poster

Expremiéři (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2013, 10x26 min

 • jefff
  **

  Velmi nevyrovnané. První díl o panu Pithartovi je zajímavý a slušný odraz, ačkoliv mu chybí výraznější publicistická práce. Druhý díl o panu Klausovi je sice rýpavější a má jasnější koncepci, ale chybí mu výsledek, pointa. Zatím nejzajímavějším dílem z hlediska publicistiky je díl o panu Tošovském, který byl nejzajímavěji zpracován s co možná nejvíce informacemi. Oproti tomu díl o panu Zemanovi byla opravdu tragická podívaná. Styděl jsem se za vystupování obou studentů, kteří si opravdu jen hráli na dokumentaristy. Díl neměl hlavu ani patu, vůbec nic jsem se nedověděl a na tak malé ploše zde bylo až příliš karikaturních prostřihů, které jenom zhoršovaly celkový dojem. Díl se Špidlou je zajímavý a poučný, takhle jsem si to představoval. Nezaujatě a na malé ploše jsem si dokázal udělat představu o vládě tohoto expremiéra.(2.12.2014)

 • ghatos
  ***

  Petr Pithart - slušné, věcné...smysluplný retrospektivní náhled. 73%. Václav Klaus - jako dokument celkem slabota (nudné nesouvisející obrazy, jimž se nepodařil záměr absurdizovat či demonstrovat osobnost V.K.). Kdo stojí za zmínku je Tomáš Ježek. Vždy má přesné, analytické postřehy bez předsudků (člověk o němž by stálo natočit dokument). 44%. Vladimír Špidla - je zajímavé zpětně poslouchat jeho postřehy k chování Zemana. 10 let Miloš intrikoval a čekal na svou šanci...a dává si opravdu záležet. 70%. Stanislav Gross - nejhorší premiér samostatné ČR po roce 1993, který byl loutkou organizovaného zločinu. Člověk, který by měl sedět ve vězení (ne za tu luxusní finanční malou domu, co si přihrál), ale za spolupráci s Krejčířem a spol. je v roce 2014 troska. O jeho vážných zdravotních problémech se tam nemluvilo, podstatné věci se neřešili...slabý dokument o slabochovi, jemuž jeho omluvu/pokání/pokoru nelze věřit. 44%.(26.11.2014)

 • Cival
  ***

  Dal jsem si to v jednom zátahu komplet. Pekelně nevyrovnaný cyklus, na němž prostě je cítit, že ho nedělaly nějaké vyzrálé filmařské osobnosti. Občas marnost a skoro až trapné snahy vystoupit po vzoru jiných před kameru, jindy zoufalé bloudění v konceptu, u Nesvačilové pak dokonce totální fiasko, kdy je víc vidět pohledná mladá herečka než objekt jejího zájmu. Téma je ale nosné, poznámky leckdy neotřelé, osobnosti typu Bělohradského nebo Sedláčka zvládnou říct i v pár slovech něco podnětného a v globálu se zhmotňuje palčivá otázka: Lze být premiérem, a přesto neskončit jako vysmívaná figurka, jejíž osobnost přebíjí mediální obraz a s ním spojené nálepky? Nejlepší díly Paroubek a Gross, nejslabší suverénně Klaus.(24.1.2015)

 • Zemi11
  odpad!

  Pana Ježka znám osobně. Jakkoli je to člověk morálně vyzrálý, sympatický a důvěryhodný, má dvě vady komplementárně spojené, nedokáže myšlenku udržet ani myšlenku opustit. Připustím-li, že takový člověk spoluutvářel transformaci české ekonomiky, no ... Bylo nanejvýš pravděpodobné, že se najdou zmrdi, kteří zneužijí jeho dobrosrdečnosti a zároveň naivitě, a kupónovou privatizaci pojmou jako snadnou cestu k osobnímu obohacení ... Díly jako takové jsou nevýrazné, nicneřešící, amatérské. Pokud mi vyjde čas, někdy natočím lepší verzi. UPDATE: Po pár dílech musím prohlásit: šílenost! Urážlivé díly, prázdné. Vypatlat tak zajímavé téma, propůjčit ho do rukou studentů, kteří jej neuvěřitelně zbabrají, no to je zločin, to je zločin!!!(14.11.2014)

 • DrBuznička

  Rozhodně nemá smysl hodnotit jen skrze prizma studentských cvičení, jak se o to vehementně na aktuálně.cz i zde pokouší kolega Svoboda, a to už jen proto, že mnoho autorů jsou již vystudovaní i zavedení dokumentaristé. Mnohem spíše si cyklus zaslouží srovnání s běžnou produkcí toho co se točí v České televizi. Co je měřítkem toho, že již nejde o studentské cvičení, ale o plnohodnotný a po všech směřech zvládnutý pořad pro ČT? Obávám se, že ČT takovéto měřítko vlastně ani nemá - pokud tedy nechceme za nějaké "hodnoty" brát zkostnatělost, mluvící hlavy či nulovou invenci v práci s filmovou řečí.(23.10.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace