Philomena

• Philomena

• slovenský

Philomena

Velká Británie / USA / Francie, 2013, 98 min

Judi Dench se Stevem Cooganem vytvořil skvělé herecké duo, na které se neuvěřitelně dobře dívá...(7.4.2016)

Akademicky čisté, emociálně nenáročné drama, které předává bezpečné dojetí bez rizika přílišného namáhání mozku (a plné roztomile přepálených náhod). Všichni zúčastnění mají na víc, ačkoliv nejde o špatný film.(1.3.2014)

Obsahuje SPOILERy! Padesát let na pochybách a stále naživu. Silná žena si zažila doslova peklo a přesto dokázala být natolik mírumilovná a rozdávat odpuštění na všechny strany. Docela mě zamrzelo to, že film neskončil jinak - více optimisticky nebo více žurnalisticky. Ráda poslouchám podobné hlášky jako: "...a všichni žili šťastným životem dál.." apod. Judi Dench byla opět skvělá v hlavní roli Philomeny a pro mě skoro neznámý herec Steve Coogan také dokázal potěšit svým výkonem. Jen mě zamrzela taková spousta let trápením obou stran (jak matky tak potomka), kteří se vlastně hledali, a se "našli". Zajímavé je, že celou tu dobu se Philoméně nedařilo najít syna, ale když se objevil novinář, který pracuje v nějakém bohatém super deníku, tak se najednou dějí věci a letí se do USA apod. Film ubíhal svižným tempem a měl co nabídnout. Bohužel pro mě v sobě neskrýval dostatek toho pravého ořechového, které mě v záchvěvu radosti nutí udělit plný počet bodů.(13.3.2014)

Tohle jsem zblajzl se vším všudy. Výtečná Judy Dench, které skvěle sekundují ostatní, vynalézavě vymyšlený příběh vedený natolik zajímavě, že jeden zapomíná na čas, a hlavně přesvědčivě zjevená netolerance a neschopnost odpuštění ortodoxní katolické církve, které dá obyčejná, utrápená ženská elegantně do zubů.(1.8.2014)

Výborné drama s pár zábavnými momenty a skvělou ústřední dvojicí. Co víc si přát?(7.5.2014)