Drsný příběh nemilosrdné války na život a na smrt mezi zkorumpovanými policisty a motorkářským gangem drogových dealerů. Když vydírání, zrada a nezkrotné vášně ohrožují jeho impérium, odhodlá se král gangu Cymbeline (Ed Harris) k zoufalým činům. Volně natočeno podle hry Williama Shakespeara Cymbeline. (mac000)

zelvicka.

Je to film? Je to divadlo? Je to... něco... něco z toho, a něco z onoho... Dohromady to jaksi taksi... kostrbatě mluví... herci se tváří tvrdě, jenže žádná akce z toho nekouká, ten přesun jedné říše jako drogového království a druhé jako zkorumpované policie? nebo pokus o vnoření moderních technologií do příběhu, ve kterém se s nimi prostě nemohlo počítat. Tady se mělo jet po jedné koleji a ne zvláštně stát na obou, když jsou od sebe dobrých pět století daleko. Takže vlastně jediný plus je Dakota :) ()

maddy

Rádoby pokus o „vyššie umenie“. Ono totiž nestačí vziať jednu hru od Shakespeara, osadiť príbeh namiesto starovekého Anglicka do súčasnej Ameriky a tváriť sa, že točím moderné poňatie Shakespeara. Uznávam, že tie príbehy zub času takmer nepoznačil a mnohé fungujú bez problémov aj dnes, ale preniesť ich na filmové plátno chce omnoho viac zaangažovanosti než nechať postavy rozprávať Shakespearovým jazykom v moderných kulisách. Ten film tak vlastne nie je určený nikomu. Priaznivci klasiky budú niečím podobným pohŕdať a modernému divákovi budú postavy svojim jazykom a mluvou natoľko vzdialené až budú svojim zasadením do súčasnosti pôsobiť dosť mimózne. CELKOVO: 2* (4/10) ()

Lacike

Vdaka mojej neznalosti literatury ma absolutne nenapadlo, ze by tento film mohol mat nieco spolocne so Shakespeareom. Namiesto toho som cakal beckovy akcny film z motorkarskeho prostredia s necakane solidnym hereckym obsadenim. Tvrdo som narazil. Vysledok mi dost pripomenul Luhrmannovu verziu Rómea a Júlie. Tvorcovia zobrali staru hru a zasadili ju do sucasnosti ale vôbec sa neobtazovali ju nejak prispôsobit na sucasne pomery a dokonca zachovali aj klasicke poeticke dialogy, ktore pôsobia z ust motorkarov strasne bizarne ale zaroven sterilne a bez emocii. Oproti Luhrmannovemu filmu tento film postrada bombasticky vizual a skvely soundtrack. Tu vizual pôsobi dost lacno a nevyrazne. Film som po polhodine vypol, takze ho neohodnotim. Keby som musel, tak dam jasny odpad, ale je mi jasne, ze evidentne nie som cielovka. ()

Fiftis

Veľmi slabá snímka, ktorá neponúka vlastne vôbec nič. Herci sa veľmi nepredviedli a o nejakých hereckých výkonoch sa nedá ani polemizovať. Na hudbu si už absolútne neviem spomenúť a to tempo bolo neskutočne vlečúce. Aj dialógy boli absolútne nezáživné a celkovo scenár a príbeh boli jedno veľké sklamanie. Neviem či to pripisovať aj tomu, že som od toho veľa očakával, ale ja som sa len a len nudil. Nenapadá ma jediná skupina divákov, ktorá by túto snímku ocenila. Režiséra tohto slabého filmu veľmi nepoznám, ale myslím že si jeho meno radšej zapamätám, aby som jeho ostatné snímky bral už s rezervou. Neviem čo by tejto snímke prospelo najviac a či existuje niečo, čo by túto snímku pozdvihlo až na príjemný priemer. ()

kaylin

Moderní pojetí Shakespeara příliš nemám rád. I když je ten kontrast jazyka a doby celkem zajímavý, nelíbí se mi. Není to něco, co bych vyhledával a co by mě dostalo. Ano, ty příběhy jsou nadčasové, ale je možné je točit i jinak. Tohle nemá žádnou pořádnou přidanou hodnotu, ale prostě se jen topí ve vlastní opulentnosti. ()

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

10.10.2013

Netěšte se, neznamená to, že další Resident Evil nebude. Bude, šestka se připravuje a její premiéra je stanovena už na podzim příštího roku. Milla ale nezahálí a po právě natáčených Expendables 3 a… (více)