Philomena

• Philomena

• slovenský

Philomena

Velká Británie / USA / Francie, 2013, 98 min

Bůh odpouští, řádové sestry nikoliv. Ve jménu Krista si černoprdelníci ospravedlní veškeré hnusné činy, to je stará vesta. Vynikající Judi Dench, jako vždy. Solidní ***(13.3.2014)

• Cervenak

Dokonale nezaujímavý "televízny film", v ktorom ešte aj herci formátu Judi Dench podávajú skrz-naskrz nudné herecké výkony...(3.3.2014)

Další film zhlédnutý především kvůli svojí nominaci na Oscara a opět tu na mě čekalo poměrně milé překvapení. Zápletka mě zaujala, herecké výkony byly dobré a uvěřitelné, celý ten film měl tu správnou atmosféru a hlavně přiměřenou délku, kdy se nemusíte v druhé půlce filmu dívat na hodinky, zda už bude konec. 4*(15.2.2014)

Divák sa veľmi rýchlo dostane do príbehu, otázkou zostáva ďaľší vývoj. Spoluscenárista a herec Steve Coogan však nič neponechal na náhodu a dokázal vykresliť pekný, ľudský príbeh nešťastnej ženy, matky, ktorá v minulosti prišla o dieťa. Nehľadajte žiadnu melodrámu, film je oslobodený od všetkých nánosov a zbytočného pátosu a veľkú zásluhu na tom má okrem scenára aj civilný výkon Judi Denchovej.(23.2.2014)

"Ne !! Zlo je dobré.. Tedy myslím pro náš příběh.."(9.3.2016)