira Malcolma (boží Timothy Dalton)... a máte tu hlavně čarodějnici Vanessu Ives v bodání vynikající Evičky Green. Eva je hlavní hvězda Penny Dreadful - přitahuje pozornost, zvládá všechny polohy své složité postavy a dobový kostým jí sekne. Ona i ostatní herci vyzdvihují jinak ne úplně promyšlený, i když zábavný seriál, který bohužel docela nepovedeně skončil po třech sériích. Na příběhu je dost vidět, že s tím tvůrci úplně nepočítali a dozvěděli se to někdy v půlce natáčení. Diváky tak čeká příliš náhlý konec a příliš nedořešených příběhových linek. Škoda. Ale pro tu atmosféru a herce určitě stojí za to se na Penny Dreadful podívat.(14.7.2016)

Zatím je seriál příjemným překvapením. Různé příběové linie my přijdou malinko nekonzistentní, ale variace postav, příšer a skvělých kulis vše zachraňuje. Rozhodně se těším na další díly. --- 1.SÉRIE: Velkým plusem je rozhodně styl seriálu, atmosféra i dobová věrnost a propracovanost. Milá je i délka seriálu, kdy nedochází ke zbytečným průtahům. Jsou zajímavé i postavy a jejich spojení v jednom příběhu. Jediné, co mi vadilo, že se odskakuje od nastolených témat a jeden díl je o tom, pak o tom, pak se vrátí k tomu předtím. Mám raději větší "propojenost", např.když jsou flashbacky propleteny celým seriálem a my postupně odhalujeme příčinu, tady je jeden díl jen flashback. Chybí mi ta hra se všemi otázkami v jednom dílu, ale jinak je Penny Dreadful velmi povedený, temný seriál. Žádný oddychový čajíček.(30.5.2014)

• - Ďáblova řeč, která se objevuje ve druhé sérii, vymyslel expert na starověké jazyky speciálně pro potřeby seriálu, využil přitom prvků z aramejštiny, řečtiny, latiny a arabštiny. (Pedronaut)

• - Billie Piper (Brona Croft), Timothy Dalton (sir Malcolm Murray), David Warner (professor Abraham Van Helsing) a Helen McCrory (madam Kali) se objevili v obnovených sérii Doctor Who (od r. 2005). (tedvidek94)

• - Postava sira Malcolma (Timothy Dalton) byla inspirována britskými objeviteli  Livingstonem, Spekem a Stanleym. (Perverz)