Velkolepá parodie na neméně velkolepé televizní série minulých dekád nabízí přehnaně dramatický příběh ropného magnáta Jonase Morehouse (Tim Robbins) a zakázané lásky mezi jeho dcerou Cynthiou (Kristen Wiig) a nevlastním synem Devonem (Tobey Maguire). Kdo bude brečet více kýčovitě, kdo bude pronášet patetické proslovy, kdo se pustí do srdcervoucích gest a kdo vypije více červeného vína? Odpovědi naleznete v komediální minisérii televizní stanice IFC The Spoils of Babylon. Anebo také ne. (Brousitch)

Davies182

Rozmáchlé retro-komediální dobrodružství plné šílených scének, hlášek a gagů, jemuž kraluje plejáda zvučných hereckých jmen. Šílenost v tom nejlepším slova smyslu. A to jsem teprve u pilotu. ()

JohnnyD

V prvom rade je to veľká zábavka pre hercov. Musela to byť strašná sranda hrať v tom, totižto každý kolosálne ale fakt kolosálne prehráva. Samotný humor je veľmi absurdný a vtipný je iba miestami, no nápad sparodovať tak literárne opusy z 30-70 rokov 20. storočia, ako aj soap opery ako Dallas a jeho následné prevedenie stačí na solídnu zábavu. Dobré k jedlu. ()

IQ Tiqe

Po prvním dílu: Jestli to má být parodie, tak mi vtipná nepřijde. Stejně tak mě neoslovilo provedení – ten Krakonoš na začátku, plastový autíčka... Další díly nemám zapotřebí. ()

Thomick

Tak trochu parodie pro natvrdlý. Na každej jednotlivej úsek vtipu je kladen takovej důraz, že jednoduše nepřipadá v úvahu, aby si ho někdo nevšiml. A takhle by to snad u podobných záležitostí chodit nemělo. ()

(mOnkey)

Ve všech ohledech záměrně přeexponovaná záležitost vezoucí se na podobné vlně jako britské Garth Marenghi’s Darkplace a australské Danger 5, přičemž americké The Spoils of Babylon má na rozdíl od nich zde i na IMDb pro mě nepochopitelně výrazně nižší hodnocení. Přitom nabízí snad všechno, co připravený divák od podobné podívané očekává (a v tom bude zřejmě zakopaný pes, jelikož spousta diváků asi netušila, co od toho očekávat): pulpový příběh, teatrálně přehrávající herce a neokázalé triky. Rozdíl oproti výše uvedeným seriálům je ten, že tady se objevuje spousta známých hollywoodských jmen, sice ne první liga, ale sebranka dostatečně známá na to, aby k obrazovkám přilákala různorodou skupinku diváků. Z nich pak spousta odchází zklamaná; někteří možná proto, že je jednoduše nebaví zvolená forma a styl humoru, jiní z toho důvodu, že nedostali „seriózní“ červenou knihovnu na pozadí těžkých časů dvacátého století. Trochu mě mrzí, že měl seriál nejspíš štědřejší rozpočet, než bývá u podobných záležitostí zvykem (už ti herci asi nehráli za jídlo a nocleh), takže má například místy poměrně kvalitní výpravu a kostýmy. To by sice obvykle znamenalo jednoznačně klad, ale u The Spoils of Babylon mi takový přístup moc neseděl, tím spíš že se zde následně poměrně často objevují geniální scény s nevěrohodnými miniaturami domů a částí měst, autíčky a ponorkami tahanými na viditelném provázku nebo zadní projekcí v nízkém rozlišení. Já chci víc papundeklu a laciných modelů! Jinak ale spokojenost a jen houšť s podobnými projekty. P.S. Velké plus patří také vypravěči v podání „autora“ a jeho úvodním a závěrečným průpovídkám. ()

Brousitch

Spousta "wigs" a jedna "Wiig" bohužel neznačí spoustu zábavy. Vlastně nevím, jestli je vůbec účelem tohohle seriálu bavit, nebo má divák po jeho vzoru jen dramaticky a údivem žasnout nad tím, jak mají tvůrci nakoukány minisérie a jak dokáží s přehledem mrhat hereckým potenciálem voskových figurín, červeným vínem a diorámaty. ()

mArtinko5MB

Pilot: Bohužiaľ absolútne neupútal, neprišlo mi to vôbec vtipné a ani prevedenie mi nesadlo. Škoda toho, pretože to má zaujímavé obsadenie. ()